Sexuální výchova

• Veľká Británia Sex Education (viac)
Veľká Británia, (2019–2023), 29 h 20 min (Minutáž: 47–85 min)

Tvorcovia:

Laurie Nunn

Hudba:

Oli Julian

Asa Butterfield, Emma Mackey, Gillian Anderson, Ncuti Gatwa, Kedar Williams-Stirling, Aimee Lou Wood, Connor Swindells, Patricia Allison, Tanya Reynolds (viac)

Recenzie používateľa jirikzaboj k tomuto seriálu (9)

Epizoda 1 (2021) (S03E01)

Výborný skok do třetí série. Otevření novych linek, postav a především postavení humoru, který je opravdu na úvod silný. Binge watch becomes real again ()

Epizoda 2 (2021) (S03E02)

“I want you to pick your dick in me”. Epizoda zkoumá mezilidské vztahy na dramatické úrovni víc, než jsme zvyklí. Promítají se zde pocity Adama a jeho schopnosti empatie. Jean a Jakob řeší spolurodičovství terapií. Hloupoučká Aimee se svěří se závažným problémem, který ji trápí. A Maeve dostává jednu překážku za sebou a nevypadá to s nií vůbec dobře. Otis je prozatím od začátku 3. série tak nějak vyrovnaný a užívá si naplno svého bizarního románku s Ruby, tedy až na nějaké maličkosti. Třetí série má prozatím nejzajímavější  start a pokud to tak půjde dál, tak bude zároveň tou nejlepší. ()

Epizoda 3 (2021) (S03E03)

Ruby a Otis se nečekaně sbližují a z bizarnosti to přešlo k vážnému vztahu. Bůh ví, jak to dopadne. Každopádně začínám mít postavu Ruby rád a jsem rád, že dostává svůj prostor. Isaac také mění polohu a status nejvíc nenáviděného z celého seriálu postupem utlačuje do zapomnění. Škola se změnila na bradavice a nová ředitelka Hope si to velice užívá. Inspirace Dolores Umbridge je určitě na místě. Jakob a Ola ve společné domácnosti s Jean a Otisem vyvolává určité neshody a všichni si musí společně zvykat. Adam opět projevuje svůj potenciál charakteru a ve třetí sérii mě baví jeho postava zatím nejvíc. Keep it up with Kardashian ()

Epizoda 4 (2021) (S03E04)

Opět spoustu emocí. Chemie Isaaca a Maeve je neuvěřitelná a nikdo by si na konci druhé série nedokázal představit, že by to mohlo jít tímto směrem. Skvělá je opravdu tentokrát výprava, kdy se proplétají různé příběhy postav, které je posune o kus dál a nebo ukončí, či začne jejich trápení. Ztráta rodiny bývalého ředitele Michaela nese tak tragickou pravdu, která se děje doopravdy tak lidským způsobem. Úkaz toho, že i když máme někdy někoho opravdu moc rádi, ale nemůžeme mu dát vše, tak musíme odejít. To ukazuje perfektně Otis s Ruby. Adam a Eric mají vztahové překážky, kterými si musí projít opravdu každý, aby došlo k většímu sebepoznání a upevnění vztahu. Jean a Jakob jako ukázka toho, jak jsou změny v životě těžké a je důležitá trpělivost a poohlédnutí se za tím, proč jsme se v určitou chvíli nějak rozhodli. Polovina série za mnou a prozatím jedna velká událost. Sex Education jsem bral v předchozích sériích jako oddech, zde to posouvá hranice napsaných seriálových postav ()

Epizoda 5 (2021) (S03E05)

Dostali jsme v tomto dílu úplně vše. Slzy štěstí, lítosti a emocionální nátlak. Ty postavy jsou sakra dobře napsané a i když nekomu něco přejete hrozně moc a v daný moment jste šťastní, že mu to opravdu vyšlo. Tak o chvíli později vidíte osobu, která na to doplácí a soucítíte s ní, jako by to bylo opravdové. Stalo se konečně to, na co fanoušci tak dlouho čekali a jsem opravdu moc zvědavý, kam se to posune. Ale tvůrci nás celou sérii připravují na to, že se zde rozhodně radovat nebudeme. Výlet byl celkově šílený a smál jsem se každé jedné vtipné situaci a to mě moc na komedii neužije. Rozbor spoustu nám známým postav byl opravdu profesionální a bylo chytré na něm stavět během výletu v autobuse, ve kterém máte spoustu času nad věcmi  přemýšlet. Možná jedna z nejlepších epizod, lets keep it under pressure ()

Epizoda 6 (2021) (S03E06)

Epizoda opouští trochu plynu, ale zároveň nás připravuje na finálové epizody, které budou nejspíš nabité napětím mezi postavami a budou doznívat konflikty. Happy ending stále v nedohlednu. Nejsilnější moment byl Michael a jeho flashback’s do dětství- “Boys dont cry”. Otisovi problémy začínají přerůstat přes hlavu a v důsledku toho konfrontuje také matku Jean. Maeve zažívá opět silné rodinné trable a do toho ji nepomáhá situace, do které ji dostali oba nápadníci. Hope se difinitivně zbláznila a scéna na stage byla opravdu krutá. Konečně si ale Viv uvědomila, že stát si za svým názorem je mnohem důležitějží, než diplom a boduje tak v kroku pro školní revoluci. Eric tropí v Nigérii hlouposti a jeho činy budou mít určitě důsledky v příštích epizodách. Nejvíc se mi zamlouvá progres Aimee, která je čím dál tím víc ztělesněním venuše a zdravým způsobem přichází na to, co je to female power. ()

Epizoda 7 (2021) (S03E07)

Hope konečně zapli studenti tipec a celá školní scéna byla jeden velký strop. Michael mě baví celou sérii a byla radost vidět konečně jeho vykoupení. Lily mě baví od první série a dialog mezi ní a Otisem patří mezi jedno z nejlepších, co kdy Sex Education mohlo nabídnout. Závěr je hodně bolestivý a nečekaný. Zůstal jsem v šoku a nehybně, v nejistotě. Grandfinale se blíží a už teď se bojím, že to bude bolet ještě více. PS: Otis a Maeve jsou příkladem toho, že se můžou dva opětovně milovat, ale někdy ani to nestačí a hvězdy nám nepřály. ()

Epizoda 8 (2021) (S03E08)

Poslední epizoda sice nedohnala tu předposlední, ale zachovala se finálně a uzavřela spoustu linek pěkným tempem a na adekvátní úrovni. Přesto je to konec neúplný, ale zároveň to není tak úplně lákadlo na další sérii, která již byla oznámena. Všichni jsou opět zvědaví, kam to Maeve a Otis posunou. Ale dokola tohle téma také nejde točit a velmi doufám, že 4. Série bude zároveň tou poslední . Sex Education 3 každopádně nejlepší série so far. Práce s postavami byla úžasná a probralo se napříč díly spoustu sexu a problematiky kolem něj a nebyla třeba ani klinika. Pro mě velké překvapení to, že seriál nabral dramatický nádech a přinesl opravdu vážnější příběh, pojený s bolestí, psychickými problémy a nevyrovnaností se sebou samým. Seriál se ale tyhle problémy snaží řešit a ve drtivé většině je to úspěšný rehab. Seriálový podzim tedy začal silně a u toho, čemu jsem opravdu tak moc nevěřil. ()

Série 4 (2023) (S04)

Oproti předchozí sérii výrazný sešup kvality dolů. Scenáristicky nezvládnuté osudy postav, chabý projev kvality a zbytečný rozpis postav nových, které jsou velice monotónní. Nakonec je přece jen správně, že seriál již končí. Ne, že by neměl kam směřovat. Ale tvůrci se rozhodli všechny hezky rozpracované myšlenky a linky poslat touhle sérii naprosto do pryč a točit se v nekonečném kruhu od začátku až do konce. Nakonec je tam pár hezkých vykoupení a to především Adamovo linka s otcem, tu pokládám za zdaleka nejsilnější. ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

09.05.2022

Netflix rozšířil produkci ve Velké Británii

Netflix rozšířil produkci ve Velké Británii

28.11.2020

Britské projekty, zejména pak seriály Koruna a Sexuální výchova, slaví dlouhodobě velký úspěch u předplatitelů Netflixu. Nejen proto streamovací gigant letos výrazně navýšil rozpočet pro britskou… (viac)