Veľké malé klamstvá - Série 2

(séria)
USA, 2019, 5 h 33 min (Minutáž: 44–54 min)

Tvorcovia:

Kamera:

Jim Frohna

Hudba:

Sam Williams

Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Shailene Woodley, Laura Dern, Adam Scott, Zoë Kravitz, Meryl Streep, Iain Armitage, Darby Camp, Merrin Dungey, Ivy George (viac)

Seriál Sedmilhářky, v jehož hlavních rolích excelují Reese Witherspoonová, Nicole Kidmanová, Shailene Woodleyová, Laura Dernová, Zoë Kravitzová a Meryl Streepová, se vrací na HBO se svou druhou řadou. Na první pohled se v poklidném přímořském městečku Monterey v Kalifornii nic nezměnilo. Matky jsou nadále bezmezně milující, otcové podporující, děti rozkošné a domy stejně honosné. Ovšem po událostech na benefiční akci základní školy už nic není jako dřív. Městečko se vzpamatovává z šoku a členky "montereyské pětky" - Madeline, Celeste, Jane, Renata a Bonnie – se společnými silami snaží dát své rozpadlé životy znovu dohromady. Nová série zkoumá zhoubnost lží, odolnost přátelství, křehkost manželství a samozřejmě také krutou daň rodičovství. Vztahy se budou rozpadat, důvěra vezme za své a objeví se nové šrámy nejen na těle, ale i na duši. (HBO Europe)

Bajislaw

Zatímco první série je mnohovrstevnaté mystérium se silným poselstvím, druhá série je hloupé melodrama, které nás učí, že lhát se nemá. Zápletka je jednoduše absurdní. Čtveřice bezúhonných, důvěryhodných žen neúmyslně zabije násilníka, který by je všechny ztloukl jen proto, aby mohl svou manželku umlátit k smrti. Aby sebe navzájem, ale především nevinnou Bonnie, uchránili trestu a společenského stigmatu, trochu zalžou (zatají drobné detaily onoho incidentu). A teď musí trpět (protože lhát se nemá). Musíme zjišťovat, že všechny – včetně vyrovnané Bonnie z první série – jsou hluboce traumatizované (máme tu oběť rodičovského zneužívání, oběť znásilnění, oběť domácího násilí a oběť manželské nevěry). Zároveň jsme nuceni věřit na detektiva (ženu), která ani po půl roce nedá pokoj a s úporností Sherlocka Holmese usiluje o spravedlnost pro násilníka, protože při útoku na svou manželku (možná) nezakopnul sám od sebe, ale bylo mu k tomu pomoženo. Musíme věřit, že matka se ocitá před soudem v těžké nevýhodě, kdykoli někdo zpochybní její kompetence. Musíme věřit na soudkyni, která by klidně sebrala dva syny truchlící matce, jinak vzorné občance, a svěřila je pomstychtivé, zahořklé tchýni, která dva syny měla, přičemž z jednoho vychovala cholerického násilníka a druhý zemřel za nevyjasněných tragických okolností ve věku pěti let. Musíme věřit, že pasivně-agresivní Mary Louise (Meryl Streepová) má na správnou odpověď na každou otázku, má přístup ke všem informacím (včetně policejních záznamů) a zná každou slabinu svých protivnic, zatímco naše hrdinky, dříve prezentované jako vyrovnané a inteligentní ženy, jsou jen bezmocné psychické trosky. Příběh druhé série je napsaný tak, aby diváka co nejvíc frustroval. Ano, je to napínavý příběh a ansámbl, doplněný o Meryl Streepovou, hraje jako o život, ale scénář toho na (některé) hrdinky nakládá příliš mnoho, zatímco jiné (Jane), nemají co na práci. Nejhorší pokračování kvalitních počinů nepřínáší jen kvalitativní propad, ale svým dějem poškozují vyznění svých předchůdců. Druhá série Sedmilhářek je jedním z takových pokračování. ()

Luswani

Jen chci napsat, že role, kterou ztvárňuje Meryl Streep je naprosto děsivá. Už dlouho jsem neviděl tak plastickou postavu, kdy se za příjemným vystupováním skrývá tak neskutečná manipulátorka, která proniká krůček po krůčku do života hlavních aktérek. Ještě nejsem u konce druhé řady, jen jsem měl potřebu to napsat. ()

PamelaJJK

Přes trošku rozháraný první díl druhé série, který by mohl i trošku odrazovat od dalšího sledování, to s dílem druhým nabralo stejný směr, který vytyčila série první a Sedmilhářky opět excelovaly a skvěle jim sekundovala i Meryl Streep. Její postava byla na zabití. Nemá smysl vyzdvihovat stejné věci jako v první sérii. Vše je opět naprosto parádní a tak jsem zvědav jestli nás HBO oblaží i třetí sérií, ke které svádí otevřený konec této druhé série. Byl bych jedině rád. ()

jfaba

Nakonec jsem se na druhou sérii díval a bylo to mnohem lepší než první. Bylo totiž jasné o co jde a nenatahovali zbytečně děj a diváka, že se něco stalo, a uvidíte to až na konci posledního dílu v poslední minutě. A skvělé tu hrála Meryl Streep! ()

Franki69

Psychologický rozbor nechám na jiných, jako hetero muž se necítím dostatečně povolán…nicméně, i druhou sérii jsem si velmi užil, zejména Meryl Streep a její emocionálně perverzní babičku. Po sedmém finálním díle ale mám obavy, že se chystá třetí série. Tahle druhá, sledující osudy postav po divočejším „mejdanu“ ve vydří škole se vážně vydařila. Pedanticky důsledné rozebírání duševních světů postav, nucených žít ve lži svůj všední „maloměstský spokojený život“ je kolikrát až nepříjemně bolestivé a lidsky trefné. Nicméně linka se Zoe Krawitz a její umírající maminkou v nemocnici už pro mne byla za hranou a pro mne ukazovala na bezradnost tvůrčího týmu udržet kvalitu první řady. A utvrzují mne v tom i některé „uměle“ vytvářené twisty v ději (je to policajt nebo není?, poperou se?), které byly hlavně samoúčelné a sloužily jen k natahování stopáže na povinných alespoň 50 minut. Takže, nedávám plný počet, vysoké číslo si ale tenhle počin rozhodně zaslouží..75%. ()

bonovox

II.séria výborne rozvíja udalosti v Monterey po vražde z I.série. Zároveň veľkým plusom je postava M.Streep ktorá výborne zapadla do ženskej hereckej ligy. Celkovo príbeh vrcholí do trochu očakávanému koncu, veď žiť v klamstve sa nedá donekonečna a aj preto by bola prípadná ďalšia séria určite zbytočná. Okrem Meryl excelujú aj Kidman s Reese, ale úplne top je herectvo Laury Dern, tá je absolútne démonická. Takisto aj zmena na režisérskej stoličke nie je citeľná. Celkové hodnotenie je o chlp slabšie ako u prvej sérii ale stále sa jedná o top televíznu kvalitu (90%). ()

Astonko

Z prvej série zostali už len fantastické herecké výkony (tentokrát posilnené ešte aj Meryl Streep) a pár vypätých scén. Dej najprv stagnuje až sa postupne vytráca a v tom vidím najväčší problém, pretože diváka už nič nedrží pri obrazovke. S výnimkou nabitej poslednej časti, veľká škoda 6/10 ()

hony23

Dlouho jsem byl z druhé série rozpačitý, protože jsem sledoval vlastně jen nastavovanou kaši. Chyběl tomu nějaký nový příběh, všichni se pouze vypořádávali z důsledky událostí série první. A ke všemu ještě ta Meryl Streep, jako herečku ji miluju, ale v tomto seriálu ji nešlo nenávidět. No vše vlastně nakonec zachránily závěrečné 2 díly, přesto mám pochybnost, zda případná další série by mohla přinést něco zajímavého. ()

Janda Panda

Jedna velká depka. Dokoukala jsem jen na doporučení. No, řekněme, že od těch, kteří mi druhou řadu doporučili, už si radit nenechám. Vážně ztráta času. ()

Kamil111

Druhá série zklamání, vaření z vody, vytěžování původního tématu a prvoplánová hra na morálku. V každém ohledu nesnesitelně levicové a metooové, což není můj šálek čehokoliv. Meryl ovšem jako vždy bez chyby. ()

lubica1995

Veľmi dobre prepracovaný seriál. Nesnaží sa vytvárať nové príbehy, ale stále ťaží s toho, čo sa už stalo...ak by to takto dobre pokračovalo, kľudne by som si vedela predstaviť aj tretiu, štvrtú sériu. V mnohom lepšia ako prvá. Skutočne. Dobre dramaticky prepracované. ()

hanca.uh

2. série Sedmilhářek mě už tak nebavila jako jednička, to rozpitvávání myšlenkových pochodů každé z pěti kamarádek + babičky Celeste k tomu:-)).... No úplně mi to prostě nesedlo, chvilkama i zbytečné scénky a pohledy a bez té tenze jsem holkám zas tak moc nevěřila. Na druhou stranu - ne, nebylo to úplně špatné:-)). 3-4. ()

veruna.b

Hned na začátek musím říct, že dvojka bohužel nestačí na sérii první.. popravdě řečeno jsem shlédla první díl druhé série a druhý díl jsme dokázal "dát" až za další 3 týdny. Asi tak hrozný se mi zdál. Těšila jsem se velmi na Meryl, ale ta tak strašně přehrávala, až to bylo směšné. Nakonec jsem se přemohla a dala tomu šanci. Druhý díl byl mnohem lepší.. třetí už začínal být na úrovni dílů první série a zbývající díly byly naprosto skvělé. Řekla bych, že poslední dva díly byly díky výkonům Nicol a Laury Dern opravdu pastvou pro duši. Co ty dvě tam zahrály, to byla fakt symfonie! Já pevně věřím, že holky nehodlají natáčet třetí sérii .. páč v nejlepší se má přestat. Za mě druhá série mírně slabší než ta první, ale závěr mnohem intenzivnější a propracovanější. ()

janka007

Krásně natočené, skvěle napsané, ale základ je prostě příběh o rozmazlených, ufňukaných ženských (lidech), co mají všechno a v duši nic, co nikdy nedospěly a měly děti, kterým nedokáží být vzory, které neumí vychovávat ani jim poradit, protože samy svůj život nezvládají a nezvládly. Moc by se mi chtělo fandit Celestě, když jí její tchyně žaluje, protože prý není schopná vychovávat syny, neb je sama labilní, jenže podle mě ta postava labilní je a i když děti patří k matce, žalovala bych ji taky. ()

to08.net

Pokud jste viděli první sérii, tak druhou "must to see". Psychologicky skvěle propracované, uvěřitelné se všemi těmi katarzemi, které přináší nové krize i cesty z nich. Každý si z dětství neseme jinou zátěž a přijde okamžik, kdy se s ní musíme vypořádat. Znovu se ponořit hluboko ke svým vzpomínkám z dětství, abychom je konečně pustili po vodě a žili šťastný život. Bezpochyby si ho zasloužíme. Pět různých osudů, které nezabránily tomu, zůstat přítelkyněmi, pochopit se a podpořit v těžkých životních zkouškách. ()

Tina.T

Musím říct, že ač jsem od druhé řady nic moc neočekávala, tak jsem byla mile překvapena. Kdo četl knihu, tak ví, že první řada byla v podstatě uzavřená, i když ne vše, co bylo v knize, bylo i v seriálu. A právě na tom, co z knihy chybělo, je postavena řada druhá, kdy lži se zaplétají a všichni zúčastnění tím více, či méně trpí. No a pak nastoupila Meryl Streep. Od té chvíle jsem se nemohla odtrhnout, protože bohužel, jak kdyby té mojí tchyni z oka vypadla. Manipulace, jedové trny přesně zacílené, sobeckost, ale přitom je to přece taková hodná babička, ne? Takže jsem silně ovlivněna vlastními pocity a koho dvojka nebavila, ten nikdy neměl tchyni! Ano, za mě spokojenost veliká. Trojku neočekávám, ale kdyby byla, určitě zkouknu. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů