Star Trek: Vesmírna stanica DS9

• Česko Star Trek: Hluboký vesmír devět (viac)
USA, (1993–1999)

Avery Brooks, René Auberjonois, Alexander Siddig, Colm Meaney, Armin Shimerman, Nana Visitor, Terry Farrell, Cirroc Lofton, Michael Dorn, Nicole de Boer (viac)

Star Trek: Hluboký vesmír devět, čtvrtý seriál z legendárního startrekovského univerza Gena Roddenberryho, je zasazen do poloviny 24. století, odkud přináší dobrodružství týmu důstojníků Spojené federace planet, jimž byla svěřena hvězdná stanice, vytvářející obranný val v blízkosti první stabilní červí díry vedoucí do tajemného kvadrantu Gama. Úkolem posádky Hlubokého vesmíru devět není nic menšího než chránit a zkoumat vesmír a vydávat se na místa, která ještě nikdo z Federace nikdy nenavštívil... (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa KM Phoenix k tomuto seriálu (7)

Star Trek: Vesmírna stanica DS9 (1993)

Nebýt sérií kde probíhá válka s Dominionem, tak by hodnocení bylo ještě slabší. Stejně tak bych hodnocení snížil ještě víc nebýt Ferengiů, kteří tady hrají zajímavou vedlejší (a zábavnou roli). Příšerná je postava Jakea, stejně jako samotného kapitána Siska (tedy aspoň v těch prvních sérií). Naopak potěší postava Gul Dukata, který je poměrně mnohovrstvý a zajímavý záporák. Celkově o hodně slabší než třeba Babylon 5 (i když ten má také své nedostatky). (5.10.2013) No tak po opětovném zhlédnutí musím podotknout, že jsem byl předtím hodně shovívavý. Gul Dukat byl skvělá postava, kterou ke konci totálně zničili. Ferengie také na konci úplně odstřelili a válka s Dominionem by byla zajímavá, kdyby se jí aspoň trochu víc věnovali. Celkově to bylo dost zoufalé i když se našlo i pár dílů, které byly hodně dobré a to i ve srovnání s ostatními ST. (09.02.2021) ()

Nebezpečný stav (1993) (S01E17)

Vysávání telepatické energie otevřením airlocku je trochu moc i na Star Trek. ()

Duet (1993) (S01E18)

Slušně rozjetý díl, ale ten konec to zazdil. ()

Průzkumníci (1995) (S03E22) odpad!

Doktorova už takhle slabá dějová linie mohla těžko vylepšit tu strašnou (a neuvěřitelně nablblou) záležitost s vesmírnou plachetnicí. ()

Kvůli uniformě (1997) (S05E13)

Myslím si, že spíše než Les Miserables měla být zmínka o Moby Dickovi. Je výhra za cenu zločinu proti lidskosti opravdu výhrou? ()

Season 7 (1998) (S07) odpad!

DocBrown a sirien to dost trefně shrnuli. Takže já jenom za sebe dodám, že tvůrci trestuhodně nevyužili válku s Dominionem a to nemluvím o nějakém navýšení počtu akčních scén. I když se některé díly tvářili, že jsou o tom konfliktu, tak nakonec to vždycky dopadlo nějakou nezáživnou patlaninou mezi postavami. Také celá ta linie s Kai Winn a Dukatem byla naprosto hrozná a vůbec by se nic nestalo kdyby se vyškrtla. Škoda že postava Dukata byla takto zmrvena. A to co udělali Ferengiům to je trestuhodné. Naprosto nejhorší série ST vůbec. ()

Vezmi mě do simulátoru (1998) (S07E04) odpad!

Jediné co mne zaujalo byla ta žvýkačka s příchutí skotské. ()

Zemřela herečka Louise Fletcher

Zemřela herečka Louise Fletcher

24.09.2022

Ve věku osmaosmdesáti let v pátek ve svém domě ve Francii zemřela americká herečka a držitelka Oscara Louise Fletcher. Smutnou zprávu předal médiím její agent David Shaul s dodatkem, že herečka… (viac)

Fanoušci Star Treku už popáté na CzechTREKu

Fanoušci Star Treku už popáté na CzechTREKu

31.07.2010

CzechTREK convention - největší samostatná Star Trek akce v České republice – přichází už popáté. Tentokrát v nových prostorách Kulturního centra Novodvorská se koná v sobotu 4. 9. 2010. Akce už… (viac)