Vlastníci

• Česko Vlastníci (viac)

Pani Záhradková (Tereza Ramba) s manželom (Vojta Kotek) romanticky túžia spoločnými silami dom zachrániť a novomanželia Bernáškovci (Jiří Černý, Mária Sawa) sa nadšene k nápadu pripájajú. Pani Roubíčková (Klára Melíšková)  pedantne priebeh schôdze kontroluje a zaznamenáva, pani Horvátová (Dagmar Havlová) všetko iniciatívne komentuje. Naivný pán Švec (David Novotný) na schôdzi zastupuje svoju mamičku. Pani Procházková (Pavla Tomicová), zastupovaná pánom Novákom (Ondřej Malý) hľadá spôsoby ako by svoj majetok zveľadila a pán Nitriansky (Andrej Polák) zase veľmi túži po podkroví. Pan Kubát (Jiří Lábus) dôsledne sabotuje každé rozhodnutie a v úzadí číhajú ešte bratia Čermákovci (Kryštof Hádek a Stanislav Majer). Len starý pán profesor Sokol (Ladislav Trojan) zatiaľ mlčí.. (Cinemart SK)

sousenk

Hodně pobavilo, mimochodem Verbal má pravdu :) Svého času jsem byl také vlastníkem podkrovky v našem malém městě na jihu Moravy, upsal jsem se k předsednictví (2 období) a stačilo teda, na schůzích to vypadalo podobně, starousedlíci se hádali, jeden na druhého vytahoval špínu snad z dob těžkého socíku a domluvit se na něčem...šlo, byla to pro mě škola, jak se naučit jednat s lidmi a snažit se docílit win-win strategie a byl jsem mile překvapen, že se zanedlouho za našetřené peníze opravila/vyměnila střecha. Po deseti letech jsem byl ale rád, že jsem byt prodal a šel bydlet do domku:) ()

DrifterSoul

Ne, že by tenhle úsporný film nepostrádal drobné nedokonalosti. Nicméně, za posledních XX let nejinteligentnější česká (tragi)komedie. Ač v nadsázce, vykresluje dokonale reálně nejrůznější lidské figury (vzorky "spolubydlících" i vlastně všech našich "spoluobčanů") a jejich rozmanité životní "filozofie". Každou vteřinou se zde servírují vtipné slovní konstrukce, gesta i sofistikované vizuální vjemy, které podtrhují absurditu děje. Zázrak - uprostřed desítek infantilně přiblblých a intelektuálně bezcenných "výtvorů" současné české kinematografie. ()

SantaCruz

Oukej, dám tomu šanci. Dle Verbala, když ne komedie tak tragédie. Ale ať na to koukám jak koukám, tak bohužel ani jedna optika se nedá použít. Jasný v baráku se najdou namistrovaný pupkáči, ale že by se sešla hned kompletní squadra bezcharakterních chudáků? Verdikt: přitažené přehrávaní a přitažené hodnocení musím zkrouhnout na 2. PS.KOtek dobrej ()

tata22

Asi jsem byl příliš natěšen z kladných recenzí a českých Lvů. To dílo jednoznačně patří na divadelní prkna a ne do filmu. Tady nemá co dělat. Jsem ochoten ocenit výborné herecké výkony většiny protagonistů, stejně tak, že je to ze života, a že takových schůzí se v našem malém státě denně odehrává několik. Nicméně to všechno mi nepomohlo k tomu abych se nějak víc bavil (měl jsem vůbec ?) nebo se děsil (měl jsem ?). Vlastně ani nevím na co jsem se to díval a jsem docela rád, že jsem to viděl v TV a nemusel za to platit v kině. Jestli je tohle vrchol naší filmové tvorby, dle cen soudě, pak už nám opravdu asi nepomůže nic, leda snad naprostý zákaz točit v ČR filmy a věnovat se jiným aktivitám. Nechci být přehnaně pesimistický ale jsem poměrně dost zklamán a docela mi mrzí, že jsem to dokoukal, klidně stačilo v půlce TV zavřít a byl bych na tom stejně, páč závěr filmu mi nijak výrazně nepomohl, spíš působil jakože na poslední chvíli zachránit pointu nebo přidat něco navíc. Myslím, že by si toho ale divák skoro ani nevšiml, byv zaujat předchozími scénami. Tak, soudruzi, takhle asi ne, i tady soudruzi z NDR udělali někde chybu, bohužel se zde nachází spousty lidí, kteří jim to odpustili, že by mezi slepými jednooký králem.... Možná mají pravdu, těch vyloženě nepovedených českých filmů je pořád ještě drtivá většina.. ()

rozum i cit

Mám pouze čtyři výtky: Manželská hádka byla už přehnaná a zbytečná, stejně tak zbytečné byly postavy nového vlastníka a jeho japonské manželky, vzhledem k postupné gradaci jsem čekala silnější závěr, narážek na sexuální orientaci jednoho z vlastníků bylo příliš. Jinak vtipný a bohužel i velmi trefný film o lidské povaze, závisti, hádavosti atd., který mnoha lidem bezpochyby připomene jejich vlastní schůze, mně nevyjímaje. Když jsme před lety dělali v našem domě odečty vody a tepla, zabili tím dva pracovní dny a dostali za to pár stovek odměny, také jsme si vyslechli od některých lidí, jakou to máme skvělou brigádu a jak si jistě vyděláme. A co teprve schůze ohledně opravy balkónů v havarijním stavu, na níž nechtěli přispět majitelé bytů bez něj, kteří nedokázali pochopit, že majitelé bytů s balkónem platí za metry čtvereční navíc a že balkón je součástí fasády. Padl dokonce návrh, aby v případě renovace majitelé bytů s balkóny povinně pouštěli na svůj balkón obyvatele bytů bez balkónu. Absurdita na druhou. Výborné herecké výkony všech, od Terezy Ramby jsem lepší snad ještě neviděla. Závěrečná pointa, byť na můj vkus málo vypíchnutá, rovněž výborná: Díky svým sobeckým zájmům se neumíme shodnout ani v malém počtu a dospět k jakémukoli rozhodnutí, takže nakonce rádi a s úlevou předáme moc někomu, kdo nás zbaví tíživého břemene demokracie, bude rozhodovat za nás a řídit stát jako firmu. Bohužel dost nadčasové, nejen jako rýpnutí do jednoho nejmenovaného politika. Pro mne jeden z mála dobrých českých filmů natočených v posledních letech. ()

surprise

Je to k smíchu, je to k pláči, ale co dělat? Zavřít za sebou dveře a dělat, že se mě to netýká? Ideální pro ty, co to tedy vezmou a budou to řídit jako firmu. I nás. Nejlepší filmová reflexe současnosti tady a teď. ()

Nerdik

Konečně český film a navíc komedie, která se trochu liší. Dobrá předloha, skvělé herecké výkony, výborná režie a ta syrovost. :-) No pobavil jsem se. Hvězdičku dolů jen za ztrácející tempo těsně před krásným finále. Ale utáhnout celovečerní film na jedné lokaci a navíc téměř bez detailů, to už chce umět. Klobouk dolů před střihačem! ()

cist

Celý je to postavený na hláškách, působí to jako Troška pro intoše. Velký očekávání, dobře vystihnutá česká jájinkovská povaha a přitom nemůžu říct, že bych se nudil, ale celou dobu jsem si furt říkal, proč, už zase všechny klišé současnýho českýho filmu pěkně pohromadě: všechny narážky dovysvětlit, kamera nepostojí v klidu, aby vybudovala napětí, stereotypní figurky. Rubikon zase nepřekročenej. ()

karlvonarbei

Divadelní freska vtěsnaná do jedné místnosti a vygradovaná až do absurdna, což je základním předpokladem tohoto žánru. Další důležitou složkou v takovém počinu bývají herci, kteří zde sice neexcelují, ale svoje si poctivě odehrají. Je dobré nastavovat pravou tvář společnosti, ale žádnou nadstavbu zde nehledejte. Je to hodně či málo?..v Čechách tohle zřejmě stačí! ()

argus123

Komedia ? Ano, ale komedia na ludí a lúzu. Neskutočná ukážka spodiny spoločnosti u nás, rôzny chytrálci, starý komouši čo zamrzli v 80 rokoch, pochybné kreatury, šmíraci, a bohužial obyčajny človek ktory sa snaží normálne žiť musí znášať od tejto lúzy ťažký život. Že dráma ? Hovno, dokumentárny film to je ! V akej spoločnosti žijeme. Genialne natočené a dufam že sa v tom našli občania našich krajín. Aby ked budu tiež niečo podobne prejednavať s cudzími ludmi, tak si spomenuli že kokotizmus madzi nami, stále je a bude. Nebudem troškariť, davam za plny počet je to pecka. Tento film mi pripomenul jeden rusky film - Durak, tiež iba pre silné povahy. ()

vinducha

Na prvotinu pan Havelka excelentně ,  vzpomněl jsem si na pana Papouška a jeho Homolkovic rodinku , tady by si tento tvůrce mohl začít brát inspiraci a zkusit pokračovat v jeho šlépějích , protože tímto dílkem ukázal , že by jako 1 z mála zde u nás mohl na mít na to , oživit tuto tradici. ()

Royaldell

luxusní! Tereza Ramba je naprosto úžasná a zbytek týmu jakbysmet. Nečekala jsem, že bych se takhle pobavila u nějakého českého novodobého filmu. ()

lucienecek

Tak tomuhle filmu jsem dala 5 hvězd už po 20 minutách, protože mě to naprosto nadchlo. Všichni jsou perfektní, dialogy dokonalý, vtipný a až děsive se to někdy v určitých pasážích podoba opravě schůzi. Kdo nezažil, nikdy nepochopí a neocení 😀💯 ()

quokam

Vyborny namet.  Pak vsak jakoby reziser vyhlasil soutez v afektovanosti, ktery vyhrala Ramba tesne nasledovana Meliskovou. Skveli Labus s Kotkem nemeli sanci, byli prejeti. Za mne afektovanych 60 pro. ()

mcamino

Film je tak vtipný až je to děsivé. Asi tak bych popsal surovou realitu tohoto filmu z prostředí paneláku, jehož byty prošly z větší části generační obměnou. Jestli něco dokáže odrazit realitu života, pak je to tenhle film. ()

Podzimní VOD novinky na CANAL+

Podzimní VOD novinky na CANAL+

19.10.2023

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

10.11.2020

Po dvou nezdařených pokusech uspořádat filmový festival Kino na hranici v tradiční podobě se organizátoři rozhodli, že letošní ročník uspořádají on-line. Bude se konat ve dnech 23.–29. listopadu.… (viac)

27. Český lev – výsledky

27. Český lev – výsledky

07.03.2020

Letošní 27. ročník cen České filmové a televizní akademie Český lev se tradičně udílel v pražském Rudolfinu. Večer, inspirovaný tradičním českým cibulákem, plný největších hvězd českého filmu… (viac)

Ceny české filmové kritiky – výsledky

Ceny české filmové kritiky – výsledky

02.02.2020

Nejlepším filmem roku 2019 byl českými kritiky zvolen road movie Staříci. Hraný debut Ondřeje Provazníka a Martina Duška o pomstě a spravedlnosti získal kromě nejvyššího ocenění na 10. Cenách české… (viac)