Hrdinské činy patria k vojne. Jedna z najodvážnejších akcií histórie Prvej svetovej vojny sa stala námetom aj pre tento film, ktorý opätovne oživuje príbehy ľudí, ktorí čelili vojnovému ošiaľu. Major Charles Whitlesey (Rick Schroder) je vojakom na pohľadanie. Jeho oddiel sa dostal do veľmi nepríjemnej situácie, keď je obkľúčený v hustých francúzskych lesoch nemeckým vojskom. Bez jedla, bez zásob a bez možnosti zanechať o sebe správu. Mal na výber dve možnosti. Vzdať sa alebo umrieť. Ale on si vybral tú tretiu... (oficiálny text distribútora)

helrohir

Nepoznám veľa filmov z obdobia prvej svetovej vojny, a preto ma Stratený prápor potešil. Film sám o sebe je celkom dobrý a na to, že sa jedná o televízny projekt, má celkom slušne natočené bojové scény a je tam cítiť aj atmosféru krutej reality vojny. Je pravda, že je to plné pátosu a amerického hrdinstva, ale to do vojnových filmov patrí a našťastie je tu všetko v znesiteľnej miere. ()

Stauff

Možná, že někomu tento film připadá přeplněný patosem a americkým hrdinstvím. Mně to tak nepřijde. Dokážu si představit, že podobné události se stávaly i v opačném gardu, kdy za hrdiny byli Němci. Takže díky za film, který se zabývá Velkou válkou. ()

Bumerang

Hodně, HODNĚ nepovedený film! Banda Američanů naběhne do lesa (kupodivu nijak zničeném okolní válkou) a v něm se řežou s Němci. Ti (ač Američany obklíčili) stále tupě útočí z jednoho směru a jen kroutí hlavami, proč že tu americkou pakáž nejsou schopni odpravit. Do toho spousta neskutečných keců o neporazitelnosti Američanů, o tom, že srdcem Ameriky jsou ti všichni chudí, ale stateční přistěhovalci atd... No, prostě - děs, běs. Žádný pořádný děj, scénář hrozný, herecké výkony mdlé... Zajímavé téma, ale zpracováno naprosto tragicky. Dvě hvězdy za snahu. ()

Ikewoo

I když to tak vypadá, tak to není snímek o amerických superhrdinech. Je to snímek o vojácích, kteří bojovali a neustupovali. Dobrá, filmaři si mohli odpustit řadu důrazů na Američany a boj za naši zem, ale ani patriotismus a nacionalismus (ostatně v té době v USA, tak jako jinde ve světě, obrovsky silný), jakkoliv přehnaný, nezmenší to, že američtí vajáci byli tím, co rozhodlo o první světové válce (a ať si uživatel verbal zjistí víc o téhle válce, než odsoudí američany) - tohle není druhá světová válka s tříletým ustupováním Německa, v téhle válce až do půlky října vůbec nebyla silnější a slabší strana. Ale to jsem skončil někde úplně jinde. Docela dlouho, jsem se rozmýšlel, jestli čtyři nebo pět hvězd, ale vzhledem k tomu, že Velká válka není nijak populárním tématem dnešních filmů, tak tu půlhvězdičku přidám... ()

pafka

Film, ktery se odehrava na bojisti 1.sv.valky od prvni do posledni minuty, coz je rozhodne neobvykle. Pokud budu nahlizet na film obvyklym zpusobem, tak rozhodne nebylo vypraveni nejak moc poutave a dramaticnost se vzdy vyjadrovala rucni kamerou, kterouzto natocili snad cely film. Hlavni postava je tu jen tak nejak napul hlavni, nevite, jak se citi, co si mysli, to ve filmu neuvidite. Je zde ale velke mnozstvi valecnych scen, ktere rozhodne stoji za to videt, i kdyz bych mnohokrat mel vyhrady. Ale nesmim zkratka zapominat, ze je to TV film. A tak to neni az tak uplne filmove vymazlene a treba taky diky tomu tu jsou "velke hlavy" hodne casto a celky tam jsou vazne vyjimecne. Ze triceti procent se jedna o hrany dokument, diky kteremu ten film dost ztraci stavu. ()

carl.oesch

Předesílám, že film jsem neviděl a narazil jsem na něj náhodou, ale co mně vyrazilo dech, byl komentář onoho Verbala, který je ukázkou malosti a hlouposti některých lidí, kteří tady jenom samoúčelně exhibují, místo aby šlio trolovat někam na bulvár. Tady je to bezpečnější, blábol visí na prvním místě, ale nikdo ne něj reagovat nebude. Nicméně fakta. Jsou lidé, kteří si svoje komplexy méněcennosti vylévají směrem k USA, pošklebují se onomu někdy až příliš okázalému vlastenectví, ale s tím se asi nedá nic dělat. Horší je když se nás tady Verbal snaží přesvědčit, jak strašně tomu rozumí a jak jeho odpad je jediné možné hodnocení správného estéta a intoše. Dal-li filmu Malarkey čtyři hvězdy, pak to film kvalitní bude, protože Malarkey hodnotí filmy vesměs velmi objektivně a dobře. Těch 71% tady není z podlézavosti vůči USA, ale protože ten film asi zajímavý a kvalitní bude. Co mně ale u Verbala pobavilo, jak tady hází okázale "fakty", aniž by si uvědomil, že píše nesmysly. Tak za prvé, němečtí vojáci měli onen "stahlhelm", který se přes drobné modifikace až do roku 1945 nezměnil od roku 1916. Takže není nic divného na tom, že ho měli při střetu s Američany, kteří dorazili na evropská bojiště v roce 1917. ASi šok pro "znalce" Verbala by byl fakt, že naše prvorepubliková armáda tyhle přilby používala rovněž až do třicátých let. Za druhé, Němci skutečně ve druhé polovině války vyvinuli tzv. stosstaktik, tedy místo masových útoků v liniovém provedení útoky malých skupinek speciálně vyzbrojených a vybavených vojáků, kteří utočili na vybrané body nepřátelských linií. Tuhle taktiku převzala i c a k armáda. No a nakonec, i když ne poslední v řadě, vítězství už jen západních spojenců by bez masové materiálové a vojenské podpory skutečně nebylo možné. Francouzská armáda byla v dubnu roku 1917 v rozkladu a pohromadě ji udržely především drakonické tresty. Kdyby nepřišli Američané (180.000 vojáků do konce tohoto roku a celkově 4,75 mil na konci války, Němci by rozložené Francouze a unavené Brity s jejich dominii skutečně v první půlce roku 1918 porazili. Byli to američtí vojáci, kteří se jako samostatná síly (zejména Francouzi jimi chtěli doplnit svoje prořídlé řady) zůčastnili nejen obranných bojů, které znamenaly obrat ve válce v létě, ale zejména jejich útočné operace u Verdunu znamenaly zásadní průlom Hindenburgovy linie. Kdo je soudný, ví jak to bylo a že ty Verbalovy bláboly nemají ani zlomek reálného základu. Takže asi tak. Na film se kouknu, doporučení povolaných mi stačí. A pak budu hodnotit. Objektivně, bez jakýchkoliv exhibicí. Jako drtivá většina tady. ()

JamesBerry

Filmy s historickou tématikou (rozuměj nejen válečnou) mě vždy lákají. Pokud si dáte práci a zabrouzdáte na internetu, zjistíte, že události z tohoto filmu jsou popisovány tak, aby se blížily co nejblíže historické skutečnosti. Ač TV film, upoutal mě svou plynulostí od počátku do konce. ()

Ondrew

Velmi solidny film z menej "preflaknuteho" obdobia I. Svetovej vojny. Ako sa zda, inkriminova kapitola v dejinach ludstva a najma bojove konflikty, ktore sa odohrali, maju este vela co ponuknut. Snimka si zachovava pomerne vysoku kvalitu bez ohladu na zavan televiznej produkcie. Bojisko vyzera viac nez realne, hercom niet co vycitat. Podobne kvalitnych kuskov by som rozhodne privital viac. 75%. ()

ThePaul

Film dobrý, no neradím Vám nestihnúť začiatok. Budete sa topiť vo vlastnom uvažovaní, či pozeráte vojnový film o druhej alebo o prvej svetovej. Rekvizity, kostýmy - pri niektorých neodpustiteľné chyby. ()

blekekeke

Ani mi vcelku nevadilo všechno to hrdinské klišé, nesmyslně tupí Němci, trapné záseky v historii výzbroje vojáků I.světové. Na TV film to je pěkná bojová podívaná ... ()

liebgott

Příběh o ztraceném praporu jsem zjistil z jedné skladby skupiny Sabaton a hned mě zaujal takže jsem si pustil tenhle film a takhle se má točit pro televizi , prostě dobrej válečnej film na jeden večer 7/10 ()

agent00074

No, ve filmu bylo pár momentů u kterých sem si říkal jestli to netočili Italové nebo Francouzi...taky jsem si říkal jestli uvidím v jednom záběru alespoň 20 lidí...nekonec někde byli..ale když ten velitel říká: je nás tak 200 je vidět tak 10 lidí...to mě trochu popudilo. I některé dialogy byli dosti bídné. Na druhou stranu když si uvědomím, že šlo o skutečný příběh o obklíčeném praporu...trochu zamrazí..ale stačilo 25 let aby "Major Winters" řekl: Obklíčení? to je náš chleba...3* ()

dwarwen

Na televizní film je to velmi kvalitně zpracované. Potěší výběr WW1, takže tento válečný film ozvláštňuje starší technika jako zbraně (hlavně ty plamenomety) nebo letadla. Celou dobu to má výborné tempo a drží vás to v příběhu. Většina hereckých výkonů je výborná. K dokonalosti tomu něco chybí, ale není toho moc. ()

Zik.M

Nasadit bodáky, vyběhnout ze zákopu, snažit se někoho zabít a sám neumřít a zas rychle zpátky do stejného zákopu. Znovu a zase pořád dokola. A když je chvílu klid, tak se s děsivým pohledem můžu dívat na hordy slepých vojáků... Jde vůbec první světová válka vystihnout jinak? Pro mě osobně nejlépe vystihnutá atmosféra první světové války jakou jsem ve filmu kdy viděl, ona atmosféra jednoho ztraceného praporu..... ()

complex

výborne spracovaný boj v ardenách, neviem síce koľko pravdy je na príbehu, ale je to na dosť vysokej úrovni. Odhodlanie a nenávisť ukázana v jednom snímku dokazuje, že ľudia boli iba figúrkami, ktorých ovladáli kávičkový vodcovia. Príbehy prvej svetovej vojny majú naozaj čo ukázať a tento film je dôkaz toho... ()

Dr.dogous

Vynikající válečné drama. Americký batalion, poskládaný z new-yorkských dobrovolníků, padl do obklíčení v Argonnským lese ve Francii na sklonku 1.sv.války. Ustoupit nebylo kam, vzdát se odmítli, takže následovala jatka. Pamětníci vymírají, takže bylo dobré si připomenout majora Charles White Whittleseyho. Padlých bylo mnohem více, nežli hrdinů, částečně i zásluhou palby artilérie do vlastních řad. "Kdyby sem to byl býval věděl, tak by sem sem nechodil" 90% ()

Sekacik123

Pekne a zaujímavo natočené, no asi dosť nepravdivé, zase raz amíci niečo vyhrali s ničím ako to už chodí. Vojna bola už taká, vojaci boli posielaný dopredu bez ohľady na straty a generáli čakali v teplúčku a nepozerali na straty ale počítali si iba výtazstvá .... V živote to už tak chodí a nič sa na tom nezmení. ()