Priatelia - Série 1

(séria)
USA, (1994–1995), 8 h 48 min (Minutáž: 22 min)

Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry, David Schwimmer, John Allen Nelson, Clea Lewis, Cynthia Mann, Lumi Cavazos (a.z.) (viac)

AndrewNewman

Priateľov som vnímal vždy pozitívne, ale takisto som si nemyslel, že ide o extrémne zábavný sitkom. Skôr o niečo, čo je pozitívne, dobre naladí a má k dispozícii sympatické obsadenie. A tieto všetky kvality sitkom má, lenže je aj skutočne zábavný, pokiaľ ho nesledujete s dabingom či už českým alebo slovenským. Tým užívateľom, ktorí to videli práve s dabingom a tak prvej sérii nadelili tri priemerné hviezdy, tak vám vrelo odporúčam sledovať to v originálnom znení. Priatelia mali slušný rozjazd, celej sérii vládol Chandler, ktorý nabíjal seriál jednou vydarenou hláškou za druhou. Ústrednou mužskou postavou je Ross a sekne mu to. Celkovo sú ale Priatelia aspoň pri tejto sérii nevyrovnaní, pretože scénky v ktorých je len čisto mužské obsadenie sú oveľa pestrejšie, zábavnejšie a skrátka lepšie, ako scénky v ktorých je len ženské obsadenie. Aj keď sa na Jennifer, Lisu a Courteney pozerá sakra dobre, v rámci hlášok a celkovej zábavnosti sa od chalanov majú čo učiť. ()

Tezuka

"It's like you're always stuck in second gear. When it hasn't been your day, your week, your month, or even year, but...I'll be there for you, When the rain starts to pour, I'll be there for you, like I've been there before, I'll be there for you, Cause you're there for me too"...Panebože, stydím se za sebe, že jsem se pustil do sledování tohoto klenotu zlatých 90tek až nyní. Zase na druhou stranu si alespoň můžu vychutnat veškeré humorné scény do sytosti, které bych třeba dříve nepochopil a určitě bych si je nepustil v Aj jako teď, čímž bych se o hodně připravil, protože bez originálních hlasů by ty scénky stály za starou belu. Skvělá parta, perfektní humor a pro mě příjemný relax, když se zrovna necítím. Btw opening od The Rembrandts je naprosto boží, zkrátka zlatá éra hudby, a přísahám na Thorovo kladivo, že ho nikdy nepřeskočím. První série zatím předčila moje očekávání a těším se na další vývoj :))) ()

Sefko

Priateľov som nesledoval v dobe keď aktuálne bežali ale až neskôr. A aj to len ako tichý šum na pozadí.  Až teraz som sa rozhodol pre poctivý maratón. A... je to fajn. Ale nemôžem sa zbaviť dojmu, že ma to minulo v určitom správnom veku. A teraz je už neskoro. Hlavná zostava je super. Aj niektoré časti. Ale tá šablónovitosť mi tam vadí. Nehovoriac, že každá časť začne tak akosi uprostred deja. Malo kedy vlastne vidíte ako sa niekto z ústrednej zostavy dal z niekým dokopy. Narážam hlavne na vedľajších partnerov. Ale aj pokiaľ ide o niektoré dejové prvky. Nikde tam napríklad nie je ani jedna scéna ako sa Rachel dostala k práci. V jednej časti si hľadá. A v druhej bez akéhokoľvek vysvetlenia už pracuje ako čašnícka. Ale uvidíme ako to pôjde ďalej. Nevzdávam to. ()