Wonder Woman

• USA Wonder Woman (viac)
USA, (1975–1979), 48 h 32 min (Minutáž: 43–73 min)

Tvorcovia:

Stanley Ralph Ross

Predloha:

William Moulton Marston (komiks)

Lynda Carter, Lyle Waggoner, Tom Kratochvil, Richard Eastham, Beatrice Colen, Norman Burton, David Hedison, Stella Stevens, Robert Alda, Charles Cyphers (viac)

Roku 1942 havaruje americký pilot Steve Trevor (Lyle Waggoner) na neznámém ostrově, kterýžto je obýván jen a pouze ženami - Amazonkami. Ty jsou z příchodu muže na "Rajský ostrov" zaskočené a chtějí ho co nejdříve poslat pryč - i tak si ale vyslechnou jeho příběh a jsou přímo šokovány hrůzami 2. světové války. Královna Hippolyta (Carolyn Jones) se proto rozhodne, že vítězka Olympijských her doprovodí Stevea do jeho rodné země a pomůže se zlem bojovat - a onou vítězkou není nikdo jiný než dcera královny Diana (Lynda Carter). Ta ve svém neviditelném letadle dopraví mladého Američana do jeho vlasti a za pomoci své nadlidské síly, lasa pravdy a „kouzelných náramků" je ochotna čelit nacistům a jinému bezpráví - stává se superhrdinkou jménem Wonder Woman. (fiLLthe3DD)

Recenzie používateľa PKD k tomuto seriálu (31)

Série 1 (1975) (S01)

Nejlepší série vůbec. Měli to nechati ve 2.světové a byl by klid. Pak už to jde jen dolů. A to jsem se tenkráte těšil,jak se to přesune do tehdejší současnosti a dostane to jiné grády. No,to tedy dostalo ale ne ty,co jsem myslel. Průhledné letadlo je opravdu totál úlet,ale to prostě k Wonder ženě,tak nějak patří. Můj favorit? Jednoznačně...3.díl. Už jen pro ten název. A oceňuji ten comicsový přístup,co se týče vizuálních popisků jednotlivých scén. Sice zde WW nelétá (kdo by to taky zaplatil,sice se jedná o prý,velmi úspěšný tv s.,ale jaksi už to producentům nestálo za to,aby do něj nalili pořádný rozpočet a tak by drtivá většina spešl efektů nevypadala hůře,jak v 60tkovém Star Treku a proto se zde většinou mluví,či běhá,mě to ale neva,páč má tento seriál pro mě osobní hodnotu) ,jak je asi většina fanů dnes již zvyklá,ale nadlidské skoky,taky ujdou.:) Zvláště pak házení nácků vzduchem mě vždy spolehlivě dostane! Či je libo hod břevnem?:))) Skotsko,nežalujte DC.;) ()

The New Original Wonder Woman (1975) (S01E01)

Paráda! Lynda Carterová je prostě kouzelná. A pro ten její úsměv,bych i vraždil. ()

Wonder Woman Meets Baroness Von Gunther (1976) (S01E02)

Inspirováno comicsem z r.1942. Má oblíbená padoušnice z comicsů,zde sice platí skoro za šaška,ale i tak to má jistou citovou hodnotu. ()

Fausta, the Nazi Wonder Woman (1976) (S01E03)

Pro mě vrchol sezóny (ne te společenské,checht) a též asi jediný díl,kterému bych dal plný počet. Fausta Grables,která pochází rovněž z comicsu (konkrétně Comic cavalcade 2,jaro 1943 v příběhu nazvaném-Hledána Hitlerem,mrtvá nebo živá,to by byl díl!) a něco na ní je. Jako na té Mary. :) ()

Beauty on Parade (1976) (S01E04)

Dobrá sranda. A máme tu dceru prof. Morbia ze Zakázané Planety z 1956.:) ()

The Feminum Mystique: Part 1 (1976) (S01E05)

A máme tu Wonder Girl,jako by se bez ní tento serál neobešel. A též Johna Saxona z 1.Noční Můry v Jilmové ulici. Který v této době o žádné neměl ani tucha.:) ()

Wonder Woman vs Gargantua (1976) (S01E07)

Stejná stupidita,kterých byla v DC od 40.-konce 60.let tuny. Všechny ty vysoké hodnocení,jsou jen díky Dianě a Steveovi. Většinou. Gorila Grodd je o 100% lepší. ()

Judgment from Outer Space: Part 2 (1977) (S01E11)

Znalci SF žánru se asi určitě budou chytati za hlavu,ale je to quilty pleasure jak vyšité...co naděláte? Ovšem je fakt,že se tvůrci snažili o nějaký ten morální přesah či co. Tento 2díl tak představuje chudého příbuzného v té době už vysoce kutovního Star Treku. ()

Wonder Woman in Hollywood (1977) (S01E14)

Dobrá zábava s Tedem Strikerem z dua filmů,Letadlo! aka Připoutejte se,prosím!:) ()

The Return of Wonder Woman (1977) (S02E01)

2.pilot který je sice o něco slabší,než jeho předchůdce,ale patří k tomu nej z celé 2.a rozhodně té šílené 3.s. Btw.,dozvíte se tu,jak je WW stará.:) ()

Anschluss '77 (1977) (S02E02)

Pravděpodobně nejzajímavější díl vůbec. ()

The Pied Piper (1977) (S02E06)

Tohle nevím,zda to někdo vůbec myslel vážně a v 70tkách? Chápal bych takový scénář v 50letech. Možná,pokud by byl divák dostatečně zhulený,tak by to mohla býti dost dobrá prdel. I v comicsové podobě by to bylo na prd. Když holt nemáte prachy v rozpočtu,musíte vařiti z vody. ()

The Man Who Made Volcanoes (1977) (S02E09)

Další muž,co něco umí/dělá v této sérii dle názvu,haha. Pro milovníky všech těch (h)různých monster filmů z 50tek,nostagie na entou.:) v důl. roli se vám představí Cornelius z Planety Opic. ()

Mind Stealers from Outer Space: Part 1 (1977) (S02E10)

Představuje se Andros jr. syn onoho návštěvníka z kosmu ve 2dílu Judgment from Outer Space. A opět co se týče bráti to jako dobrou a kvalitní SF? Nechte si zajíti chuť a vypněte mozek a bavte se. ()

The Deadly Toys (1977) (S02E12)

Riddler ze 60tkového tv Batmana jako Toymaker. Nevím ovšem,zda se jedná o TOHO Toymakera. Jinak,PKD (ten spisovatel,ne já,hehe) by měl z tohto námětu radost. Snad. ()

Screaming Javelins (1978) (S02E14)

Už jen je úlet,když si člověk čte ty popisky k jednotlivým dílům. Autoři této a 3.s. musely býti neustále pod vlivem psychotropních látek,jinak si to neumím vysvětliti. I když ve 2.s. se ještě jakžtakž drželi při zemi. ()

Diana's Disappearing Act (1978) (S02E15)

Kouzelník,co umí proměniti olovo ve zlato. Rudolf II. by ho bral ve vteřině! V 70.letech ovšem působí tento nápad,jako prdlá fantasmagorie. ()

IRAC Is Missing (1978) (S02E17)

Představy tvůrců o počítačích včetně A.I. verze. Bez komentáře. ()

The Murderous Missile (1978) (S02E22)

Motokrosový outfit je stejný úchylný úlet jako její neoprén, nebo co to je. To jsem se na po1. chechtal jak blázen. ()

Série 3 (1978) (S03)

Naprosto nejslabší série,kde vládnou s přehledem tak neskutečně stupidní a hl. nudné! díly (mnoho z nich jsem dokoukal jen s vypětím všech DC sil. Ono taky sledovati téměř 50min. nudné výblitky,není jen tak) ,že nebýt Gaultova mozku (jehož pokr. už v comicsové podobě mám a doporučuji fandům tohoto seriálu) ,dám i přes nakažlivý úsměv Lyndy Carterové,jen 2 hvězdy. Zachraňuje to, jako již tradičně,bonusový dokument,který má každá série. ()