ArsenalEagle

Nejlépe srovnatelné s Outlawem, sázející na podobné karty a podobnou atmosféru, kterou v obou případech umocní závěrečná bitva plná bahna a krve. Edgerton skvělý a Pattinson správnej slizoun, nicméně Chalamet mi do role krále (hlavně tedy toho typu krále "toho bohdá nebude, aby .. král z boje utíkal" kosícího nepřítele po tuctech, namajícího strach z 1v1 s bossem nepřátelského vojska) prostě neseděl. Moc jsem o filmu předem nevěděl a tedy jsem po pár minutách nabyl dojmu, že hlavní postavou bude Glynn-Carney jakožto Percy, a že tudíž uvidíme podobný scénář jako již ve zmiňovaném Outlaw King -> Percy totiž na rozdíl od Jindry vypadal jako řízek, kterej by to s mečem mohl umět. Moc se tu nekecá a to je možná škoda, protože i přes fakt, že má film více než 2 hodiny, tak uteče rychle a přijde mi, jakoby část filmu - tedy ta upovídaná - chyběla. Závěrečné "nečekané" rozuzlení s roztomilou Lily-Rose pak nemá tu správnou atmošku, ač se Sean Harris na stoličce otáčí seč může. No ale na závěr mi stejně nezbývá než říct, ať se podobné filmy točí dál a dál a ať Netflix pokračuje v tom co dělá, protože jednak to dělá dobře a jednak se jednou mezi těmito povedenými a dobrými filmy objeví skutečný historický klenot. ()

k4n9ur

Zatim jsem neměl tu čest ale trochu dost mě odrazuje že obrázek vypadá jako obal CD nějakýho rapovýho zpěváka, historie vypadala jinak než tak jak si to představují dneska, natož lidi. Už z pohledu před deseti nebo dvaceti lety by to vypadalo o dost méně moderně a jinak, natož z doby krále klacka. Nemůžeme přece měnit pohled na historii s každou dobou a uzpůsobovat ji tomu. I když to je tak u historických filmů a natočit to zcela autenticky asi není úplně možné, ale tohle se mi zdá už ujetý. A z toho důvodu se bojim že takovýho rázu bude celý film. ()

Ellmariachi

Outlaw King mě bavil určitě víc. Ale to porovnání není snadné a asi ani fér. The King je víc upovídaná a nutno uznat, že herecký talent tu hraje prim. Mlaďák sice není sympaťák roku, ale musím uznat, že hrát prostě umí. Edgerton je vynikající a i ten Pattinson slizkej,zahrál...vlastně slizouna skvěle. Sean Harris bavil mě osobně hodně a nebýt jeho a již zmíněného Edgertona, kdo ví zda bych dokoukal. Musím, jakož i ostatní uživatelé vyzdvihnout parádní zobrazení bitev. Nebudu psát že jsou udělány reálně, protože já v bitvě nikdy nebyl, ale věřím, že takhle nějak to mohlo vypadat. Dost mě bavily rekvizity a vůbec dobové zobrazení všeho. Včetně válečných stanů apod. Konečné hodnocení bude trošku nižší než by se mohlo zdát, ale v porovnání s řekněme podobnými snímky jsem se chvílemi nudil. 70 procent ale v klidu mohu dát . ()

Laxik

Ten špinavý, šedivý, realistický a středolepý netflixovský styl středověkých filmů se mi líbí. Ani Outlaw král, ani Král sice ve výsledku nepřinesou nějaký ten wow efekt, ale rozhodně mají v dnešní době svoje místo. Chalamet je borec, Sean Harris taky a scénáristé jakbysmet. Ani moc nevadí ta předvídatelnost. ()

nirvanafan

Teď budu vypadat jako shakespearofil, ale minisérie s Hiddlestonem a Ironsem je mnohonásobně lepší než tenhle netflixovský pokus. Když máte stejnou látku obsáhnout v jednom nebo ve třech filmech, je to dost zásadní rozdíl. Halova proměna je tudíž uspěchaná, intrikaření se honem rychle vrší na sebe, abychom se mohli přesunout na bojiště do Francie. A tam moje očekávání padla stejně jako francouzská armáda. Ona všemi vyzdvihovaná bitva sice dá na chvíli vzpomenout na Hru o trůny, ale nenechte se zmást, jedná se jen o matný záblesk. Jinak se totiž najde lépe natočená bitva v libovolné řadě Vikingů. To, co předvedl Pattinson na konci, snad ani netřeba komentovat. Trochu to zvedá závěr, který dává celému snímku úplně nový rozměr, ale poslední destiminutovka ty předchozí dvě hodiny už úplně nevytáhne. Chalamet je herecky v pohodě, ale mohli ho aspoň na pár měsíců nahnat do posilky. ()

zipper111

Pro mě veliké překvapení! Jeden z nejlepších filmů roku 2019, a i když to není třeba historicky přesné a počet vojáků neodpovídal realitě, bavil jsem se jako u málokterého filmu ze středověku a klidně bych si ho dal znovu. Po počáteční nejistotě jestli není Chalamet trochu moc hype musím říct, že byl naprosto skvělej. Stejně jako Pattinson. Hudba je tu taky famózní, Netflix se vytáhl. Podle mě lepší film než Outlaw King. Slabších, ale přesto 5*. ()

italka63

Musím uznat, že jsem se nenudila, můj oblíbený Joel Edgerton v postavě vousatého, zarostlého hromotluka mi místy nápadně připomínal cosi mezi ruským, zpustlým bohatýrem a burlakem. Doba byla těžká a mladý Jindřich, který o kralování vlastně ani nestál, se s tím vším kolem sebe kupodivu nemazal, a dobře udělal. Slušná bitva v rytířské zbrojí a excelentě slizský, nafoukaný, seběvědomý Pattinson, to byla třešnička na dortu. Jen ta Lilly Rose Depp nám poněkud zošklivěla. ()

Kristusazapad

Vždy ma fascinovalo ako sa Henrich V. stáva projekčným plátnom, na ktoré si interpreti projektujú vlastné túžby, sny a filozofie. Od Olivierovho propagandistického volania do boja proti nacizmu, až po pacifistickú agitku kritizujúcu vojny, stredovekú rytiersku česť i "veľkú politiku" v Michôdovom Kráľovi. Domnievam sa, že to umožňuje už samotná hra. Shakespeare akoby sa tu dôsledne vyhýbal jednoznačnosti a svoju hru koncipuje na pomedzí komédie a tragédie, na pomedzí adorácie a kritiky vojnového ťaženia i samotného Henricha, na pomedzí konfrontácie viacerých pohľadov (od "kamarátov z mokrej štvrte", cez obyčajných vojakov a šľachticov, až po Henricha a chórus). A do toho všetkého vpúšťa Shakespeare do hry až prekvapivé množstvo anti-iluzívnosti v podobe odkazov na samotné divadlo. Akoby tu boli dôležité skôr väzby medzi rôznymi stranami, než strany samotné. Akoby tá hra nemala pevné jadro. Akoby sa nedokázala niekde ukotviť. (...) Toto klamanie telom tu podľa mňa vyplýva zo Shakespearovho postavenia uprostred interregna. Staré poriadky sa narúšali, stredovek a katolicizmus ešte neboli - určite nie na dedinách - až také vzdialené, barok sa už pomaly hlásil o slovo a do toho vrcholila "alžbetínska" renesancia. A platí to aj pre Henrichovu dobu a blížiacu sa Vojnu ruží. Henrichov príbeh akoby bol len nádychom medzi nemilosrdným bojom Lancasterovcov a Yorkovcov. Nádychom, ktorý Anglicko aspoň na chvíľu oslobodil od krvavých občianskych vojen. Akoby tu nič nestále pevne. Shakespearove dejiny sú aj preto dejinami, v ktorých je dobro a zlo vždy tak trochu relatívne. "Vykĺbený čas", v ktorom sa kyvadlo vytlačené na jednu stranu, vracia späť a pritom drví ľudské životy, si vyžaduje často skôr realistické, než idealistické rozhodnutia, pretože v takejto situácii nedokážeme projektovať dosah našich činov a pri projekcii nám zostáva len "hamletovský skok". Žiadne naše rozhodnutie pravdepodobne nebude pekné, ani vznešené, skôr bude vždy smutné, krvavé. (...) A aj preto je Shakespearova hra taká úplná. Stojí uprostred dejín tak, že z nej nasáva rôzne impulzy a uvedomuje si bytostnú nestálosť veľkej politiky. So všetkými tými ideálmi o kráľoch, o cti a o rytierskosti - ktoré narúša Pistol s jeho kumpánmi - je a aj nie je proti-stredoveká. Oproti nej tak obe spomenuté adaptácie - protipóly - pôsobia zjednodušujúco, akoby z nej vždy ukrajovali len určitú časť v prospech jednotlivých ideálov, ktoré do seba dokázal Shakespeare zahrnúť. (...) A na Michôdovej adaptácii sa krásne ukazuje, ako skrz Henricha V., tej hry "bez pevného jadra", prebleskuje súčasnosť - akoby bola priezorom. Vidíme svet, v ktorom západná civilizácia ovládla svet a "vykĺbila čas" na jednu stranu a teraz si spytuje svedomie. Vidíme, aká je znechutená z toho, kam sa dostala tá "nepekná veľká politika" plná pokryteckej cti a klamstiev, s ktorými rozpútava vojny. Minulosť aj súčasnosť je zlo a pomôcť nám môžu len ideály, ktoré nesmerujú k štátnosti a k cti jej predstaviteľov, ale k univerzálnosti, hovorí. Lenže, takto môže hovoriť len civilizácia, ktorá je ešte stále na vrchole, ktorá ešte stále môže projektovať do celého sveta svoje univerzálne sny a túžby. Uvedomuje si, že kyvadlo sa pravdepodobne bude vracať späť, ale ešte stále dúfa. Ak má ale pravdu Shakespeare, to kyvadlo sa raz pustí na opačnú stranu a všetky ideály vyskúša a zrelativizuje brutálnejšie ako postmoderna. A nám už potom zostáva len ten skok to neznáma, na ktorý sa odhodlal Shakespearov Henrich V. i Hamlet. A na ktorý sa, koniec-koncov, odhodlal aj Michôdov kráľ, akurát konfrontovaný s ideálmi, ktoré majú v celej veci jasno, pretože sú "na vrchole". () (menej) (viac)

Helo

Netflixovský historický filmy mi zatím sedíjou. Pravda, loňskej Outlaw King mi sednul o něco víc, ovšem tohle je taky výborný a všema hercema silně zahraný a notně realistický (všichni maj v bitvě přilby! plátová zbroj se nedá tu jen tak proseknout a je nutný hledat skuliny!) drama. ()

Flipnic-RE

Po hodině útrpné pomalé nudy jsem vynadal kámošovi EvilPhoenyxovi co že mi to doporučil ... A HNED potom se to rozjelo!! Jakmile dorazej Angláni do Francie, je to fakt dobrý. Silný momenty, extrémní psychickej tlak na mladýho krále, ujetí Frantíci (jak otec, tak syn - král a princ), dobrý dialogy a výmeny názorů, skvělá hlavní řežba, která věrně ukazuje, že tohle válčení byl v podstatě jeden velkej chaos na bojišti. Francouzská princezna "k nakousnutí" a navíc se vyjeví jako nejchytřejší postava ve filmu s reálným náhledem na situaci. Dojemný, silný, moc hezký ... škoda té první hodiny, která mohla být jako úvod fakt kratší a ne tak nudná. ()

Colby Sawyer

Luxusně natočené historické drama, které nenudí a audiovizuálně je pastvou pro oči i uši. Tady se nesází na velké hrdiny a epické bitvy, kdepak tady král Henry, v podání skvělého Chalameta, není žádným opěvovaným hrdinou, nýbrž mladým mužem, který podědil s trůnem jen problémy a starosti. Musí se vypořádat s Francií, svoji rodinou a většinou nespokojenného poddanstva. The King nepřekvapí scénařem, ten už před mnoha lety vyspoilovali historici, ale tím jak vypráví a i když tu jsou souboje, které jsou surové bez špetky krásy či hrdinství, tak primárně je to celé o Henrym a jeho cestě. A to mě bavilo. Hodně! ()

FilmFan24

Historické drama, které víc než bitvám se věnuje dialogům v kterých je síla. Výborný scénář a herci mezi kterými bezkonkurenčně kraluje v roli hlavní velice talentovaný Timothée Chalamet. Bohužel taková dobová dramata se dnes točí spíš sporadicky. ()

dom156

Děkuji Neflixu za super drsný a s ničím se nemazající příběh o historických událostech v Anglii za středověku. Jen houšť takovýmto filmům a doporučuji. ()

Trevor

Aby som Netflix stále iba nekritizoval, tak tentokrát urobím výnimku a jeho produkciu pochválim. Po 14 dňoch som si pozrel film (ťahal som šnúru seriálov) a po skvelom filme Doktor Spánok to bol tentokrát historický veľkofilm ktorý ma veľmi príjemne prekvapil. Až na moment keď dieťa prichádza do tábora s odkazom odrezanej hlavy svojho kamaráta, ktorú posiela francúzsky princ anglickému mladému kráľovi a kde bola grafika smiešna sme inak svedkami veľmi solídneho stvárnenia stredoveku, bitky na bojovom poli vyznejú celkom dôveryhodne a aj primerané množstvo intríg na kráľovskom dvore je dôkazom toho, že tvorcovia sa držali nohami pri zemi a ponúkli viac ako solídny historický film, ktorý hodnotím o niečo zhovievavejšie ako je u mňa zvykom a má to za plný počet. ()

marleyy

95% Navrat do stredoveku se vsim vsudy. Tleskam usima vsem zucastnenym na tehle valce. Predevsim vsak te perfektni atmosfere a realiim. Bravo. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů