Chlapec

• Česko The Boy (viac)

Gréta je mladá Američanka, ktorá začne po svojom príchode do Anglicka pracovať ako pestúnka v odľahlej dedine. Po nástupe na nové pracovné miesto zistí, že osemročný chlapec, o ktorého sa má starať, je porcelánová bábika v životnej veľkosti. Jeho rodičia mu venujú rovnakú starostlivosť ako ich predchádzajúcemu živému synovi, ktorý pred dvadsiatimi rokmi zomrel, a s ktorého smrťou sa stále nemôžu vyrovnať. Rodičia pre Grétu pripravia zoznam činností, podľa ktorého sa má o chlapca-bábiku starať. Gréte je list spočiatku na smiech a robí si z prísných pravidiel srandu. Až po rade rušivých a nevysvetliteľných udalostí si s hrôzou uvedomí, že práca pestúnky v tejto rodine bude asi jej najhoršou nočnou morou. Zdá sa totiž, že bábika je živá! (Continental film)

Litvicek

Není to horror v plném slova smyslu ale napětí zde nevyprchá ani na sekundu, navíc výborné zpracování "šokujícího" konce potěší. Nečekal jsem od toho nic a ono mi to přitom velice sedlo, což se nedá říct od většiny jiných nových filmů tohoto žánru, které jsem v poslední době měl možnost vidět. Jinými slovy, poctivá filmařská práce zahrnující výborný námět a herecké výkony. Dávám tomu čtyřku, film prospěl. ()

Junglista

Tenhle film je stejnej jako Brahms - divnej. Na "horor" jenom opět trapně laciný asi 3 lekačky (samozřejmě podpořený kraválem, jak kdyby ten barák spadnul). Kromě Lauren tam nebylo na co koukat. Dokud se James Wan nenaklonuje, tak se asi kvalitního hororu od někoho jinýho nedočkám... ()

Pat.Ko

Tento film bol na začiatku veľmi dobrý a strašidelný, avšak keď sa dej začal krútiť okolo filmu, začal byť prehnaný a takmer čudný. ()

Perry-

Celou dobu se to tváří jako sice pěkně natočený, ale pořád průměrný horror. Finální a nečekaný zvrat to nicméně vyžene do nadprůměru. ()

mclenin

Ponurá atmosféra anglického panského sídla, smutná udalosť v živote jeho obyvateľov a ich zvláštny spôsob vyrovnania sa so smrťou svojho syna prostredníctvom porcelánovej bábky a desivá úloha pre krásnu Lauren Cohan, to všetko naštrbí racionálne uvažovanie hlavnej postavy a vedie ju skrz pochybnosti a paranoju až k jej presvedčeniu o existencii spirituálneho sveta. Celý príbeh sa tak točí okolo základného konfliktu rozum - viera. Veď ľudské zmysly predsa môžu klamať, ... alebo nie ? Záverečný twist búra nastolenú premisu a odhaľuje znepokojivé svedectvo. ()

lucijelucije

The Boy byl pro mě dobře zpracovaným příběhem. Z panenky jde strach, a to už je samo o sobě, celkem strašidelné. Jinak se mi líbí na tomhle filmu to, že si docela pěkně s diváky zahrává, že to není tuctový thriller s prvkami hororu, že má celkem i co říct a má i nevyzpytatelný závěr. Což samozřejmě v dnešní době je cenná věc. Určitě nadprůměr. Něco mezi třemi a čtyřmi hvězdami. ()

angloumene

Vcelku atmosferický snímek, kde samotná duchařina stojí až na druhé koleji. I přes to jsem se ale celkem bavila. Škoda trošku slabšího finále (a úplně nelogických posledních záběrů). Navíc má tohle dílko skutečně nečekanou pointu, což se v rámci hororového žánru moc často nevidí. ()

kill-tec

Úvodní minuty evokovaly dojem, že se bude zřejmě jednat o zajímavou duchařinu. Pomalý rozjezd mě neustále držel v napětí a netrpělivě jsem očekával, kdy to ta charismatická panenka pořádně rozbalí. Jenže na přehrávači najednou vidím, jak se kulička chýlí k závěrečným titulkám a mé čelo polil studený pot. Ne však ze strachu z Brahmse, ale ze strachu z toho, že už v Bellově snímku neuvidím zhola nic. Nakonec jsem viděl jen mnohokrát zde omílaný konec, který mě spíš nas*al! Nebyl to ani tak horror, jako spíš vystřižená scéna z Walking Dead! Hooodně slabé 3* ()

TERRORDROME

Tento Chlpec ma poväčšinu času solídne bavil/strašil. Jednoduchý námet s dievčinou čo príde na sychravú samotu do anglicka strážiť dieťa, ktoré je ale porcelánová bábka, lebo originál zomrel už pred 20 rokmi. Hrdinka je teda sama ( majitelia si potrebovali odskočiť do "kúpeľov" ) v strašidelnej barabizni a bábka ku ktorej sa má chovať ako k živej naozaj začne vykazovať známky života. Bolo zaujímavé sledovať ako dievčina postupne prechádza rôznymi fázami od úžasu z absurdnosti situácie, cez zdesenie že niekto po nociach obsmŕda okolo a pocitu že jej preskakujú zrnká v makovici až po akceptovanie že ten keramický bastard skutočne nejakým spôsobom žije. Nie je to síce spracované nejako zvlášť geniálne, ale stále tam fungovala ponurá atmosféra domu na ktorý sa aj holuby boja srať v kombinácii s istou nepredvídateľnosťou ako sa to vyvinie. Teda okrem linky s hrdinkiným chrapúnskym expriateľom čo si to priserie ako veľká voda a začne robiť dusno. Tam bolo jasné čo sa musí stať a aj sa to stalo. Finále sa inak rozbehlo veľmi dobre, lenže potom nastal zvrat ktorý môj osobný zážitok z filmu úplne dodrbkal. Celý čas sa precízne pomaličky niečo buduje, len aby tam nakoniec prdli stupídnu naháňačku s retardovaným maníkom, ktorého v závere samozrejme len tak ležérne zapichneme aby nemusel byť tak úplne mŕtvy. Väčšine ľudí to asi zjavne nevadilo, ale to podvratné finále robí zo všetkého predchádzajúceho diania úplný nezmysel a blábolenie o hovne. A preto viac ako dve nedám, lebo ma nasrali. ()

qxkamo

Na prvy pohlad polohoror. Chybal mi modernejsi a originalnejsi moment prekvapenia, ale dalo sa to zniest. Od prvej tretiny filmu som sa presviedcal, ze predpoklad, ktory mam, je nespravny, no bohuzial nebol, tak som to pozeral skor ako zaujimavejsi akcny triler. ()

Yardie

Slabších 60%. Celkem zajímavé záběry kamery, které měly vyvolat atmosféru strachu nebo alespoň napětí a pochyb. To se mi líbilo. Nápad takový obyčejný, fádní. Od začátku jsem tušil, oč asi jde. Lekací scény mě nějak nelekaly a celková atmosféra filmu mě nějak z míry nevyvedla. Takže ani jsem nějak nebyl napnutý, o strachu nemůže být řeč, spíše mě zajímalo, jestli se potvrdí má domněnka. Bylo to ale celkem fajn natočeno, tak komorně, střídmě, dalo se na to koukat a nenudilo to. Ale prostě žáden zázrak, průměrný film. Howgh! ()

EllienPM

Jó, Pravidla... Pravidla nejsou sepisována jen tak, aby se porušovala. Ať ta v Moštárně nebo pro Au-pair. Nevím, zda *** nejsou málo, ale očekával jsem, že se budu bát o něco víc. Jinak příběh je výborný, moc mě baví a dlouho jsem o všech těch souvislostech přemýšlel, i druhý den, noc... Uááá. :) Každopádně mě pár záběrů přišlo směšných, tak pro děti, ale bylo jich opravdu jen pár. Oceňuji, že celý film je na "reálném základě" a věci se nedějí "jen tak". Se mnou by to Brahms měl těžší, nejen, že bych Pravidla bezezbytku dodržoval, ale ještě bych se po domě pohyboval úplně stejně, jako on. :) ()

Flopik

Ja som sa tešil na kvalitnú ducharinu takže film ma celkom prekvapil.Nechcem veľmi odkryť dej.Lauren Cohen nádherná pozeralo sa na ňu dobre. Občasná lakačka tiež neurazila aj keď ich celkovo bolo hrozne málo.Neviem prečo ale nato že to malo "len97min" sa to neskutočne ťahalo.Koniec trošku prekvapil ale celkovo som mal z toho zmiešané pocity.U mňa lepši priemer. ()

Heero

Celkem kvalitní duchařina, škoda jen, že se tvůrci ve scénáři dostali do slepé uličky a podle toho taky vypadal konec, kde se vše otočilo o 180°. ()

Standic1

Trošku mi to připomnělo kousek pod názvem Housebound, naštěstí jsou si podobné jen v jednom bodě, jinak je The Boy velmi příjemným překvapením, které má nápad. Atmosféra je více než podařená a jak už tady mnozí psali, tak pomalu ale jistě nabírá na tempu, aby vám v závěru vyrazila dech. Lauren Cohan můžu a když ji vidíte v "čistém kabátě" a ne hodně "použitou" jako ve Walking Dead, tak je to příjemná změna a co si budeme povídat, prostě jí to sekne :) Ke čtvrté hvězdě chybělo málo, ale nakonec zůstávám u třech hvězd, protože tento rok to zatím vypadá, že se máme v rámci hororové scény na co těšit! ()

cutugno

Na tento film som sa tešil, no ked som čital zopar negativnych komentarov tak som vahal či sa oplati si to ozaj pozriet. Nakoniec som sa rozhodol že kašlem na niektore komentare a oplatilo sa. Nelutujem, Film je lepši ako komentare niektorych uživatelov. Odporučam si to pozriet a vytvorit si vlastny nazor. ()