První série tohoto odvážného akčního seriálu, odehrávajícího se během brutálních válek Tong v sanfranciské čínské čtvrti ve 2. polovině 19. století, sleduje Ah Sahma, zázračné dítě bojových umění, který má za úkol najít svoji sestru, ale stává se sekerou pro jeden mocný gang v čínské čtvrti. (HanzoBureshi)

Kritickej

7/10 Velmi spokojené tři hvězdy. Těch scénáristických přešlapů je ale příliš. Oproti Banshee je to ale pořád mistrovské dílo. Nicméně mimózní pátý díl, divně rozlizlá dějová linka s policejním nováčkem, WTF milostná linka... Ale celkově mě to určitě bavilo a druhé řadě dám šanci; pokud mi každou epizodu naservirují kvalitní fight a děj se ještě víc nerozpadne, zůstanu věrným divákem. ()

motyka52

Bojovník v 1. sérii trochu mate tělem, protože by se třeba mohlo zdát, že v tom množství postav a problematiky rasového chaosu San Francisca v 19. století se snaží rozehrávat nějaký komplikovaný vrstevnatý příběh. Ve skutečnosti ho tam ale je tak akorát, aby vytvořil kulisy pro to hlavní - skvělou akci. A tahle akce se odehrává v atraktivním výpravném prostředí a s ničím se moc nesere. Ve výsledku je to vlastně akční jednohubka, ale zasytí. ()

Spiker01

Cinemax to opět dokázal, nezkouší to často, ale čekání se vyplatilo! Od dob Banshee už uplynulo pár let a já si hrozně přál seriál v tomhle duchu. Pilot mě namlsal perfektní choreografií početných rvaček (opravdu jak podle Bruce Lee) a jsem hrozně rád, že se tvůrcům podařilo udržet stanovené tempo a v následujících týdnech bylo na HBO GO (děkuji) na co koukat..A ještě větší radost mám, že odklepli už i druhou sezónu. Pro milovníky poloasijské produkce a oldschoolové filmařiny povinnost... ()

Necrotongue

První sezóna seriálu nebyla špatná, jen se mi zdála být poněkud nevyrovnaná, například pátá epizoda byla úplným úletem a na ostatní děj neměla absolutně žádný vliv, zatímco jiné díly neměly daleko k dokonalosti.Trochu mě mrzelo, ze se tvůrci nedokázali vyhnout klišoidům tolik typickým pro tuto tématiku, ani úplně zbytečné mezirasové romantice, bez níž by se příběh úplně obešel. Akční scény se ale tvůrcům podařily na výbornou, hlavní dějová linie mě hodně bavila a na další řadu se určitě podívám. ()

Yoshitsune

I po letech, mám na první řadu furt stejný názor, všechny ty intriky, strany které bojují o území, kdo koho podvádí a s kým, každé druhé K-drama to všechno umí zpracovat lépe. Nemluvě o tom, že Andrew Koji mi prostě nesedl, už od prvního dílu kdy začal všude dělat problémy a jeho potřeba urážet se, když neni po jeho, bylo to dost otravné. Obzvlášť když vedle něho postavíte Joe Taslima, který má mnohem větší charisma a i jeho motivace je mnohem lepší. Z vedlejších postav mně asi nejvíc bavila Penelope Blake, která od začátku působí jako křehká osoba, ale její postupné pronikání do světa krutosti, násilí a špinavých intrik by z ní mohlo ve druhé sérii udělat někoho jiného. A pak asi ještě Ah Toy a Wang Chao, kteří z těch všech postav uvažují logicky a snaží se věci řešit rozumně. Jo akce v některých dílech i ujde, ale zase nic co mi vyloženě vyrazilo dech. Slibuji si od druhé řady, něco lepšího, ať už po příběhové stránce a i aby většina postav, šla tak nějak do sebe. ()

• Písnička, která hraje ke konci epizody, je „Little Green Bag“ od George Bakera. (Duoscop)