Nedůvěřivá agentka CIA vyslýchá charismatického muže, který založil duchovní hnutí a vyvolal politické nepokoje. Co je přesně zač? A o co mu jde? (Netflix)

Zíza

Jako jo, je to seriál o ničem. Docela i dost myšlenkově prázdný, papouškující a na to, že má pojednávat o příchodu nového mesiáše, dost po této stránce pokulhává. V podstatě mi přijde, že scénáristé vzali pár náboženských knih, spatlali pár věcí dohromady, pak se ještě tvářili strašně důležitě u Huntingtona, že snad agentka říká něco nového a ne to, co jde najít na wiki. To samé mi to přišlo o ničem u mesiáše samotného; v podstatě zůstává nevyřešen až do konce a byla bych ráda za pokračování, protože prostě chci vědět, jestli je to lež či nikoliv (ačkoliv na konci si třeba někdo obrázek udělá, já mám pořád velká ale). Obsah seriálu je vlastně o ničem. Jenomže tady pro mě zvítězila forma. Prostě mě na to bavilo koukat. Hezky jsem u toho vypnula a prostě koukala, protože mě zajímalo, jak moc podobné je to knize Šesté zastavení. Bavilo mě v tom hledat paralely, bavilo mě, jak postavy mluvily více jazyky, bavili mě herci, protože byli posbíraní ze všech koutů světa, bavilo mě v postavách hledat víc, než jim přiřknuli scénáristé. Mimořádně se tedy v mém hodnocení spíše odráží forma než obsah. 4* s odřenýma ušima. ()

Trevor

Premrhaný potenciál seriálu, ktorý sa zmenil na vyjadrenie osobných politických názorov, nenechal priestor pre iný názor ale najmä nevyužil možnosti, ktorí sa pri tejto téme ponúkali. Mohlo to byť podstatne lepšie ale ako už tomu býva zvykom, Netflix stavil viac na politickú agendu a tým pádom odradil mnoho fanúšikov, pretože iba úvod a záver zniesli prísnejšie kritéria a dokázali ako tak osloviť aj náročnejších fanúšikov. ()

bari68

Predne píšem, že plný počet dávam z princípu a nie filmovej kvality ( tam by som hodnotil o triedu nižšie ). Asi sa pýtate prečo z princípu ? .... Pretože si myslím, že v súčastnosti , tj. začiatok roku 2020 tento seriál sedí ako hrniec na prdel a má šancu sa stať akýmsi mementom tejto doby. Musíme sa zamyslieť. Bezverci, či veriaci. Seriál výborne ukazuje, že náboženstvá očakávajú Mesiáša, no a ten keď príde, tak sa vlastne zistí, že je nežiadúci. Po filmárskej stránke sa dá Mesiáš čítať z viacero uhlov pohľadu, každý si v ňom nájde niečo svoje. Dokonalé zobrazenie amerických židov, CIA, ruskej propagandy, kresťanov, či muslimov. ()

ER

Biblický příběh,namapovaný na současnost (minulost je minulost,teď je teď),která není povzbuzující (bůh chce opět někoho vyhladit).Nosné myšlenky,které mají obecnou platnost ((když každý začneme konat dobro,bude svět v pohodě,nebo staneš se tím,čím se stát chceš) jsou podány s důrazem na jednotlivé postavy s potřebnou dávkou naléhavosti (tíha rozhodování se). Výsledná hra na pravdu nebo lež ,podpořená hereckými výkony nejvyšší kvality,pak dokáže být napínavá nejen v rámci špionážního zákulisí. ()

lemonova

O čom je tento príbeh a kto je Al-Masih? Je to veľmi ťažká otázka. Dozvedela som sa, že toto meno je pre Moslimov buď označením Ježiša, alebo aj falošného proroka. To sú dva protipóly, medzi ktorými balansujeme a nevieme, kde presne je pravda. Tento veľmi netypický prorok, ktorý sám o sebe hovorí, že je Božím poslom, či správou (čiže za druhé vtelenie sám seba neoznačuje), sa správa pozoruhodne, dokonca by sme povedali: nepochopiteľne pasívne. Nevieme, o čo mu ide. Väčšinu času ľudí nevyhľadáva. Avšak nastanú momenty, kedy prehovorí a dáva sa čiastočne poznať. Aj vtedy viac kladie otázok, než prináša odpovedí. A presne o tom ten príbeh je. O našich perspektívach viery. Kto je vlastne pre mňa Boh? Ten, kto mi má pribehnúť na pomoc okamžite, ako k Nemu zavolám? Je to záchranár s čarovnou brašňou, z ktorej vytiahne nástroje na uhasenie každého požiaru? Je to kúzelník, ktorému uverím tým viac, čím viac kúziel predvedie? Je tu od toho, aby splnil moje očakávania? Alebo je to nepreniknuteľné Tajomstvo, ktorému zverím svoj život? Tento seriál je naším zrkadlom a nie vždy v ňom uvidíme krásnu tvár. Oplatí sa vidieť. ()

• Okolo 30. minúty sa protagonisti vezú na československom aute Škoda Forman. (shushen)

Zemřel herec Philip Baker Hall

Zemřel herec Philip Baker Hall

13.06.2022

Smutná zpráva z filmového světa. V úctyhodném věku 90 let zemřel herec Philip Baker Hall, známý z jeho mnoha vedlejších rolí i jako jedna z nejvýraznějších tváří své generace. Diváci si jej mohou… (viac)