Země na scestí

• Čína The Wandering Earth (viac)

Zemi ohrožuje blížící se srážka s Jupiterem a lidstvo hledá novou hvězdu. Osud planety teď leží v rukou hrstky nečekaných hrdinů. (Netflix)

RavenSpector

Nechápu komentáře tady a hodnocení. Vždyť to bylo epické, zábavné sci-fi a hezky se na to dívalo. Že to bylo zároveň dost ujeté a finále totálně přestřelené? No a? A co ty marvelovské sračky ze kterých je každý unesený a hodnotí to plnou palbou? Tohle prostě bylo parádní sci-fi a zaslouží si lepší hodnocení. ()

AmunRa

Čínský vysokorozpočtový brak ve stylu Emerichových megabijáků si z nich bere to nejhorší: Základ filmu není smysluplný příběh, ale nepřetržitá triková akce plná výbuchů, katastrof a obřích mechanismů. Postavy bez minulosti a motivace vždy rázně vykonávají hrdinské skutky, ale neobtěžují se vysvětlit, co je jejich cílem, takže splývají v chaosu padajících balvanů a vybuchujícího bůhvíčeho. A na závěr se omlouvám americkým velkofilmům za hanění patetických a srdceryvných proslovů, protože číňani v této kategorii postoupili na úplně jiný level. Nad fyzikální stránkou toho blábolu se raději ani nezamýšlím, jinak bych skončil plačící v koutě. Na druhou stranu film pěkně odsýpá bez nudných přestávek, trikové scény jsou skutečně monumentální a scény na kosmické stanici jsou milé zpestření a pocta "2001: Vesmírná odysea". Stejně jako na 2012 jsem se s chutí podíval a do týdne zapomenu. ()

UncleMorty

Communists! But now in Space! Ne teďka vážně. Wandering Earth je po dlouhý době jeden z mála koukatelnějších projektu China Numba Wone, byť asi hodně lidí bude mít problém s tou podprahovou propagandou, která je z toho kolikrát cítit až nesmyslně moc. Epos o cestující planetě vesmírem je celkem obstojně dobrá myšlenka, byť sám jsem předlohu nečetl a podle názoru těch, kteří ji četli, je místy až moc obsáhlá. Ono menší drama o tom jak skupina "Vault Dwellerů" musí zachránit cestu za lepšími zítřky sice místy pokulhává, nicméně není to důvod k tomu, aby se jednalo o nějaký odpadní počin. Dávám průměr ()

hrabě_olaf

Lehce pateticke, lec dejove a trikove ne uplne marne. Na srovnnani, s PEVNOST SHANGHAI, tady jsme o tridu vys. p.s. popisek k deji od Netflixu, je vytrzen z kontextu p.p.s. Svaty Hawkingu... 8) p.p.p.s. amici by jiste natocili "silny" pribeh o cerne matce, kterase obetuje pro sve lesbicke thajsko-jamajsko-brazilske dcery ()

mikruu odpad!

Hrozná slátanina. Posunout celou planetu. To snad ještě nenapadlo ani americké scénáristy... Ti vrtali v asteroidu. Ale nechat vybuchnout planetu a posunout zemi... To už je i na mě, a že mám sci-fi rád, moc... Co bude příště? Budou na slunci těžit vodík??? ()

Sashmen13

Jako, efekty a tak docela dobrý, ake ta premise je tak retardovaná, pomineme-li fakt, že posunout Zemi je docela šílené, tak výpočty jak a kam ji posunout, lze udělat na x dobu dopředu. Takže šance, že by jim Jupiter assasin dal zákeřnej ambush, je velmi nepravděpodobná. Jako funny povídka je to asi k, jako film nic moc. ()

Johny Mist

Spoiler, pozor... Jako takhle, bylo to moje první čínský sci-fi a proto dávám ještě o jednu hvězdu víc než bych dal. S postavami se člověk neztotožní, je tam spousta klišé, spousta dalších obehranych písniček atd, ale jinak... Neotřelý nápad cestovat vesmírem s celou planetou, nečekaný zvrat u Jupiteru, v celku pěkně efekty, a věta "pojďme, zapálíme Jupiter" mne naprosto rozsekala. Navíc musím pochválit hudbu. 75% za odpanění ()

Mukade

Ten blondiak, číňania schválne vybrali toho najhoršie vyzerajúceho belocha akého našli a ešte mu pridali najdebilnejší možný účes. LOL ()

sh3riff

Na Čínu docela dobrý film, scifi jim jde, ale ten konec .. ble .. jako, "panebože né, paprsek nedostřelí kam má, chybí nám 5000km" .. jenže, Země se přibližuje k Jupiteru, tak jaktože vzdálenost se nekrátí? Ačkoliv se za posledních pár minut se zkrátila z něčeho 0,82 na 0,31. Docela silná nelogika. ()

Meego82

Toto je ako katastrofický film objednaný z Aliexpressu vykradnuté nápady z cudzích filmov, spravené bez akejkoľvek logiky a zabalené v neleštenom obale vo vnútri ktorého sa skrýva nefunkčný výrobok bez možnosti reklamácie. ()

skipik12 odpad!

WOW! :) Vetsi kokotinu jsem asi nevidel!!! Ted pozor spoiler: Doprdele, uz jen princip toho, ze slidstvo vymysli motory a dalsi veci, nemluve o tom, ze motory funguni na kameni ze Zeme!!!, si jako nespocitaji ,ze je pritahne planeta v nasi slunecni soustave? Pak me mega sraly sceny jak oplakavaji 100x nekoho kdo umre, strasne umele. A jako finale tomu dalo uplnou tecku, jak vsichni zacnou tlacit nejakou kundovinu, spolecne, aby nastartovali motor-bych rad videl, kdyz meli jen posilovaci rukavice, ne obleky, co by zbylo z tech ve predu :))))) No jsem na sebe ultra nasranej, ze jsem ztratil hodinu zivota (film ma dve, ale bez pretaceni bych radsi psal Vogonskou poezii)- bleeee ()

pierres

Původně jsem chtěl dát pouze 4* ale kvůli zdejším trolům co dávají snad všemu 1* nebo odpad musím nadhodnotit. Jsem fanda sci-fi a postapo a čínani to ustáli se ctí, zatímco amíci v Amagedonu poslali 2 rektoplány a vrtali do meteoritu, tady postavili motory a odstěhovali Zemi. Nápad super, digibordel v pohodě, místama jsem se i zasmál, jak si tam borec nablil do helmy...Znám spoustu filmů s vetším rozpočtem, které bych oproti tomuhle nazval sračkou a hodnocení pod 3* si to rozhodně nezaslouží... ()

Hollywoodu se v Číně přestává dařit

Hollywoodu se v Číně přestává dařit

27.12.2019

Čína, druhý největší filmový trh po Spojených státech amerických, se dlouhé roky zdála být pro Hollywood jedním z hlavních terčů filmového marketingu. Pakliže studia chtěla zaútočit na tamější… (viac)