Stáří není pro sraby

• Česko Plavčík (pracovný názov) (viac)
Česko, 2022, 85 min

Máte sny? Nějaká nesplněná přání? Parta důchodců si je vyrazila na výlet splnit a vzpomíná na svá mladá léta brigádničení v obecních lázních. Kňoura (Jiří Krampol), Josefa (Rudolf Hrušínský ml.), Janatu (Luděk Sobota), Kačera (Jan Přeučil) a vnuka Tomáše (Robert Cejnar) čeká výlet, na který nezapomenou. Let vrtulníkem, spaní pod širákem, večeře v nóbl restauraci, závod s pilotem Formule 1, ale i zábava na kolotoči... Co byste si ještě v životě chtěli splnit? (TV Prima)

mira007

Parta důchodců jede na výlet a vzpomínají. Jako já prostě obdivuju Magnuska jak si jede to svoje a točí filmy o sto šest, což se většině absolventů FAMU může jen snít, jenže jestli stáří není pro sraby, tak tenhle film není pro mne. Nezáživné, ukrutně utahané, bez vtipu s kupou rádoby melancholie a s autobusem s urnama i trapné. Jedna hvězda za obsazení zasloužilých umělců a za legendárního mistra světa F1 Fittipaldiho ve Ferrari minutu před koncem. ()

Untentrauer

Výborný film, který vnímám, jako rozloučení se s prvotřídními obsazenými herci. Zajímavé komentáře: Žádné, včetně mého. Prostě se koukněte na film s úctou k celoživotnímu dílu herců ze staré školy. Je pravděpodobné, že pro některé z nich to bude bohužel poslední velká role. Film si rozhodně nezaslouží odsoudit od babráků, jako jsme my. ()

Olík

Ten člověk má i svoje lepší chvíle (a tím nemyslím jenom jeho zmenšení objemu), ale pak to celé vždy zabije typickým Magnuskem. Ono když po vzoru pejska a kočičky naházíte do hrnce Jedlíky (r.2013), Školní výlet (r.2012) a nebo třeba Pamětnici (r.2009), tak výsledkem těžko bude pěti hvězdičkové menu. Tohle zase celé špatně. Filmařská úroveň týdenní kurz v časopise Květy. Tuctový příběh, špatně natočený a zahraný (zklamal mne především Luděk Sobota se svým klasickým „blbečkem“)…..ostatní profese jsou jenom odrazem v zrcadle svého režiséra. Pane Magnusku, vy jste určitě milí a lidský člověk a já vám svým způsobem i fandím…..tohle mi ale už prosím nedělejte……vždyť Jiří Krambol si už své Waterloo po česku zažil!!!!!! ()

Razzor_82 odpad!

Další Magnuskova filmová tryzna. Prázdný a depresivní film o stáří. Hudba šíleně přehlušuje dialogy. Je to totálně bez respektu k tuzemské herecké gardě. 0/10 ()

anitae

Ono to není zábavné, ani smutné. Sobota pobavil,  Fittipaldi ještě žije, urna tour jede. Ale klobouk dolů, sehnat za covidu tolik starších herců a zrealizovat toto asi nebylo úplně jednoduché. ()

rublik05

Tomáš Magnusek je sám o sobě neuvěřitelný sympaťák, o to víc mě nepřestává udivovat, proč neustále točí takové jednoduché kraviny, které se stěží hodí do televize, natož tak do kina. Stáří není pro sraby se může pyšnit především hereckým obsazením, které je na české poměry opravdu hvězdné, netýká se to pouze hlavních postav, ale také těch vedlejších, takže je neustále na co koukat. Bohužel však herecký ansámbl je to jediné, co tak nějak stojí za zmínku. Příběh nic moc zajímavého nenabízí, humoru je zoufale málo, vážnější scény díky nulové atmosféře vyzní zcela do prázdna, závěr je vyloženě absurdní. Největším bizárem jsou ovšem všudypřítomné, do očí bojící reklamní předměty, to je fakt síla. Chápu, že celý film je myšlen především jako pocta našim hereckým pardálům, velká škoda, že se jedná o takovou nudnou hloupost. 2/10. ()

JohnZ87

Talent Tomáše Magnuska dostat do svých filmů velké množství živoucích legend či zprostředkovat jejich velmi raritní setkání před kamerou je zkrátka nezpochybnitelný. Jinak je to skrz na skrz průměrný film. 50% ()

topi80

Po zdařilém filmu Kluci z hor jsem čekal, že už si tvorba Tomáše Magnuska udrží vyšší standard, ale bohužel se nestalo. Na komedii tam bylo příliš málo vtipu, na melancholický film o stáří příliš málo atmosféry. Jenže zatímco v Bastardech Magnuskovi vyšel dokonalý kontrast mezi thrillerem a odzbroujujícími humornými scénami, tady to nevyšlo. A i když se herci snažili hrát, neměli co. To si opravdu 77letí důchodci nedokáží vymyslet lepší přání než doslova konfekci z katalogu firem na zážitky? A pokud už samotná realizace přání na diváka  moc nefungovala, proč nám youtuber tedy neukázal, jak to zpracoval do svých úspěšných videí a v příběhu figuroval jen jako jakýsi nezúčastněný pozorovatel? Navíc jsem na rozdíl od něho nezískal dojem, jací to byli v mládí borci, k čemuž přispíval fakt, že jsem ty scény z bazénu vůbec nepochopil. Jediný konflikt navíc nebyl nikterak nosný. S klidným svědomím nemohu dát víc než dvě hvězdičky, ale adekvátní by asi bylo ještě jednu ubrat. ()

marek29

Co to kurva je? Magnusek je po pokračování Bastardů v počtu 3 asi definitivně záruka katastrofy. Nedalo se tam na nic dívat a co hůř ani to poslouchat. Snad jen Eva Burešová je ozdobou - tak za tu 1* ať nežeru. Jinak důrazně nedoporučuji..! ()

offlineman

Dobrý námět, ale bohužel! Aby to byl film kvalitní,  nesměl by se kolem motat totální filmový analfabet Magnusek! Ona je dneska povinnost, hulit ve filmu trávu a ukazovat buzeranty? Navíc, pohled na Ivana Vyskočila byl hodně smutný. Jenže, co naplat? Roky nikdo nezastaví. ()

ostravak30

Podobných filmů na stejné téma již pár natočeno bylo. Zrovna nedávno jsem viděl Frajeři ve Vegas. Na těchto filmech je vidět nejen rozdíl v tom, jak se točí, když peníze jsou jak se točí, když ne, ale též, jak si užívají důchodci čeští a američtí. I v Česku už několik takových filmů vzniklo. Problém ale není v zásadě u peněz, ale v tom, jak udělat alespoň trochu lepší muziky za málo peněz. Tomáš Magnusek neumí točit filmy. Ať se snaží, jak se snaží. Jeho filmy jsou si podobné jako vejce vejci. Začněme výčtem toho, co mi nesedělo zde. Nejprve se pozastavím nad retrospektivními záběry, které jsou opravdu mimo. Kromě M. Dejdara měli ostatní přítomní na bazéně moderní účesy a oblečení. Pokud odhadujeme správně, mělo by se jednat o dobu let 60., ale u postav této době nic neodpovídalo. Co se týče splněných přání, tak krmení lachtanů jsme ani neviděli, to zde bylo jen zmíněno, asi už to producenti nezvládli zařídit, zatímco jiná přání vyobrazena byla. Mimochodem, co dělal Janata na dráze? Proč nestál v zázemí jako ostatní? To by mu asi nohu nepřejeli. Vrcholem amatérismu jsou cedulky se jménem Krása na značce či na plotu. Lépe představu podnikatelského rozsahu asi ztvárnit nešlo. Prakticky v každé scéně hraje hudba a navíc pořád jedna a tatáž, takže odlišení vážných a méně vážných momentů není možné. Nevidíme žádné komické scény. A pobyt Luďka Soboty v nevěstinci omylem je vrcholem trapnosti. Jestli si takhle představuje T. Magnusek humor, budiž mu filmařský svět milostiv. Ať natočil co natočil, vše působí amatérsky. Herci vůbec nehrají, pouze odříkávají suše texty, protože je nikdo režisérsky nevede. Těžko totiž podezřívat slavné staré gardy, že neumí hrát. Režisér neumí vytvořit potřebnou atmosféru a držet se ji. Nedokáže vymyslet alespoň jednu opravdu zábavnou scénu anebo uvěřitelný dialog. Tomu filmu snad chybí úplně všechno. Já jen nechápu, kde na to pořád bere peníze. ()

Cucina_Rc

Oceňuji splnění přání vystupujících důchodců, které si dopřáli zmínění herci, zejména pak závod s nezapomenutelným pilotem formule F1 Emersonem Fittipaldim. Otázkou je, kdo splněné sny opravdu financoval. Sledující na sociálních sítích nebo sponzoři? Každopádně jsem nesmírně ráda, že dnes ještě někdo točí s opravdovými herci, Tomáš Magnusek má jako jediný režisér u nás neotřelá témata a hlavně ještě výborné herecké obsazení. Víc takových filmů. ()

Tominni

Samotný nápad je vlastně fajn, ať si parta důchodců splní své sny a třeba vyřeší i nějaké křivdy z minulosti. I herecké obsazení bych bral, jenže.......když o no to tak nějak pořád skřípe, táhne se a moc nepobaví? Škoda, mohlo z toho být sakra výrazně více......Podruhé už se na partu z plovárny nekouknu. ()

Gamekeeper77

Scénář, i když ne zrovna originalní, by nebyl zas tak zlej, stejně jako zhruba první půlka filmu, pak to ale začne bejt divný, přestane to bavit, a nakonec se to zesere úplně. Film je plnej herců a bohužel ještě plnější těch, co nikdy před kamerou nestáli nebo nedej bože promluvili, což nechává nemilou stopu na celým filmu, stejně jako všudepřítomnej PP. Jako by nestačily 4 bloky reklam, co tam nasere televize. 40%. ()

Ivoman

Kupodivu na český film jsem se bavil od začátku do konce. Všechny tyhle herecké ikony dostat do jednoho filmu musela být parádní práce. Do důchodu mám daleko, ale všichni tihle herci jsou prostě koukatelní. Díky Tomáši za nostalgii ... ! ()