Angel

USA, (1999–2004), 80 h 40 min (Minutáž: 44 min)

David Boreanaz, Alexis Denisof, J. August Richards, Charisma Carpenter, Andy Hallett, Amy Acker, Glenn Quinn, James Marsters, Vincent Kartheiser (viac)

Angel, upír s duší, po odchodu ze Sunnydale zamíří do L.A., kde chce pomáhat bezmocným a nadále pokračovat v boji proti zlu, aby tak aspoň částečně odčinil staré hříchy. Kromě jiného mu však život komplikuje i démonická právnická agentura Wolfram & Hart, která je přesvědčená o jeho důležitosti v blížící se apokalypse. Jeho tím tak čekají v tomto nikdy nekončícím boji krušné chvíle. (oficiálny text distribútora)

nancylott

Spin-off je lepší verzí původní Buffy (tedy až na poslední řadu, ta mě velmi zklamala) a je určena pro trochu starší publikum, s příjemně tíživou atmosférou. Co musím ocenit, je, že všech pět řad propojuje jeden úhlavní nepřítel a každá řada je též dějově spojena, takže nejsme v každém díle zahlceni oddělenými případy (ale ani tomu se nedá pochopitelně vyhnout). Nesnesitelnou postavou byl pro mě Connor a příšerně mě štvalo, co udělali z Cordy, přestože bez těchto pojítek by to byla jen další vyvražďovačka upírů. Vlastně těch momentů mě štvalo víc, a to vč. odchodu některých postav, zároveň jsem vděčná za seriály, kde se nebojí někoho odkráglovat. Závěr celého seriálu, ač otevřený, tak výborný... Dokonale vystihuje podstatu zla, proti němuž protagonisté bojují. ()

Rathe

Jsem trochu zklamaný tím, jak konečně rozjeli 5. sérii a pak nám nedali už nikdy další. Ano, vím, že jsou komiksy (které začnu co nevidět čist), ale prostě raději bych se kouknul na další sérii. K tomu mě strašně rozčilovalo, že se režie nebo scénáři zaměřovali strašně moc na ty vedlejší příběhy, než aby se věnovali vztahům a příběhu hlavních postav, což bylo pro mě velmi rušivým elementem. A taky musím říct, že některé díly byly tak strašně hloupé... a to bych teda chybu připsal scénáristům, neboť tak hloupé scénáře jsem dlouho neviděl - byly to asi 3 - 4 díly. Ale jinak zase musím ocenit některé hlavní hrdiny - Spike, Fred byli podle mého nejlépe vytvořené postavy. Často mě i strašně zmátlo, že na konci dílu se něco rozehrálo, ale v dalším se už na to ani nevzpomnělo.. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Prostě tě chci vidět šťastnýho. Ale ne moc šťastnýho, to bych tě musel zapíchnout. I když... to není špatnej nápad." Spin-off BTVS. V seriálu se objeví i samotná Buffy či moje oblíbenkyně Faith. Angel: "Spiku, vypadni z toho auta!" Spike: "Ne. Ta myšlenka, že tě budu navždycky otravovat, se mi začíná líbit. Mohl bys ze mě úplně zešílet. Udělám z tebe cvoka. Jo, a ty s tím nemůžeš vůbec nic dělat." V poslední sérii, se přidá James Marsters, čímž to dostane humorný nádech. Angel: "Žádnou kancelář nedostaneš! Ty tady nepracuješ, jen tu strašíš a otravuješ." Spike: "Ale dělám to dobře, ne?" To jejich vzájemné pošťuchování nemělo chybu. Když si dali Angel a Spike do zubů, maňásek Angel, nebo rvačka s kravaťákem. Nezapomenutelné epizody! Dějově: Angel bojuje proti démonické právnické agentuře Wolfram & Hart, které nakonec začne šéfovat. Poslední epizoda končí tím, že začne dlouho očekávaná apokalypsa. Bez Happy Endu... A dá se říct, že bez ukončení celého příběhu. Oh Mandy. Nezapomenu ani na Cordelii Chase, protože bez té by to jednoduše nešlo. Tento seriál kdysi patří mezi moje nejoblíbenější. Jsou tu skvěle natočený bitky, ale chybí ten závěr. "Co uděláme?" - "Budeme bojovat!." - 80%. ()