Majster Tim

Komédia / Rodinný
USA, (1991–1999), 77 h 36 min (Minutáž: 20–24 min)

Hudba:

Dan Foliart

Tim Allen, Patricia Richardson, Earl Hindman, Taran Noah Smith, Zachery Ty Bryan, Jonathan Taylor Thomas, Richard Karn, Debbe Dunning, Marla Sokoloff (viac)

Poriadne strelený otec a vášnivý domáci majster Tim Taylor (TIM ALLEN), jeho žena Jill (PATRICIA RICHARDSONOVÁ) a traja navzájom sa šikanujúci synovia Brad, Randy a Mark tvoria televíznu rodinu v komediálnom televíznom sitcome, ktorý vznikol v roku 1991 a dodnes nakrútili 8 sérií (204 epizód).
Majster Tim je zamilovaný do rôzneho pracovného náradia. Jeho návštevy železiarstva sú preňho vzrušujúcim sviatkom, ktorý sa vyrovná len zážitku z najlepšieho futbalového zápasu. V lokálnej televízii má Tim dokonca aj svoj vlastný program Čas pre náradie (Tool Time). Napriek tomu, že nadovšetko chce zveľaďovať svoj domov, v zručnosti a šikovnosti nevyniká. Naopak, ak sa v domácej dielni pripravuje na väčší pracovný výkon, diváci musia byť pripravení na všetko, hoci aj ratovať vlastný život pri obrazovkách.
Timova manželka Jill sa rozhodne nastúpiť do zamestnania a zarábať vlastné peniaze. Synovia Brad (ZACHERY TY BRYAN) a Randy (JONATHAN TAYLOR THOMAS) trápia a využívajú mladšieho brata Marka (TARAN NOAH SMITH). Brada nezaujíma nič iné než dievčatá, dievčatá a dievčatá. Randy má zase plnú hlavu životného prostredia, Mark miluje hudbu a čierne oblečenie.
Al Borland (RICHARD KARN) je pomocníkom Tima Taylora v jeho televíznom seriáli a ani trocha sa nezabáva na Timových vtipoch o nadváhe Alovej matky. Naporúdzi je vždy bystrý a neomylný sused Wilson (EARL HINDMAN), ktorému nikdy poriadne neuvidíte do tváre. Jeho múdre rady do života si náš majster Tim neberie k srdcu a radšej ich sprzní, skomolí a prekrúti na úplne nezmysly...

Taký je v stručnosti populárny seriál Majster Tim, kde v hlavnej úlohe exceluje Tim Allen. Keď sa spýtate tohto komediálneho televízneho a filmového herca, kde vzal inšpiráciu na tému domáceho majstrovania, odpovie: Keď som sa jeden večer postavil na javisko v Acrone v Ohiu a začal hovoriť o svojej garáži, náradí a o všetkých tých haraburdách v nej, videl som, že to zabralo. Nuž a tak som sa rozhodol použiť to aj vo vlastnej televíznej show! (oficiálny text distribútora)

Meow86

Za mě středem pozornosti a tahem na branku soused Wilson v podání Earla Hindmana. Skvělý nápad nechat jej xichtem anonymního až do poslední klapky rozlučkového dílu. Velmi originální a nápadité! ()

Goodlooker

Společně s Přáteli to nejlepší se sitcomové scény. Kařdý díl má v sobě zábavu, ponaučení od Wilsona, řešení problémů, v manželství i v práci, a někdy dokonce seriál poukazuje, kdy není vtipné používat fórky! No hlavně že to na nejlepší seriál nemá vliv!!! PS: Mé hodnocení platí do páté série, kdy seriál na mluvil Zdeněk Mahdal - blé ()

Marv

Jo, je v tom spousta dobrejch fórů, ale jinak je to prakticky to samý pořád dokola a navíc já tyhle rodiný seriály s mravním ponaučením opravdu nemusím. ()

Rorie

člověk by neřekl jak moc vtipný může být chlapík, který má rád nářadí víc než je zdrávo..speciélně slovní výměny s alem..nicméně i tu by neškodilo natočit tak o dvě série míň...takže především první serie si 4* určitě zaslouží ()

Tuty

Stereotyp, samej stereotyp, schéma každého dílu je jednoduchý a následující: Tim je hlupák a největší nemehlo, udělá nějakou botu ( na úrovni 10-ti letého dítěte) a na konci je mu rozum osvícen v podobě postavy souseda Wilsona (jinej scénář nehledejte), je to sice zprvu vtipný, ale když to člověk prokoukne ( a že to jde rychle ) a připočte si k tomu naprosto trapnej dabing Zdeňka ,,nadabuju všechny" Mahdala (asi od 4. nebo 5. série), zjistí, že je kupa lepších sitcomů...55% ()

vasek.raul

Další z legendárních seriálu věčného kutila nešiky Tima. Skvěle mu sekunduje El "károvaná košile" Borland, který se postupem času dostává do popředí svými vtipy na Tima. Jedna hláška mi stále zní v hlavě. Vždy když se Tim zeptá na něco Ela, tak mu El odvětí: "Myslím, že ne, Time..."...Také jeho manželka začíná být již alergická na jeho nápady, avšak vždy mu nakonec odpustí. V seriálu je pěkné sledovat, jak rostou jejich děti, které procházejí různými obdobími. Také nesmím zapomenout na jejich souseda, přemoudrého Wilsona, jehož tvář za celou dobu můžeme vidět snad dvakrát a to jen na zlomek sekundy...děkuji tvůrcům za tak výborný seriál... ()

ludovit14

Tak ja osobne Tima Allena nemusím.30 epizód som asi videl a miestami ma začala príšerne bolievať hlava.Jediné čo ma zaujalo,boli KOZY Pamely Anderson!HOD:40,89%...PS:iba za tie kozy,za humor určite nie,taký istý mám aj v krčme! ()

jirkahorn

Tomuhle seriálu nemůžu nedat plnou palbu. Vždyť jsem na něm vyrůstal a sledoval ho už v době, kdy jsem polovinu (i více) vtipů ani nemohl pochopit. Vždyť vždycky, když se na něj po letech znovu a znovu podívám, rád se k němu vracím a u každičkého dílu se nasměju. Vždyť o jakém současném seriálu s dobrým hodnocením na CSFD se dá dneska říct to samé? O třetině? Čtvrtině? Víc těžko. Jestli u sitcomu má být hlavním měřítkem kvality zábavnost a nápaditost, která diváka vtáhne a rád si po nějaké době s nadšením zhltne celou sérii znovu a znovu se pobaví, pak mi těžko někdo vyvrátí, že přesně tímhle Kutil Tim jako seriál není. Proto zasloužených 5*. Pánové a dámy, nemyslím si, že by tady měly strhávat hvězdy z hodnocení přehrávané dialogy (které naopak podporují zábavnost dialogů a v Červeným Trpajzlíkovi je to možná ještě znatelnější a přitom se u něj tohle v hodnocení neřeší). Kutil Tim je o dospělém děcku. A já se do něj vždy rád vžiji ;-) A ještě pro doplnění: zvědavě jsem si teď pročetl asi 40 komentářů, které tu už byly předemnou a jen to potvrzuje moji poslední větu. Všimněte si, jak propastný rozdíl v hodnocení je často mezi komentujícími muži a komentujícími ženami. Holt asi nejsem jediný muž, který se rád stane zase dospělým dítětem :-D ()

SZYslak

Privitejte Timaaaaaaaaaa Kutilaaaaaaaaaaa Tayloraaaaaaaaaaaaaa. Jakozto skalni kutil, amatersky frezar, soustruznik, filozof a strateg, davam 100%. Dabing Vaclava Postraneckeho je genialni. Zdenek Mahdal? Use gas!!! ()

Lucienne6

Nevím, asi stárnu, v mých cca 12 letech můj oblíbený seriál, ale teď při ohlédnutí mi příjdou výstupy Tima trochu trapné. snižuji na 3* ()

p.a.douch

Tento seriál jsem docenil až v současné době při sledování na Nova 2. Chemie mezi Allenem a Richardsonovou je úžasná. Vůbec celá rodinka a její okolí působí sympaticky. V dnešní hyperkorektní době by podobný seriál, u společnosti jako je Disney, patrně neměl šanci vzniknout. Takže za mě, i přes některé slabší díly zejména ke konci seriálu, pět hvězd. Přeji pěknou zábavu zejména expertům udělujícím jednu hvězdu nebo odpad. Edit 6. 7. 2023: Na Disney+ se objevil celý Kutil Tim. Jedu ho znovu a stále se královsky bavím. ()