Azrail

Velmi atmosferický snímek, stavící především na komornosti a hereckém talentu hlavního představitele, který mladého Jindřicha V. ztvárnil opravdu velice kvalitním způsobem. Bitva u Azincourtu mohla být tedy dle mě o něco přehlednější a možná krvavější, ale na těchto věcech film nestavěl. Líbila se mi i inspirace Shakespearem. Ve výsledku velmi dobré dílo a důkaz, že kvalitní historické filmy se dají točit i "televizní" produkcí za menší peníz. 80%. ()

WheX

Výborný film o chlapci, který se stal Králem, přestože jim být nechtěl a Králi, který si chtěl zvolit mír, ale nakonec vyhrál válku. Nádherné komorní historické drama, s perfektními hereckými výkony, hlavně tedy v podání Timothéeho Chalameta, který září jako král Henry V., tíživou atmosférou dospívání, konfliktu a války. Dokonalý hudební doprovod, podrthující celkový dojem, prostředí a kulisy bezprostřední, dialogy na jedničku a finální bitva podaná syrovou surovostí a beznadějností. Úplně se nevyznám v tom, jak moc se tvůrci drželi reálií, Shakespeara a co bylo doplněné jen pro finální dojem, ale film rozhodně doporučím všem, kdo se chtějí podívat na jedinečný film, který po dlouhé době nezapadá jen do kategorie Art, sociální drama či Superhrdinové. ()

Alan_Shearer

Po kokotovi mi přejelo lehké mrazení a následné svrbění udělit The Kingovi 5*. Nakonec jsem se tomuto pocitu vzepřel stejně jako se Hal vzepřel svýmu fotrovi. Hodně dlouho jsem nevidel takhle suprově historicky vykreslený film. Komorní, ponurá a syrová atmosféra, která se vyvinula v možná nejlepší historickou bitvu posledních mnoha let. Čtu kritiku o tom, že se v snímku až moc mluví, ale to mi vůbec nepřišlo. Co mě sralo, byla role Dauphina aka Robertka Pattinsona, naopak Timmy Chalamet brzo získá Oscara. Zejména jeho konec mi přišel dost na píču a narušil tím atmosféru a strukturu celého filmu. Suma sumárum, 85% ! ()

Maniik88

Po Outlaw King prichádza ďalší skvelý historický film od Netflixu, The King. Tento je podľa mňa ešte o niečo lepší. Vývoj postáv, ich komplikované vzťahy, syn a otec, bratia, bratranci...rozhovory, intrigy a najmä surový stredovek s perfektnou bitkou na záver. O tej bitke som aj videl dokument, ako Angličania vyhrali nad výrazne silnejšou Francúzskou armádou, vďaka počasiu, skvelej taktike a nápade. Tá bitka v bahne, tá tiaha tých brnení, to zúfalstvo, to pichanie do priezorov, topenie v bahne, drtenie palcátmi a najmä ten slizký Pattinson ako frantícke princátko. Super. Už bitka v úvode chlap(c)a proti chlap(c)ovi v tých 40kg brneniach bola super. Proste bolo cítiť, že to nie je z karbonu, že sa po chvílke bojovníci zadýchali a mali čo robiť rúbať s tými 10kg mečmi. A hoci to bol drsný stredovek, predsa len sa posli mohli cítiť bezpečne, mohli sa prísť vysmiať tomu druhému a odišli s neskriveným vlasom. Chlapi sa pobili kdesi na poli a bolo to, žiadne ničenie miest, vraždenie ľudí...proste sa pobili a potom sa králi dohodli. Jediná ženská postava, je Francúzska princezná, zahraná Deppovou dcérou, fakt sa na neho podobá. A dodržala sa vierohodnosť postáv, že proste Angličania vyzerali ako doboví Angličania a tak isto frantíci. ()

Alois88

Tohle je televizní film? No dobře. Jsem o to víc zvědavý jako dopadne Jaklův Jan Žižka, protože takhle má podle mě vypadat skvělý a výpravný historický velkofilm. Velmi milé překvapení a nejlepší žánrovka co jsem viděl za hodně dlouhou dobu. ()

Dampfer

Nikdo není osamělejší než král. Ten film jsem musel rozdýchávat a po dlouhé, dlouhé době, jsem při tom nechával uplynout celé titulky s naprostým ponořením do ne epické, jak by se dalo u takového filmu čekat, ale velmi komorní a procítěné hudby. S (ne)příjemnými zimomriavkami prožité vnitřní drama někoho, kdo ke konci jenom zjišťuje, jak bláhový byl a jak se jeho hrdinské skutky pro národ stávají ve světle pravdy pouhými uspěchanými a na tak promyšlenými rozmary. To vše v perfektním řemeslném hávu, s vynikajícími, pohublými a středověkem zuboženými pány (hlavně) Edgertonem a Chalametem, i ostatními (za mě osobně dostatečně vředy pokrytý a odpudivý král "Otec" v podání mého oblíbence Mendelsohna nejlepší "vedlejší" figura). Dva finální rozhovory po "příjemné akční vložce v bahně" absolutně masochistické, co do radosti z dramatických momentů. Nezbývá než doporučit, ale akčňák s rytíři a zářivým koncem to není... ()

celticek

Bylo to dobré. Líbila se mi atmosféra a dialogy. Komorní a mrazivé. Měl jsem trochu problém uvěřit, že takoví mladí cápci rozhodovali o budoucnosti království. Ikdyž to asi není úplně historicky přesné, konečně vím, kdo to byl Jindřich V. Plantagenet. Člověk má pocit, že konec je takový divně useknutý. Neškodil by titulek, kdy se příběh odehrává. Ale bavil jsem se. ()

maramashi

Tak toto je neskutočná nadhonotenosť, film je ťahavý, nudný, chladný a dlhý. Nieže by mal dáku extrémnu dĺžku ale mal som pocit že film má 5 hodín a nikdy sa neskončí preto som ho vypol v polovici. Neskôr som sa k filmu vrátil a dal mu ešte jednu šancu, no ani to tomu nepomohlo. Timothée väčšinu filmu prespí a necítiť z neho skoro žiadnu emóciu a aj napriek tomu že ho beriem ako jedného z najlepších mladých hercov mi tu prišiel extrémne nesympatický. Za celý film sú asi tak 3 boje ktoré mi uzná každý že patria nevýlučne k historickým filmom s touto tématikou. Jedine čo môžem pochváliť je prostredie takže sa na to pozeralo príjemne a ešte herecký výkon Roberta Pattinsona. S privretým okom 40%  ()

movemat

Dejovo toho film nemá veľa čo ponúknuť a skrátenie o takých 20 minút by mu len prospelo. Ale ten sugestívne prirodzený look je tak skvelý, že ma to úplne vtiahlo do obrazu. A k tomu perfektní herci a dynamické dialógy. S prižmúrenými očami 4 hviezdičky. ()

Myslivir

Sice Král stejně jako celá řada jiných hollywoodských filmů dějově zasazených do středověku utváří v mnohém mylnou a zavádějící představu o tomto období dějin, ale jeho hlavní myšlenka je dostatečně průbojná a aktuální. Válka je prostě zlo, ničí krajinu i lidi (což hezky znázorňuje Chalametův umrtvený herecký projev, z něhož se vytratila veškerá radost), a měli bychom být rádi za každé jedno dílo, které nám to bude nějak připomínat. Stačí se totiž rozhlédnout kolem sebe a začne být jasné, že lidé strašně rychle zapomínají na své chyby. Všechny ty ušlechtilé a hrdinské skutky, povzbudivé proslovy a především ztracené životy jsou mnohdy utopeny v roztržce několika příliš mocných jedinců, jejichž spor v první řadě postrádá jakoukoliv hloubku. Opravdu jen málokteré válce se nedá vyhnout. ()

fallanga

Shakesperovská hra ve filmové podobě dneska už prostě neobstojí, a potřebuje něco navíc. Northman měl berserky, nechuťárny, brutalitu, poezii a nahou bitvu v sopce. Tohle má archetypního dobráčka, který naprosto neodpovídá své historické předloze (logicky, Shakespeare si nemohl dovolit chválit Francouze a hanit anglického hrdinu), nekonečný úvod, nepřekvapivý zvrat na konci, a malý rozpočet. Ten osobně považuji za největší problém, protože závěrečná bitva v blátě mohla být krásnou nechuťárnou a vyobrazením těžké, pomalé, nemotorné středověké bitvy. Místo toho jsme většinu času sledovali krále hezounka jak se proplétá chaosem a hraje si na wrestlera. Oproti perfektně zpracovanému úvodnímu duelu to bylo zklamání. ()

A6tony

The King přináší pohled na složitost samotného vládcovství. Rozhodně nejde o příběh, kde by si král užíval blahobytu ve svých síních a nechal rozhodovat své svěřence. Jde o mnohem osobnější vztah krále k vládě a příběh nám ukazuje nejistou atmosféru intrik, zrad a manipulace na králově dvoře. S názvem The King je asi jasné, že výběr vhodného herce tohoto krále je pro film stěžejní. Timothée Chalamet v roli nově nastupujícího mladého krále rozhodně nezklamal, za zmínku určitě stojí motivační projev pro vojsko a konverzace s rádcem na konci filmu (z těchto dvou momentů jde až mráz po zádech). Robert Pattinson by zde určitě zasloužil větší prostor, roli francouzského paličatého prince zvládl skvěle, ale v celém filmu byl tak maximálně 30 minut a to možná ještě přeháním. Z hlediska režie je krásně zobrazen chaos bitev, líbili se mi také záběry při obléhání města. David Michôd si zároveň nějaké záběry půjčuje (kdo viděl Bitvu bastardů, tak asi ví o čem mluvím). Hudba je velmi pochmurná a skvěle podtrhává atmosféru filmu. Jako negativum v rámci příběhu bych viděl celkem uspěchané řešení dějové linky protestů a nedůvěry v domovině. Jako celek je film skvělá jednohubka a kdo si od Netflixu užil Outlaw Kinga nemůže tenhle film opominout. 75% ()

ACDCKL

Netflix fakt umí. Volná inspirace Shakespearovým dílem je tu vidět, narozdíl však od filmu Branagha je tento film jen volně inspirovaný, dialogy mezi postavami jsou napsány modernější formou, které divák v dnešní době rozumí. Herecký ansábl je též povedený, hlavní role Timothéemu sedla, Joel Edgerton taky předvedl velmi dobrý výkon a Sean Harris svojí klasiku tajemného muže. Sice film je stavěný na dialozích, které každého nemusí bavit, ale ty jsou právě to hlavní a následně bitva u Agincourt je jen třešnička na dortu, jsem rád, že byla ukázána, že to byla bitva v hnusném bahně, kde nebojují hrdinové, ale normální lidé a všechny může smrt postihnout bez vavřínů úspěchů, stejně si všichni budou bitvu pamatovat jen kvůli budoucímu Batmanovi, který se tam vysekal v bahně. Za mě jasných 5*. ()

Mr.Sombrero

Snímek zachycující nejslavnější část vlády krále Jindřicha V. mě příjemně překvapil. První polovina sice neobsahuje nějakou výraznou akci, skvěle však zobrazuje anglický dvůr plný špinavých intrik. Druhá půlka už nabízí kýženou akci v podobě nervy drásající bitvy u Azincourtu. Rozhodně povedený středověký film s kvalitními hereckými výkony a temnou atmosférou. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů