Sexuální výchova

• Veľká Británia Sex Education (viac)
Veľká Británia, (2019–2023), 29 h 20 min (Minutáž: 47–85 min)

Tvorcovia:

Laurie Nunn

Hudba:

Oli Julian

Asa Butterfield, Emma Mackey, Gillian Anderson, Ncuti Gatwa, Kedar Williams-Stirling, Aimee Lou Wood, Connor Swindells, Patricia Allison, Tanya Reynolds (viac)

Dr.Miku

Veľmi trefný a zábavný seriál . Unikátne bolo hlavne to, že žiadna z postáv , či už z hlavných alebo vedlajších, nebola vyslovene negatívna či nesympatická, čo sa málokedy stáva. V určitom okamihu sme videli slabosť a citlivosť v každom z nich (možno až na riaditeľa Groffa, i keď aj tam sa do budúcna určite vykreslí nejaký background). Vzťahy sa pekne rozvíjajú, riešia luďské patálie, ktoré nie je vždy také jednoduché racionálne riešiť. Linka s Ericom ako hlavným predstaviteľom LGBT komunity bola tiež milá a nenásilná. Naopak Otis, ktorý v 1.sérii hraje úlohu tmeliaceho elementu, sa postupne v 2.sérii stáva čoraz rozbitejším a problémovým článkom, ktorý má svojich issues až nad hlavu. Zvedavá ako bude pokračovať seriál ďalej. ()

LenaSovi

Pohodička, sranda, vtipný dialogy.. skoukla jsem obě epizody během týdne a dost mě to pohltilo.. zase se člověk vrátil do svýho mládí, kdy si nevěděl rady sám se sebou, natož pak sexem. ()

ricardo2803

Hodně komentářů zde hovoří o seriálu pro teenagers. Mně je 48 let a musím říct, že jsem se královsky bavil. A je fajn, že seriál to není jen pro pobavení , ale dají se v něm najít i zajímavé myšlenky. Herecké obsazení se podle mě také vydařilo (hlavně agentka Scullyová byla pro mě velké překvapení). Sexuální výchova rozhodně stojí za zhlédnutí. ()

Kosik8

Ani nevím jak shrnout tento naprosto dokonalý seriál. Divák si už v prvním díle zamiluje či zprotiví postavy a bude doslova prožívat každý jejich pád či vzestup. Emma Mackey zde podává snad životní výkon a společně s Otisem nenechají nikoho bez emocí. Když už si člověk řekne, že je některá postava konečně taková či maková je zde hned zvrat o pořád se něco děje a seriál tak není nikdy nudný a to doslova NIKDY. ()

hori14

Musím říct, že jsem se většinu dílů pěkně zasmál. Být teenager, tak je to pro me vysloveně místy sen. Super obsazení hlavní postavy Otise hercem Asa Butterfieldem. Výkon na jedničku! Opravdový stydlín, kterému se nedaří přijít o to jedno a přitom má svoji sexuální poradnu ve škole, v čem se zdá být velice zkušeným. ()

VsetkoVsade

Pozornosť venovanú ktorejkoľvek osobe opačného pohlavia, ktorá mi po mojej reakcii na dve jej instastories v rade obratom nezašle adresu a odkaz na stránku hotela, kde so mnou plánuje stráviť medové týždne, dlhodobo pokladám za bohapusté plytvanie svojím drahocenným časom. Tento nesmierne praktický prístup ma už stihol ušetriť desiatok zákonite sklamaných očakávaní a následných dramatických pokusov o predávkovanie citrónovou šumienkou, nakoľko výzorom sa radím do kategórie nie práve tých prírodou obdarených jedincov, ktorých selfíčkami sa e-shopy inšpirujú pri výrobe halloweenskych kostýmov, Zuckerberg im na ne preventívne nahadzuje ochranné filtre a pri prechádzkach mestom im okoloidúci do čiapky strkajú mince v domnienke, že vyberajú príspevky na chránené dielne. Nemožno sa teda čudovať, že s nadhľadom, ktorý mi spomínaný postoj dlhoročným uplatňovaním poskytol, som neprestajnú snahu postáv o upútanie vzájomnej pozornosti sledoval so značným nepochopením a neraz som si prstom klepal na čelo tak vytrvalo, že rodičia mi po skončení epizódy museli volať záchranku s podozrením na ľahký otras mozgu. Nakoľko sa však jedná o produkt označený za tínedžerský seriál, moje očakávanie boli pred projekciou prakticky nulové a na moje značné prekvapenie to boli práve herecké výkony, ktorými mi aktéri úspešne trafili žilu, dialógy navyše pôsobia prirodzene a hoci druhá séria na kvalite po každej stránke stráca, každodenné konanie väčšiny priemerných tínedžerov je v mnohých epizódach vykreslené ukážkovo. Tak a dosť, idem si pustiť Srpski film, aby som si trochu skľudnil hormóny, inak si začnem o chvíľu hromadne objednávať školské pomôcky s logom seriálu a verejne tu rozhlasovať, že napokon aj taká Hannah Montana bola vlastne celkom fajn. ()

Krustovskij

Famózní Ncuti Gatwa, fajn konec pro Otise s Maeve, Adam zakončuje seriál jako jeden z mála normálních sympaťáků. Což je vlastně trošku smutný. Třetí série kvalitu neudržela, čtvrtá byla jen sešup dolů. 1. a 2. série 8/10, 3. série 6/10 a 4. série 3/10. Dobrý námět, který by Netflix mohl vystřelit na pět *, kdyby nepodlehl korektní masírce, "nebyl přehnaně pozitivní" a realistický jen naoko, ale bohužel... , ale... ()

Elen16

Tenhle seriál se mi hodně líbil. Poslední díl ve mně zanechal pocit smutku, že už to skončilo a na další sérii si bude potřeba ještě chvíli počkat. Hlavní hrdina je hrozně sympatický. ()

Iv_

Lidi tu zkrátka nemaj problém s tím, že jsou homosexuální, jiné rasy, rozvedení, adoptovaní, synové ředitelů škol nebo dcery drogově závislých matek. Nemají problém s tím, že se to o nich ví. Řeší hlavně to, jak s tím žít. Jak žít sami se sebou a hlavně v kontaktu s těmi druhými. Jak sdílet a být otevření i v jiných věcech než jen v sexu a dalších dneska tak běžně dostupných záležitostech a myšlenkách jednoduše přijímaných dnešní společností. Za mých dob bylo celkem wau, když se ve snímcích pro teens ukázalo, že taky berou drogy, že jsou šikanovaní, že provozují různé sexuální praktiky a úchylky, že jsou na stejné pohlaví. Na tomhle je zajímavé právě to, že tohle je tu (a to vlastně v úplném zapadákovu) servírováno s naprostou samozřejmostí, jako normální věc, což dneska opravdu je. Už přece nemáme v podstatě žádná tabu. Vtip je v tom, jak se s tou veškerou otevřeností dnešní mládež vyrovnává vnitřně. Protože ano, dnes už klidně přizná týpek, že je gay a nikdo, teda více méně nikdo, ho za to neodsoudí, ale co to pro něj vlastně znamená? Jak s touhle informací naložit. Rodiče to ví, ve škole to taky ví, nikdo s tím nemá větší problém, ale co dál? Jo možná je to občas zaobalené do nějakého standardního klišé, ale většinou je to předloženo s nápadem a scénou, která ve finále stejně příjemně překvapí. Vyzdvihuju postavu Gillian Anderson, já ji vlastně nikdy moc neprožívala, ale tuhle mámu hraje tak skvělým způsobem, že nechápu, na co si ten kluk furt stěžuje. ()

Richmond

Tak tento seriál je úžasný. Dráma plná humoru no i situácií, ktoré by ste nečakali že uvidíte v komediálnom seriále. Tvorcovia sa opierajú o témy ako "coming out" teda o ľudí z komunity LGBT a ich začlenenie do spoločnosti, sexuálne obťažovanie, bezpečný sex či komplikované medziľudské vzťahy. A musím povedať že sa im asi do nejakej 6. epizódy 2. série darilo prelínať humorné situácie ale zároveň aj predať niečo divákovi či upozorniť na nejaký problém... no posledné dve či tri epizódy mi prišli už také komorné a záver 2. série totálne hollywoodske klišé. No v každom prípade dávam 5* a teším sa na ohlásenú 3. sériu... 90% 5* ()

j27

Má to své mouchy. Americká škola na britském venkově? Nutnost 99% párů (milostných i rodinných) nějakým způsobem namixovat mi nepřijde jako dobrý nápad na podporu tolerance, protože i mě jako člověka velmi tolerantního, to začalo s*át už ke konci první série. Ale zbytek?! Naprostá bomba....minimálně v tvorbě posledních let. Asi nemá smysl vše rozepisovat, ale minimálně casting se zatraceně povedl! ()

Michal.Sever

Po dokoukání mám chuť začít znovu... Po Perníkovým tátovi pro mě nejlepší seriál. Je tam všechno a všechno je téměř dokonalé. Těším se na třetí řadu, snad bude brzy ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

09.05.2022

Netflix rozšířil produkci ve Velké Británii

Netflix rozšířil produkci ve Velké Británii

28.11.2020

Britské projekty, zejména pak seriály Koruna a Sexuální výchova, slaví dlouhodobě velký úspěch u předplatitelů Netflixu. Nejen proto streamovací gigant letos výrazně navýšil rozpočet pro britskou… (viac)