Kali4

Dobře Edgerton a Michod, dobře oni. Málokterý panovník má takové štěstí, aby o něm byly natočeny dva velmi dobré filmy, přitom každý jiný a oba do velké míry ahistorické. Jindřich V. byl bezpochyby jedním z největších panovníků 15. století, ač jiný, než filmy zobrazují. Ale jak moc jiný, se už nejspíš nikdy nedozvíme. Vítám proto zámořské zpracování tématu, oproti Branaghovu teatrálnímu dílu je to příjemně komorní až intimní. Na pátou hvězdu to ale vytáhlo až finále, které to celé krásně uzavřelo. ()

ghatos

Má to velmi hezké obrazy, pečlivě budovanou atmosféru a sympaťáka Pattinsona 👑🙂. Žádná popisná nuda, ale svěží historické drama. 76%. ()

Daddko

Rozprávka kde 16 ročné podvíživené tintítko, náčelník kmeňa Monkey from the Hills vlastnoručne pobije armádu Frog Legs Eaters. ()

Darth_AK

Král je opravdu dobrý film. Timothééééé Chalamet hraje svoji část velmi dobře, ne kidding, stejně jako Robert Pattinson, který na malém prostoru co dostává jako dauphin skutečně září. Joel Edgerton hraje typický supporting cast, co v jednu část filmu musí padnout za oběť nějakému neštěstí - SPOILER : Tady vydrží až skoro do konce filmu, ale jeho osud se mu nevyhne. SPOILER END. Hudba moc výrazná není, ale film docela pěkně zobrazuje historickou epochu, i s hodně relativní přesností. Na poli surových středověkých válečných filmů je to určitě mnohem reálnější než cokoliv jiného. Obecně není proti filmu moc co říct, snad by jen seděla lepší datace (poznat že finále je bitva u Agincourtu je docela těžké, a až do půlky filmu jsem neměl ponětí o jakou historickou epochu anglických dějin vlastně jde. Plus teda existují i méně reálné filmy, co člověk dojmou víc a jako takové mají i větší poselství, viz Gladiátor. Generál Maximus sice pochoduje fiktivní anabází římských dějin, ale na konci filmu v člověku vzbudí slzy. Mladý Hal ke konci filmu vzbudí spíše opovržení tím, jakou proměnu v průběhu filmu dokonal. 4*, kvalitka. ()

venca163

Člověk se nechá zlákat standardní Netflix 3 záběrovou vábičkou a pak sleduje přes 2 hodiny takový divný uhlazený mladíky, jak spolu vedou na tu dobu úplně zcestný dialogy. Navíc speciálně Jindra teda...nebyl takovej. Ovšem aspoň to krom klasický kulisový žvanírny nabízí i nějaký lokace a závěrečnou bitvu v blátě. To cenim. (65%) ()

Maynard.

No, tě péro.. Tak tohle mě vzalo. Za mě jeden z top filmů tohodle roku, možná zatím uplně nejvejš. Film jako jinak než nenápadnej. Příběh jednoho borce, z kterýho se stal jeden z nejproslulejších králů v Anglii, a to prej žil jen 32 let. Závěrečná bitka je neskutečně natočená, myslel sem, že Statečná srdce jen tak něco nepřekoná, ale tohle joho. Podmanimá minimalistická hudba s brilantní kamerou. Fakt sem dlouho neviděl nic takle pěkně natočenýho. Celej film sem jen trnul a čuměl s vodevřenou hubou. Strašná škoda, že takovýhle filmy v čechách asi ani nepůjdou do kin, je sice fajn to mít den po premiéře na PC, ale ten kino zážitek by byl na tohle dokonalej. Sem fakt uchvácenej a totálně nadšenej. O tomhle filmu sem dneska přemejšlel celej den a dokonce sem si i něco přečetl o anglickejch dějinách...:o) ()

Soweek

2,5*. V porovnání s posledními historickými filmy nemá King moc co nabídnout. Natáčení bitvy u Agincourtu sice probíhalo 2 týdny a účastnilo se ho 300 lidí a 80 koní, ale na výsledku to bohužel není vůbec vidět. Majoritní záběry z celé bitvy jsou na pár rytířů plácajících se palcáty po brnění a epičnost bitvy není vůbec dobře zachycena. Příběhově to také bohužel nenabídne nic, co by mělo důvod ke zfilmování. Prostě jen další nástup mladého krále a jen další bitva, kde vyhrála strana s menším počtem vojáků. ()

sedm.1

Po Outlaw King přichází Netflix s další historickou podívanou, která pro mě osobně ale stejně jako prvně jmenovaný snímek neznamená ve výsledku bohužel více, než řemeslně kvalitně odvedenou práci, která zaujme, nenudí, přináší mnoho nových poznatků, ale že bych z toho byl vyloženě unešený, tak to ani náhodou. Jediné, co tedy tyto dvě podívané mají společného, je podobně výrazná atmosféra, působící naprosto parádně syrově, špinavě a nekompromisně, prostě pecka. Jinak jde ale o dost rozdílné snímky, Král není totiž především až tak povrchní, více zabíhá do hloubky jak dění, tak postav, čímž ovšem dochází k daleko většímu politikaření a tím pádem k úbytku akce, což ovšem není výtka, jen chci prostě poukázat na intelektuálně náročnější pojetí tohoto snímku, než tomu bylo u předešlého projektu. Co mě zde každopádně hodně bavilo, byli neustálé intriky a taktizování většiny postav, kdy si jak oni, tak divák nemohli být jistí, kdo, co a jak zamýšlí a vyzdvihnout musím i výkon Timothée Chalameta, jenž svůj přerod z mladého zhýralého pijana na jednoho z nejmocnějších mužů tehdejšího světa zvládl na jedničku a nejednou mi ho bylo až líto, neboť ten tlak na jeho osobu musel být prakticky vkuse šílený a většina jeho rozhodnutí byla natolik zásadní, že tohle psychicky unést snad nebylo ani možné, každopádně jeho výkon byl vskutku velice přesvědčivý a záživný. Co se pak akce týče, té tedy bylo méně, pokud ale k ní už došlo, i ona dokázala zaujmout a přišla mi choreograficky uvěřitelná, výrazná a prostě mě bavila. Bohužel mi tu ale jinak chybělo více napětí a funkčních emocí, v tomto ohledu se mi to totiž zdálo až příliš odtažité a chladné, a nadšen jsem nebyl ani z kolísavého tempa filmu, to ale mělo na svědomí spíš záměrné tvůrčí pojetí, což ovšem dokážu respektovat. Král je zkrátka velice solidním filmovým počinem, který nejspíš klasického popcornového diváka nezaujme, nicméně své nepopiratelné kvality má a já se bavil dostatečně. ()

xLIGHTx

Film s vysokými hodnoteniami a aj ódami, k tomu  T. Chalamet, J. Edgerton, R. Pattinson. Takže to vyzeralo veľmi sľubne. Ale ja by som si dovolil to vidieť trochu triezvejšie a imho o žiadnu pecku z môjho uhla pohľadu sa žiaľ nejedná, je tiež možné, že to iba mne nejako veľmi nesadlo, ťažko napísať. Dokonca dve tretiny som bol dosť sklamaný z akejsi nezáživnosti, sem tam to bolo mierne aj nudné, ale iba mierne (veď aj intrigy a palácové reči sa dajú spracovať šťavnato  - stačí sa pozrieť trebárs na GOT). Na zdrvujúce, pohlcujúce, historické snímky typu Statočné srdce alebo Gladiátor sa to nechytá (hoci už len názov filmu je veľkolepý). Každopádne, nechcem tomuto počinu zase krivdiť, lebo výsledný dojem značne vylepšila posledná tretina, ktorá pojednáva o ťažení vo Francúzsku a nechcem ďalej prezrádzať. Ale určite to iba pozdvihlo kvalitatívnu úroveň dielka. Tak za tri loptičky ;), ehm, (silné) tri hviezdy. ()

chmíří

Krása! Historické drama jaké se často nevydá. Žádná snaha si podplatit diváka, ale prostě jen zprostředkovaná cesta do minulosti. Kdy válka, politika i život vypadal naprosto jinak. V kině by to bylo asi jiné, ale na druhou stranu v dnešní době by se takový film ani do kina nepodíval. Děkuji Netflixu za zážitek. ()

-Dawe-

Minulej rok jsem psal o tom, jak je Outlaw King čistokrevná žánrovka... Světe div se, tohle je ještě čistčí a už to dosáhlo i na pětihvězdu. Netflix má další zářez a já chci sakra na takovýhle filmy chodit do kina! 90% ()

wooozie

Z Krále jde neskutečně cítit, jak extrémně psychicky náročně muselo být ve středověku kralování. Paranoia, osamělost, odpovědnost, rozhodování mezi špatnými a horšími volbami, intriky. To vše tady je a jako bonus je to doplněné správně špinavou a brutální bitvou, kde se v soubojích opravdu hledá to volné místo v brnění, kam by šlo nepřítele bodnout a pokud po ruce nejsou meče nebo nože, tak se prostě sok umlátí v pěstním souboji. Mimochodem, kromě skvělé vizuální stránky je nutné vyzdvihnout herecký výkon Chalameta, který je tady vynikající a posunuje celý film ještě o level výš. ()

Chmur

Chápu, že ortodoxní fanoušci dokonale a přesně ztvárněných historických událostí trpí jak Jindřich V. umírající na úplavici, těm bych ale doporučil místo filmů odborné historické publikace. Stejně nikdo z nás neví a nikdy asi ani vědět nebude, jak se tehdy vše přesně událo. Král patří mezi filmy, kterých je dnes jak šafránu. Pomalé vyprávění, temný a špinavý středověk, plný bolesti a utrpení. Hlavní hrdina je chybující, pochybující, nechá se zmanipulovat, je prchlivý. Také mu ale nechybí dobrá vůle a je velmi odvážný. Prostě je to člověk s přednostmi i slabostmi. Tak nějak si představuji 15. století. Pochvalu si zaslouží i výprava, hudba a kamera. Víc takových filmů. ()

klukluka

Ačkoliv se mi to mohlo jevit trochu jako pohádka (jsem teď asi trochu víc zblblej z televizních Vánoc), je to málem 1:1 se zápisem na Wikipedii. Nepřipouštím si možnost, že by vznikl na základě filmu. Z historického hlediska Krále tudíž považuji za relativně věrohodný film a z diváckého hlediska se mi moc líbil. Tenhle žánr nemusím, přesto pociťuji velkou spokojenost. ()

Lukoboss

Tomu říkám pořádný historický drama. Je pravdou, že neznám přesný souvislosti, kdo, jak a co opravdu udělal nebo neudělal, nicméně to zpracování je ukázkový. Ponurost a špína tehdejší Anglie, intriky a vyjednávání, stejně jako velice uvěřitelný a realisticky natočený souboje ve zbroji, to všechno je obrovský plus. Netflix se do filmů začíná pořádně obouvat a je nutno říct, že s touhle platformou bude potřeba počítat čím dál tím víc. P.S.: R. Pattinson je tady neskutečně otravnej, ale evidentně to po něm pan režisér chtěl, tak si na tom dal záležet. ()

Nassau

I speak only when there's something to be said. Too often have I seen men of war invent work for themselves, work that leads to nothing but vainglory and slaughtered men. I'm not that man. (8/10) ()

Michelle75

Král JIndřich V. byl asi zajímavá osobnost, floutek, který zaujal tím, že se choval podle svých pravidel, tedy do určité doby. Každopádně se na to dívalo dobře, i když těch politických intrik bylo zezačátku až moc. Člověk neví komu může věřit. Moc mě bavilo, když se společně na plátně objevil Chalamet s Edgertonem, oba výborní,ale i Pattison opět potěšil. Strategie bitev mě asi nakonec bavila ze všeho nejvíce..... ()

Milano33

Netflix v roku 2018 s jeho historicko-vojnovým Outlaw Kingom zaznamenal pomerne veľký úspech, ktorý by bola preveľká škoda znova nezopakovať, a tak sa odhodlal investovať aj do ďalšieho podobne veľkovýpravného kúsku z čias stredoveku. The King je režijne o poznanie lepšie zvládnutá záležitosť ako Outlaw King, i príbeh má omnoho menej hluchých miest, je celistvejší a kompaktnejší, a tiež má v mnohom čo ponúknuť. The King však narozdiel od jeho predchodcu pristupuje k historickým reáliám nie príliš najústretovejšie a vzhľadom na poupravené skutočnosti, sa snímok nemôže žiaľ brať ako historicky hodnoverný. V každom prípade The King vyniká svojim spracovaním, ktoré je veľmi unikátne. Tvorcovia si dali dosť záležať na psychologickom prekreslení hlavného hrdinu a na charakterovom vývoji, aký postava podstúpi. Naprieč filmom sa zásadne mení spôsob, akým náš protagonista uvažuje a ako vníma svet, a pre diváka bolo určite lukratívne prežívať s nim jeho stavy mysle. No a keď som u hlavného hrdinu, tak tým je princ Hal, ktorý po tom, čo usadne na anglický trón a prevezme moc nad celým Anglickom, je korunovaný na Henricha V. Tohoto sympatické mladého kráľa stvárni talentovaný a neskutočne charizmatický Timothée Chalamet, ktorý v zásade prepožičiava tvár celému tomuto stredovekému dramatu. Úžasného stvárnenia sa dočkal aj Dauphin, ktorého si Robertom Pattinsonom s jeho francúzskym prízvukom dával neuveriteľne. Príbeh filmu sa odohráva v 15. storočí, kedy zúrila Storočná vojna medzi Anglickom a Francúzskom, a konkrétne v tomto počine sa pozrieme na legendárnu bitku pri Azincourte. Deju velice sluší jeho komornejšia i akčnejšia rovina, ktoré sú obe prvotriedne zvládnuté. Tá komornejšia rovina ťaží predovšetkým zo skvelo napísaných a zahratých konverzačných scén. Dočkáme sa v nej kopu dvorných intríg, pretvárok, spiknutí, zrád, i šaráda. The King totižto vychádza zo Shakespearovských hier a je to na ňom dosť vidieť. Dramaturgia je skrátka  na špičkovej úrovni. Naproti tomu tu máme veľkolepé bojové scény, ktoré ma takisto ohromili svojim bahnitým prevedením. No a keď sa sám kráľ vrhne do akcie, tak nasnímanie bojového poľa z jeho tesnej blízkosti bolo naprosto sthujúce, nakoľko sa zvládlo natočiť na pozoruhodný jeden "take" a to bez jediného strihu. Do samotných bitiek (okrem počtu armád) vstupujú tiež mnohé iné premenné ako počasie, prostredie, či sklon, a tak je nevyhnutné plánovať a taktizovať. Toto sa mi práve na filme The King nesmierne páči, že aj z nevýhody sa môže stať napokon výhoda, pokiaľ viete chytro uvažovať. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů