Mutant loví ženy s nadváhou a živí se jejich tukem. (Disney+)

Colonist

Jelikož tu máme dalšího vraždícího genetického mutanta, tak se člověk neubrání srovnání s Toomsovými epizodami, které "2Shy" v žádném případě nemůže překonat, ale i tak se jedná o dobrý díl. Je to temné, napínavé a správně nechutné. Virgil Incanto se řadí k těm nejzapamatovatelnějším zrůdám seriálu. A vlastně je to docela depresivní epizoda, když uvážíte, jaký život čeká tu slepou holku... ()

tron

Toto je značne desivá časť. Jednak sa v nej vyskytuje sériový vrah nie úplne nepodobný nezabudnuteľnému Toomsovi (vrátane viacero obdobných, fyzicky humusných momentov, aj keď treba povedať, že Virgil Incanto pôsobí oveľa vzdelanejšie, civilizovanejšie a celkovo ľudskejšie, ako skôr zviera, než človek Tooms, ale možno o to je to napokon mrazivejšie) a jednak zneužíva smútok osamelých žien, ktoré nevyzerajú tak, ako by chceli. A presne na toto ich miesto zákerne a bohužiaľ veľmi úspešne útočí. Pamätám si z detstva nielen na rôzne drsné momenty (úvodné objavenie auta, pitevňa, vaňa), ale tiež na nervy trhajúce psychologické (finálny rozhovor vo vyšetrovačke, pasáž so slepou tínedžerkou vo vrahovom brlohu alebo hitchcockovská scéna, v ktorej budúca obeť vďaka internetu zistí, že v byte má vraha a ten vrah vie, že ona vie). Musím vyzdvihnúť silný výkon Timothyho Carharta (Krotitelia duchov, Policajt v Beverly Hills 3, Candyman 2, znásilňovač z Thelmy a Louise). ()

Nikolas__

Zlatá pečeť perfekce - 95 - 100%_ Naprosto ukázková, zábavná a přitom hororová a nechutná epizoda, s jedním z nejlepších záporáků, kterého jsem si oblíbil ještě více než třeba Toomse. Každopádně tohle je pro mě legendární, a efekty jsou zde vážně parádně zpracované. Je to extrémně originální nápad, s dobrým scénářem. Jeden z vrcholů třetí série. ()

Arkanoid

Dovolím si nesúhlasiť, že ide o variáciu Hannibala Lectera. Len preto, že vrah sa vyjadruje (v listoch) umeleckou formou, mi nepripadá vhodné prirovnávať ho k takej fiktívnej legende, ako H.L., ktorý navyše v seriáli dostal taký rozvoj postavy, že prirovnávať k nemu sa asi nedá. Navyše si myslím, že aj vrah v The X Files je dosť originálny, aj keď samozrejme, vzhľadom na formát epizódy málo prepracovaný, aby ho prirovnanie s niekým iným minulo. Epizóda je správne zvrátená, aby pozornosť pútala a napínavá, aby ju udržala. ()