Hlavní hrdina Roger Cobb je válečný veterán a spisovatel. Po úspěšné hororové knize se už rok snaží napsat své zážitky z války ve Vietnamu. Po smrti své tety se nastěhuje do jejího domu, kde kdysi při návštěvě tety záhadně zmizel Rogerův syn, v domnění, že tam bude mít klid a dokončí svou knihu. Roger postupně začne zjišťovat, že s domem není něco v pořádku, až se nakonec ukáže, že Rogerův mrtvý kamarád z války jeho syna vězní a snaží skrz strašidelný dům pomstít. (jonyyy)

THE_Joko

Čo mala spoločného obesená babička s pomstychtivým Vietnamským veteránom? Jednoducho scénaristycká slepá ulička a v mojom prípade neskutočne trápny CZ dabing tejto vecičke nepridajú na filmovom zážitku! ()

SkyCaptain

Jde o trochu neuspořádaný a gulášoidní film. Jako by Steve Miner nevěděl jakým způsobem chce diváka pobavit. Je tu pád zajímavých scén a monster, ale jinak je film překvapivě dost hluchý. Znovu bych si to určitě nepustil i když jsem se docela bavil. Prostě rejža Miner má i lepší chvilky - hlavně Pátek 2-3 a Halloween H20, tady to chtělo ještě trochu zapracovat na nápadech a scénáři aby byl film kompaktnější. ()

helloween93

Tohle je typický příklad hororové komedie z 80. let. Má atmosféru, humor, povedené masky a totálně ulítlý příběh, který tolerujeme, protože je z 80. let. Slušná práce za 3*. ()

Rathalos

Tak tuto hororovu komediu z osemdesiatych rokov mam velmi rad,Steve Miner dostava pochvalu,sympaticki herci,vydarene strasidla,extremne sa pacil zvukovy doprovod,ten je fenomenalny,taky sa uz dnes nepocuje a samotny dom bol fakt strasidelny,parada...:-) ()

MickeyStuma

Spisovatel se přestěhuje do domu zděděného po své tetě. A začnou se dít věci. Osmdesátá léta a další snímek vezoucí se na stále populárním námětu o strašidelných domech. Nostalgická atmosféra tohoto díla doslova přetéká přes okraj a tak je potřeba k tomu přistoupit okem shovívavým. Hororové scény jsou na svou dobu technických možností udělané vkusně. Pro zmírnění děsu plnosti je i tentokrát dosazeno několik komediálních prvků. Dnes už víme, že si snímek svým neocenitelným dojmem vymanil sérii, kterou však už dnes bohužel zavál čas. A je to škoda. Námět je už sice nesmírně provařený, ale co si budeme povídat, je používán do dnes, tak proč si nepřipomenout díla dávno minulá. ()

JimiH

Recyklát Evil Dead a jiných mnohem lepších osmdesátkových hororů. Na horor málo strašidelné a atmosferické, na komedii až zoufale nevtipné. Na hlášky alá Raimiho opus zapomeňte předem. Příběh je nudný nelogický slepenec a protože chybí patřičné "campy" momenty, tak se i těch 93 minut zdá dlouhých. Jediné, co lze pochválit jsou zajímavé masky. ()

10Domik10

Prvý krát som videl Dom keď som mal asi 8 rokov. Vtedy mi to prišlo ako ta najstrašidelnejšia vec na svete. Dnes mám 21 a tento film som pred chvílkou dopozeral, a to bolo moje druhé vzhliadnutie. Dnes sa tomu radšej vyjadrovať nebudem, no už len z nostalgie nemôžem dať nízké hodnotenie. ()

Knor

80ková parádička od tvůrců, kteří to tehdá prostě uměli. Skvěle zkombinovanej mix humoru a hororu, kdyby bylo víc krve a nějaký vnitřnosti nemělo by to chybu. ()

djbarrel

Příjemná oddechovka, která se nejdřív tváří jako horor, ale sklouzne do docela zábavné komedie. Povedené masky, vtipná monstra a samozřejmě závěrečný zombie-mariňák taky pobavil. Příjemný film. 67 % ()

Aywes

Nevyužitý potenciál je zřejmě vinou špatné režie.Ani Pátky třináctého Steva Minera se mi nelíbili, ale přesto jsem doufal, že mi bude naložena B horor - komedie.Je to v podstatě nuda spojená pěknými nápady, které jsou otřesně zpracované.Pak se najednou něco blejskne například pěkné potvory nebo jiná dimenze za zrcadlem.Konec je až příliš kýčovitý.To se muselo do béčkovýho hororu srát psycho-drama souboje jedince s vlastním já a jeho výčitky?To přeci není nutné.Až na pár scén(zakopávání mrtvoly,manželka s brokovnicí) chyběla jiskra.Taková ta nesmyslně vtipná jízda, kde nemusíte přemýšlet proč se tak hrdina chová.Tady to však naprosto bije do očí.Hrdina se snaží nejprve příšery vyfotit, ale když následně jednu z nich zabije ani se nad tím nepozastaví a tedy nesebere žádný foťák.Zklamání a smutek z nevyužitého potenciálu.Na Evil Dead nic mít nikdy nebude. ()