Bogrant

Tam, kde pred časom v nastolenom tempe skončil Outlaw King, tam "pokračuje" The King. Akurát sme sa posunuli o sto rokov napred, pridali viac dlhších pasáží hovoreného slova, menej empatie, no typická ráznosť, nasadenie, výprava, komorná atmosféra či hutná finálna bitka zostali na rovnako vysokej úrovni. A i keď spočiatku Chalamet vyzerá, že by mu neuškodilo zopár kíl navyše a chlpov na brade, postupne si mixom svojej nekomprisnosnosti i určitej "dobroty" získa takmer všetky sympatie. Zdá sa, že v tomto žánri sa Netflix vie celkom zručne pohybovať. Len nech mu to vydrží. ()

hal_jordan

Vynikající, pro mě jeden z nejlepších filmů z produkce Netflixu, a dost možná úplně ten nejlepší. Pomalu plynoucí konverzačka, která i při své dlouhé stopáži ani na vteřinu neztratila mou pozornost. Všichni herci skvělí. Důležité si uvědomit, že více než o lekci z historie se jedná o adaptaci Shakespearovy hry, nepřesnosti proto akceptovatelné. [netflix] ()

breebee

Měla by existovat kategorie filmu "iritující" nebo by na to aspoň mělo být trigger warning. Protože mě vždycky do běla rozzuří sledovat příběh někoho, kdo se snaží změnit svět, ale nepovede se mu to, protože lidé evidentně byli předurčeni k sebedestrukci. Aneb jak se mladý a nadějný král nechá zmanipulovat středověkým kapitalistou, a tak sice vyhraje bitvu a dostane se do historických knih, posune dočasně hranice svého království o kus dál, ale prohraje válku o lepší svět, který se zase o kus dál přiblíží zalknutí se vlastním egem, marností a zhoubnou touhou po moci. Peace for our time. ()

PanWolf55

Já prostě nepochopím, proč se filmy tohohle typu točí. Kdyby to aspoň mohlo historicky poučit, ale když je jednání hlavní postavy vymyšleno, jedna z hlavních postav je vymyšlena atd. atd. Nakonec je z toho paskvil, na který se sice dobře kouká, ale je to furt vymyšlený paskvil schovaný pod závojem historie. Komu tím prospějete, co ? " Musíš vyržet, Jindro!" Prostě musíš ty vole. ()

Majrek

Upřímně řečeno, nechápu zdejší vysoké hodnocení. Film byl naprosto nevýrazný - herecké výkony mdlé, výprava a kostýmy poněkud minimalistické, vyjadřování hlavních postav nepřesvědčivé, bitevní scény odfláklé... Chápu, že se tu pracovalo zřejmě s malým rozpočtem, ale bitvu u Azincourtu jsem si opravdu představoval jinak, než podivné vrtění pancířů v bahně (historicky zde opět bitvu rozhodli angličtí lučištníci a nedisciplinovanost Francouzů, podobně jako předtím u Kresčaku). A pokud by film byl zaměřen více "filozoficky", čekal bych lepší dialogy a větší faktickou věrnost... Takhle je to takový "young adult" odvar... ()

Feacher

Dlouho se mi do toho nechtělo, ale i když nejsem fan historických filmů, opravdu se mi to líbilo. Velmi dobře natočeno, docela i herecky se vše vydařilo a příběh taky zajímavý. Možná to byl úmysl, ale hlavní zápletka s charaktery postav i nastínění vývoje některých z nich je v podstatě odhalena už v půlce, takže konec není moc překvapivý, ale i tak lze uznat, že na vysvětlení politiky obou stran něco bylo... 5*! ()

Pignon

Než se člověk začte, tak to chvíli trvá, ale potom už se nemůže odtrhnout. Přes trochu levnější výpravnost bitevních scén a ne tak odpudivou všednodennost, jak by bylo očekávatelné, je to dostatečně dostatečně reálně, aby divadlo hry o moc, zrady, pomsty, věrnosti a lásky diváky pobavilo a dojalo a o to od věky věků jde a půjde i nadále. ()

beny258

Konečně někdo pochopil, že bitvu nedělají realistickou litry prolité krve, ale úplně jiné faktory. Za mě výborné zpracování, které rozhodně pět hvězdiček zaslouží. ()

pavelpetr

Vydržel jsem celých 140 minut, aby mi nic neuteklo. Dobře zpracované. Scény aspoň pro mě nebyly odhadnutelné a došlo i na překvapení. ()

13Maty13

"Král nemá žádné přátele. Pouze následovníky a nepřátelé."     /// Vizuál skvělý a herecké výkony Chalameta a Pattinsona (který tam je jen pár minut) jsou excelentní. To ale nestačí. Zbytek je jen dlouhé kecání a kecání. Závěrečná bitka je pěkně natočená, ale konec mě nepřekvapil. Jsem po tomto filmu prázdný.   / Hodnocení: 6/10. ()

quokam

Historicky velkofilm, jak ma byt, jak lezi a stoji. K dokonalosti napr Kralovny Margot, Lva v Zimě, v cestine treba Kladiva na carodejnice nebo i Stastlivce Sully, ci dalsich klasiku zanru vsak malej kousek chybi. Samozrejme postava Falstaffa je skvele napsana (dekujme klasikum), Pattison jakozto dauphin ledovejsi nez vsichni upiri sveta, Timetheé je presny jako svycarske hodinky. Hlavni pointa filmu se mi vsak zda neduveryhodna.  Chybela silna zenska hrdinka, Katerina z Valois Růže Lily Deppové bud mela dostat vetsi prostor uz od zacatku filmu, nebo tam nemusela byt vubec, nabidnuty kompromis byl nedostatecny a vlastne jenom podtrhl rozpaky tvurcu nad vyznenim hlavni postavy. A jedna poprava tam byla tak nejak navic, ulitba milovnikum nasilnych sen, to vsak mam filmu k dobru, ze tech uliteb tam bylo na pomery soucasneho trendu historickych filmu ci serialu pomalo. 8/10. Ps Mala oslava za 500 minirecenzi zde na csfd. Update 10012024 muj osobni oscar za dila shlednuta v roce 2023. Udilim cenu Robertovi P za nejlepsiho dramatickeho padoucha. ()

twardykame

Najlepsi netflixovsky film je tu.Historicka drama o vztahoch a politike pocas 15 storocia v anglicku.Nie, nie je to statocne srdce ale je to surovy pohlad na tu dobu. Trosku m ivadil Patinson ktory ajked malu ulohu nezvladol najlepsie. ()

kjama

Shakespearův Hal / král Henry V. ve stravitelnější podobě. Doporučuji těm, kteří jsou líní zhlédnout hry Henry IV pt. 1 , Henry IV pt. 2 a Henry V. Pomalé tempo a komorní až minimalistické prostředí nevadí. Toto se opravdu povedlo. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů