Po narodení je Čierna vdova, známa aj ako Natasha Romanova (Scarlett Johansson) odovzdaná do KGB, kde ju pripravujú aby sa stala ich ultimátnym agentom. Keď sa Z.S.S.R. rozpadne a vláda sa ju snaží zabiť,  akcia sa presunie do dnešného New Yorku, kde pracuje ako nezávislý agent. (Cinemart SK)

Kushina

Marvel mě vždy bavil a s Black Widow v podání Scarlet je to prostě správná akční řezničina s hodně sexy buchtou. Příběh skvělý, akce skvělá a vlastně k tomu člověk ostatní Avengers ani nepotřebuje. 70% ()

v.indruchova

Spoustu zajímavé akce, nějaké nelogické věci se jistě najdou. Jako v podobných akčňárnách, borci obestoupí borku a bojuje jeden. Ostatní s automaty jen koukaj. Takové ty patetické řečia divné chování.  Ale zase myšlenka dobrá.. hold pomsta a nenávist ke štěstí nikdy nevede. Umíření a převzetí zodpovědnosti za své činny je ta nejlepší cesta. " už nebudu utíkat před minulostí " ,Efekty příjemné na oko. Připomíná mi to rozhovor s J. Chanem který vysvětloval jak má vypadat střih filmů a jako američané dělají chybu. ()

HNTR

Opravdu jsem nečekal, že když budu čekat na marvelovku rok, tak to bude nejhorší marvelovka a to doslova... Ještě nepočítám Captain Marvel... Dvě světlý stránky... Florence Pugh a David Harbour. Taskmaster absolutně nevyužitá postava, která je v komiksech dokonalej materiál pro film, kterej má hodně co nabídnout. CGI vypadá sakra špatně a to je u Marvelu už co říct... Řekněme si pravdu, létající Scarlett... NOPE. Vyplňovací film, kterej ale vlastně vůbec nic nevyplňuje a ve svý podstatě je zbytečnej. Potitulková scéna sice přihřála polívčičku pro seriál s Hawkeyem... Ale to je opravdu všechno... Jak řekla Yelena ''It's dry''... ()

GejmronCZ

Konečně je to tu, škoda že ne o rok dřív. Naprosto luxusní příběh Natashi jak vyřizuje staré účty. No a konečně se dozvíme, co je skutečně zač a kdo je její rodina. Soundtrack skvělý, vizuál super, akce boží a herecké výkony ani nezmiňuji. Finální scéna je neuvěřitelná a rozhodně dost originální. Úplně v pohodě bych na to šel znova. Jo a kostýmy jsou třešnička na filmu. Ehm pro nadržence tu jsou 2 scény, kde je kamera přímo za top zadkem Scarlett a myslím, že i její ségry. 👌🏻 ()

Rian_witcher

Stárnoucí, v obličeji až anorektická, Scarlet nemá šanci utáhnout hrdinský film. Čekal jsem že bude problém natočit marvelovský hrdinský film s postavou, která nemá žádné superschopnosti. Nakonec byl ale hlavním problémem střih filmu. Vcelku příjemně působily scény s rodinným setkáním, ale bohužel se střídaly s často zbytečnou akční vatou. Ta je až přehnaně natočená ve stylu Avengers, plná výbuchů, poletujících předmětů a šílených bitev. To ale mohlo působit s takřka nesmrtelnými hrdiny Thorem, Kapitánem Amerikou, Ironmanem. Ne s křehkými dívkami. Kupodivu jediným krvavým zraněním ve filmu je zlomený nos :), který si (pozor spoiler) zlomí Black Widow sama. Nicméně pochvalu nakonec. Sestra je pohledná, sympatická a chvílemi i vtipně hláškuje. ()

KukulienkaHO

Sólovka Black Widow mala slúžiť ako pocta jednak postave a určite aj samotnej Scarlett Johansson. Pre fanúšikov to mala byť konečná rozlúčka s Natashou Romanoff. Ja som sa na tento film tešil hlavne preto, že nám mala byť predstavená jej minulosť, výcvik a toľkokrát spomínané zlé skutky v predošlom živote. Žiaľbohu som sklamaný, pretože sme sa nedočkali (skoro) žiadnych flashbackov mimo skvelý úvod, ku ktorému sa ešte vrátim. Z Natashinej krutej minulosti sme sa dozvedeli len malý ždibec, všetko ostatné bolo iba vo forme rozprávania, a aj to nebolo o konkrétnych udalostiach. A ten jej jediný zlý čin, ktorého sme dočkali... o tom ani nebudem hovoriť, lebo je to na smiech. Black Widow začala skvelým prológom zasadeným do minulosti. BTW, casting si zaslúži obrovskú pochvalu za mladú Natashu (pôvodne som si myslel, že to je omladená Scarlett😂). Nasledovali titulky, pri ktorých boli zimomriavky po celom tele (parádny cover). V tej chvíli som zostal ohromený, ako dospelo a tvrdo vyzerá najnovší MCU film. Potom to ale s pribúdajúcimi minútami klesalo viac a viac dolu, až to vyvrcholilo vlečúcim sa a nezáživným finále. Záporáci totálne nevyužití. A čo sa týka samotnej Natashi... tak tú tu výrazne zatienili výborní Alexei a Yelena. Netvrdím však, že je Black Widow vyložene zlý film. Šlape to, nenudil som sa a príbehové chyby tu hľadať netreba. Vo výsledku je to dosť jednoduchá ľahko nadpriemerná záležitosť, ale podpriemerná marvelovka. P.S.: Odteraz budem Smells Like Teen Spirit vnímať trochu inak. ()

Grázl83

Prvních 15 minut skvělých, potom už to šlo s kvalitou dolů. Některé scény jsou i na komiks neskutečně debilní, např. osvobození z vězení a ten závěrečný digitální mišmaš zbytečný. Slabší 3* ()

Scaevola

Čekání bylo dlouhé a mohu říci, že i zasloužené. Nejnovější filmová marvelovka je sice ještě ohlédnutím za minulostí, takže zřejmě ani neměla ambice přinést něco nového, ale jako snímek mapující vedlejší příběh dosud opomenuté hrdinky se povedla. Nepatrně mne překvapil neustálý důraz na akci, která jede téměř bez zastavení, nevyužití ruského/východoevropského prostředí včetně Red Guardiana, a také nevýraznost padoucha, o němž se sice hodně mluví, ale málo toho předvede, nicméně snímek jako večerní zábava bez problémů funguje. Pouze mi není jasné, proč vzdor pohlaví režisérky, většiny postav a zřejmě i větší poloviny tvůrčího týmu stejně končí spousta záběrů u pozadí libovolné černé vdovy. ()

esmoke

Black Widow začíná v roce 1995, po titulcích pak skok do roku 2016. Kdy se Nataša rozhodne zničit výcvikový program, který ji stvořil. Pak následují o náhledy do niter hrdinek a akční digibordel. (CZ dabing) Rozpočet: $200 miliónů, Tržby: $372,699 miliónů. ()

veverysiak

Nádejal som sa, že prvotina zasvätená novému hrdinovi, bude aspoň trocha originálna a pútavá, prerátal som sa, remeselne odvedená práca v trikovom štúdiu a dorobená na mocných počítačoch už dávno neohuruje, no dobre, adolescentov nerátam, chlapi si mysleli, že to ozvláštnia pridlhými naivnými dialógmi o podstate a zmysle života, no celé zle, pretrpel som to, ale zase mi na dlhý čas evendžeri odpadli od chuti, takže 20%. ()

aannemer odpad!

Po ubohé Kapitánce Marvel jsem tomuto babskému komixáku moc nadějí nedával a tak jsem nebyl zklamán. Moje tušení se potvrdilo - byla to totální hovadina. ()

Tomko87

Pre mňa zbytočný prequel. Scarlettka stále rajda, nováčik Florence je nečakane sympatická, celkom dobrá akcia, len..no..na čo keď viem ze čo sa s ňou stane no ()

oli9

Takový průměr a jedna z nejslabších MARVELOVEK poslední doby. Z toho příběhu šlo dostat daleko víc, těšil jsem se že tam bude dospívání a výcvik v Rusku to jak z nich vytvořili smrtící mašiny.. Přitom půlka filmu bylo povídání u stolu a vzpomínání na nerodinu.. Sorry a kouzelný prášek?.. ()

Doli10

První půlka lepší než druhá. Místo osobitého filmu, který vybočí z řad typických Marvelovek a trochu víc bude přízemní v akci atd., se na konci dočkáme úplně nesmyslného CGI bordelu. Stejně práce s některými z postav je špatná. Abych jen nekritizoval, tak chemie mezi "rodinou" Natashy a zábavný prvek v podobě Red Guardiana byly naprosto v pořádku a bylo to, co drželo film na nohou. ()

Simon.Dobes

Zbytočnosť. Takto som si film s Black Widow nepredstavoval. Najväčšie pozitíva filmu sú úžasný David Harbour v úlohe Red Guardiana (dúfam, že ho ešte v MCU uvidíme) a krásna Florence Pugh v úlohe Yeleny. Dej filmu nič moc a extrémne veľké sklamanie boli záporné postavy - čo to sakra bolo!? ()

kolly13

Jak hodnotit film, který je rozpolcen mezi akcí a ženskou silou, jenž drtí kvalitu filmu? Emancipace tu zastiňuje pasáže, které mne osobně bavily, ale dívat se neustále na půl metrovou Scarlett a čekat, kdy si vyřeší rodinné konstelace za svistu smrtících kulek, je přeci jen nestálá karta. Ale propadák to není. ()

albiebennett

Poslední marvelovka, kterou jsem z povinnosti dokoukal. Sólovka Black Widow mohla být zajímává, ale bohužel se z toho stala jen další řemeslně dobře zvládnuté marvelovka na jedno shlédnutí, ze které si budu časem pamatovat pouze toho pašíka, co na minutu zadržoval dech, což bylo roztomilé a sadistické zároveň.  Film by měl mnohem větší potenciál, kdyby byl natočen mnohem dříve a hlavně před Avengers. Spokojil bych se se soft špionážní bondovkou z prostředí KGB, než s tuto megalomanskou záležitost, která ihned vyšumí. ()

Saxos

Marvelovka a opět narvaná digitální prací. Závěr: jelikož mě připadají všechny stejné a dobro vždy vítězí, tak nedoporučuji. ()

bonovox

Už sa dočkala aj Scarlett svojho samostatného filmu ale výsledok je len priemerným príspevkom do Marvel universa. Ešte prvá polovica je fajn ale druhá už kvalitou ide dole a to aj napriek digiakcii či rôznym súbojom. Za mňa určite sklamanie a max 60% ()

Ředitelé Disneyho jsou malicherní egoisté

Ředitelé Disneyho jsou malicherní egoisté

12.09.2023

Ředitelé největších hollywoodských studií jako Disney mívají spíš status seriózních, velice inteligentních a logikou byznysu vedených lidí. Nový report televize CNBC ale tento pohled v případě Boba… (viac)

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou… (viac)

Čína pokračuje v bojkotu marvelovek

Čína pokračuje v bojkotu marvelovek

01.05.2022

Naděje na čínskou premiéru Doctora Strange v mnohovesmíru šílenství jsou zřejmě mrtvé, tamější autority totiž po kontrole filmu došly k názoru, že snímek neodpovídá té správné socialistické vizi… (viac)