V roce 1691 byl v Bostonu odsouzen k smrti temný čaroděj. Za pomoci Satana se ale přenese v čase do současného Los Angeles, kde je vržen oknem do bytu Kassandry a jejího přítele Chase. Ti si myslí, že je to nějaký opilec, a nechají ho u sebe přespat. Druhý den čaroděj krutým způsobem Chase zabije. Pak vyhledá spiritistku, která mu řekne, že musí najít tři části čarodějnické bible, která obsahuje tajné jméno Boha... Kassandru, která truchlí nad Chaseovou smrtí, navštíví Giles Redfern, lovec temných přízraků ze 16. století, který se také přenesl v čase, aby tu čaroděje našel. Kassandra se ho bojí, a tak, když se Giles snaží čaroděje zaměřit, zavolá policii a nechá ho zatknout. Ale temný čaroděj se vrací a chce zničit i Kassandru... (oficiálny text distribútora)

dr.horrible

Rok 89, ale už skôr 90.tky, Twohy/Miner, kúzla, len tak mimochodom mŕtve decko... Hodne štýlový hororík, na tej silnej vlne úpadku, ktorú mám tak rád. Dnes by niečo podobné asi moc slávy nezožalo, čo je samozrejme škoda. Ja osobne súčasné exploitationy celkom môžem, keby však neprišla v novom miléniu ich nová vlna, stále by fičali slashre a démoni, bol by som asi ešte radšej a preto sa k podobným kúskom vždy rád vraciam. Koho na takomto filme, zaujímajú zlé triky?? Ani Sands nešiel naplno, nepatrí to však k tomuto žánru? Keď máte rozkošne naivný príbeh plný zla a mágie?! A Lori Singer.. V dnešnej dobe moc pekné rozptýlenie - ()

Malarkey

Cassandra je cuchta, co by ani knedlo vepřo zelo neuvařila. Chvíli to dokonce vypadá jako kdyby jela na nějakým andělským prášku nebo filmařům došly pudry. Těžko říct. Na druhou stranu nemůžu říct, že by se s Warlockem neporadila. Já zažít takový zážitky, tak taky asi skončím na kokainu. S ohledem na film, jedná se o hroznou sračku. Sračka je to ale zjevná a dobře natočená a tak jsem se u toho i docela pobavil. ()

Djkoma

Béčkovina, na kterou měl někdo odvahu a já jsem za to rád. Jak se tak stalo docela častým syndromem béček, někdy jsou v nich nápady opravdu skvělé, které ničí provedení nebo zbytek filmu. To je i případ Warlocka, který zaujme, ale po několika zajímavých okamžicích, si uvědomíte, že rozhodně nekoukáte na nějaký horor nebo akční film, ale skoro až na vážnou komedii. Možná škoda, možná je to dobře. Podobně laděné snímky s čaroději tu už byly, ale tento přináší špetku originality zabalenou ve velmi levném provedení. ()

tron

Warlock si v hororoch požíva istý kultový status... ktorému som nikdy nerozumel. Kombinácia hororu a fantasy nie je úplne na zahodenie a Juliand Sands je vcelku démonický "bielovlasý černokňažnícky diabol". Dobré sú i historické pasáže a niektoré Twohyho nápady v scenári (ak Warlock v piesku zanechá odtlačok nohy a vy doňho zatlčiete klinec, v skutočnosti ho zatlčiete do bosorákovej „fyzickej“ nohy, ale tesne pred ďalším úderom fiktívneho klinca, ktorý mu na chodidle spôsobí nefiktívnu ranu, si Warlock k chodidlu priloží dosku, takže klinec sa nezatlčie do nohy, ale iba do dreva). Zvyšok je určený na zahodenie. ()

obitus

Warlock je rozhodne zajimavy a trochu rozporuplny film. Na jedne strane pekne cti ruzne povery a legendy o carodejnicich a je pomerne drsny, na strane druhe je v nem par, byt cernohumornych, vtipku, ktere jej odlehcuji. Vzhledem a celkovou atmosferou presne zapada do zlatych 80. let, kdy filmy byly jeste zabavne. Neni se co divit, reziserem je clovek osmdesatkama odkojeny. Pribeh o ceste zleho carodeje a jeho vecneho pronasledovatele do 20. stoleti neni prilis objevny, z dnesniho pohledu je zajimave, ze jde o druhy realizovany scenar Davida Twohyho. Velkym plusem je rozhodne obsazeni meho oblibence, charismatickeho Juliana Sandse do hlavni role, jako brutalni carodej je uzasny. A nejlesi cast filmu? Urcite ta, po ktere Walock zacne litat. ()

flanker.27

Koukám, že od včerejška hodnocení notně přibylo. I já jsem zasedl v nočních hodinách k obrazovce, abych přehodnotil dojem z filmu viděného někdy před 15 lety v německém jazyce. Vzdor tomu, že je to celkem ptákovina, bylo docela osvěžující vidět po delší době něco ve stylu "starých dobrých osmdesátek", kdy se na psychologii postav moc nehrálo, s docela slušnými hláškami ("jízdní pruh si můžeš vybrat?"), nic moc dialogy (až si skoro říkám, že bylo lepší, když jsem tomu nerozuměl) a takovou určitou bezelstností nebo jak to napsat, tzn. tedy na nic si nehrajeme, ze 17. století se do současnosti přenesl démon, co terorizuje mladou ženu a zastavit ho může jen lovec démonů - diváku, ber nebo nech ležet. Lepší 2*. ()

gudaulin

Otevřeně řečeno, ke skouknutí Warlocka mě nalákalo vysoké hodnocení, které dosahovalo 71 % - a tak jsem při jeho uvedení v televizi neváhal čekat do velmi pozdních nočních hodin - proti Warlockovi totiž běžel jiný film, který jsem nahrával. Výsledek mě zklamal, a i když odfiltruju noční únavu, ani pak bych to nevytáhl na víc než dvě hvězdičky. Podobná vysoká hodnocení zhusta dělají nekritičtí žánroví fanoušci. Jestli na Warlockovi něco funguje, pak je to záhadně se tvářící název a téma, které bezesporu potenciál má. Bohužel provedení je k uzoufání béčkové, tzn. nenápaditá režie, zapomenutelné herecké výkony i nízký rozpočet. Celkový dojem: 25 %. ()

genetique

Ak sa zamyslíme nad tým, čo všetko mohol byť 'Warlock' s poriadnym režisérom, rozpočtom a trošku, fakt stačilo trošku lepší scenár, tak sa mi až cnie. Ale na druhej strane, som sa z tohto béčka aspoň pomerne dobre nasýtil a odmysliac si všetky tie prešľapy, hlavne s chybnými efektami, slušne som sa bavil. Hlavne z niektorých hlášok som bol dosť prekvapený. 55%. ()

*CARNIFEX*

“Warlock” je taká temnejšia verzia Harryho Pottera”. Dobro Vs Zlo, čáry, kouzla, magie - proste rozprávka, akurát miestami obohatená o pár pasáži, ktoré možno s nadsázkou označiť za “hororové”. Odľahčená forma dáva tomuto príbehu skôr zábavný punc než strašidelný, no na unudený, karanténny deň, je lepšie aj toto, ako nič :) ... a hopsa na dvojku! ()

Rex Mundi

Dnes už pomerne smiešna snaha o mix fantasy a hororu, ale práve preto sa to ešte dá pozerať - za tie 2*. Okrem toho, Julian Sands mal v osemdesiatych svoje mrazivé čaro, hoci v tomto filme ho bez problémov porazia Grantove modré oči. Ale pozrime sa, scenár Dávidko Tuhý!... čo sa človek nedozvie :-) ()

MM_Ramone

Dvaja muži sa prostredníctvom čiernej mágie presunú v čase z roku 1691 o tristo rokov dopredu. Zo stredoveku sa razom ocitnú v modernej Amerike. Jeden z nich je blonďavý gay démon "Warlock" a druhý akýsi vlasatý smraďoch v kožušinách, ktorý ho prenasleduje. Čarodejníci, kúzla, elixíry, lektvary, kliatby, magické obrady a znamenia, veľká kniha kúziel, čáry-máry... a to má byť akože horror? No pekná blbosť. Navyše to celé pôsobí hodne lacným dojmom. Najkvalitnejším elementom tohto filmu je hudba Jerryho Goldsmitha. ** ()

petero

Warlock a jeho lovec sa vďaka nadprirodzeným silám ocitajú v súčasnosti a hneď je na zábavu zadeláno. Zakliatie hlavnej predstaviteľky že každým dňom zostarne o generáciu je dosť originálne ako aj zabíjanie klincov do šľapají, nehovoriac o tom keď hlavou padne do piesku. ()

Kusko.t2

V celku príjemná, taká oddychová záležitosť so zábavnými trikmi a jemným humorom, v ktorej bol simpaťák Warlock zvrhnutý z temnoty dávnych čias do súčasnosti, aby splnil prosbu pána temnôt. Najviac ma potešili práve jemné fóriky ako napr. tie Warlockove “externé” oči, starostlivosť o krucifix farára a iné záležitosti, ktoré dodávali filmu štavu. ()

Ruut

Paráda. pOslední záchvěm skvělých osmdesátých let - pro horor teda. Hezký středověký úvod. Správně béčkoidní triky a zápletka. Slušný rozpočet a sympatičtí herci v čele s Julianem Sandsem jako temným Warlockem. Jo a hlavně ultimátní hlášky a fakt vtipné situace. ()

Campbell

První a nejpovedenější díl série. Miner , Twohy a Goldsmith spojení v jednom filmu nemohly dopadnout špatně, proto jsem se na film dost těšil, nicméně i přes první nadšení po chvilce lehce upadalo a tak nakonec musím dát jen 3* i když silnější, trošku mi přišlo že v tomhle filmu zub času hlodal opravdu dost. Nicméně Herci byly úžasní a Sands je fakt démonickej, kdyby tu nehrál nevím jak by film dopadl. Film jsem si dokonale užil. ()

SeBig

Warcock mohlo být celkem příjemný fantasy, kdyby to ovšem nevypadalo jak splodina z šedesátek a nebyl to opět debilní mix žánru stejně jako Beastmaster 2 nebo jak se to jmenovalo. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno