Dokonalá lož

• Česko Dokonalá lež (viac)

Roy Coutnay je rodený podvodník a nechce uveriť tomu, koľké šťastie ho postrehlo, keď sa cez online zoznamku spozná s dobre situovanou vdovou Betty McLeishovou (Mirren). Tá ho vpúšťa nielen do svojho domu ale aj do svojho života. Roy je prekvapený sám zo seba, koľko starostlivosti venuje Betty. Všetko sa však môže zmeniť a z usadlého života sa môže razom ocitnúť na zradnom tenkom ľade. (Continental film)

Dale

Tento film určite nemal za cieľ pripraviť divákovi nejaký šokujúci zvrat, lebo Helen Mirren ešte dlho nebude pôsobiť ako bezbranná starenka, ktorá sa nechá oblbnúť nejakým prefíkaným starčekom. Takže ten záver od úvodu tušíte a už len čakáte, kedy k tomu príde a ako tvrdý bude. Príbeh je fajn, ale už bolo veľa lepších filmov o podvodníkoch a klamároch, tento má jediný plus v dvojici McKellen-Mirren. ()

vurhor

Přiznávám, že herecké duo Helen Mirren a Ian McKellen pro mě bylo dostatečným lákadlem k tomu, abych si tohle polo thrillerové drama pustil. Ale po zhlédnutí mi bylo hned jasný, že i kdybych to vynechal, nakonec by to zas až tak velká škoda nebyla. I přestože oba hlavní představitelé byli jaksepatří skvělí, tak první polovina se nejen extrémně táhne, ale zároveň se ji ani moc nedaří divákovi prodat nějakou ucelenou expozici, díky čemuž tak divák trochu tápe a může být zmatený. Nedopomáhá tomu ani fakt, že duch filmu se na mnohým místech nečekaně změní. Nejdřív to působí jako romantická komedie, pak zas jak kriminální thriller. V druhé polovině se to naštěstí zlepší, jelikož motivy postav jsou jasnější, jejich charaktery vykreslenější, tudíž to diváka i více chytne. Ale během té první jsem fakt víc myslel na to, proč naše kočka, která mi během sledování ležela na klíně, je tak rozmazlená a žere jen filé se žloutky. Samotný závěr je pak jak něco s Dannyho parťáků, ovšem postrádá to jejich švih, eleganci a vlastně i logiku. Ve výsledku dost průměrná podívaná, ale hodně ji zachraňuje jak Gandalf, tak i Morgana (holt ještě pár těch čárů umí). Plus i vlastně celá ta pointa by se mi víc líbila, kdyby byla konzistentnější s tempem celého snímku. Chjo. Lepší 3* ()

Marsik

Fajn krimi záležitost, kdy sice celou dobu tušíte, že je to jinak, ale až v závěru se vám vaše domněnky potvrdí. 75% (with J.) ()

slunicko2

Úspěch této hříčky jistí 74letá Helen Mirrenová a 80letý (!) Ian McKellen. 1) Za sebe bych ještě přidal přitažlivého 38letého homosexuála Russella Toveyho (Stephen)._____ 2) Překombinovaný konec poskytl zadostiučinění mému smyslu pro fair play a touze po happy endu. Vše se uspokojivě vysvětlilo, byť k tomu autoři použili věru velmi kostrbatou, nepravděpodobnou a nevěrohodnou cestu. Dal bych přednost jednodušší pointě stejně jako i svěžejšímu tempu._____ 3) Výstižný koment: JitkaCardova**. ()

M.i.k.e

film,který hodně mate tělem.I když jsem dopředu zhruba tušil o co jde a ne všechno je tak jak na první pohled vypadá,celou dobu jsem čekal spíš komediálněji laděný kousek o jednom starém podvodníkovi a jeho oběti,která mu to nakonec dá sežrat.Chyba lávky a Good liar se od lehčího začátku postupně vyprofiluje v regulérní drama/thriller,jehož vyústění mě překvapilo.Ona vlastně ani nebyla možnost,že by závěr nepřekvapil,protože zatímco jinde divák najde alespoň náznak něčeho,Good liar je na indície skoupý a všechno vybalí najednou až v posledních dvaceti minutách.Dvojka Mirren a McKellen je spolu poprvé (a dost možná naposledy) na plátně skvělá...70% ()

Figu

Celou dobu se dalo předvídat a očekávat, to co přišlo, jen si počkat na to, jak se k tomu dopracujeme. Přesně tyhle filmy s jakýmsi závěrečným wow efektem se drtivě točily již v minulým století, proto dnes zřejmě tyto kousky nemůžou už ničím překvapit. Nejvíc slušivý na téhle lži bylo obsazení hlavního dua herců v pokročilým věku, kterým to šlo náramně. A právě za Helen a Iana ty čtyři musím bouchnout! 70% ()

C0r0ner

Přes hodinu je to utahané, nudné a staré drama o dvou gerontech (což je v posledních letech celkem oblíbené téma), aby se to v poslední půlhodině rozjelo pětihvězdičkovým finále. Tady to ale potřebovalo lepší scénář (Vzpomeň si, Nejvyšší nabídka), takže když budu hodný, čtvrtá hvězdička navrch. 70% ()

dr.fish

Co je zásadní na tomto filmu, to je ústřední dvojice. Oba jsou skvělí a díky tomu poměrně všední zápletku posouvají nad průměr. Jinak už bylo všecko viděno mnohokrát někde jinde. Rozhodně ale jednou vidět možno, jelikož McKellena si člověk ve filmu moc neužije a to je škoda. 70% ()

sir-dave

První polovina vypadá jako pozorování "šmejdů" v akci než jako napínavé krimi. Druhá polovina si začíná hrát s fantazii, kdy nic nebude takové jaké se zdá a s postupným přibýváním času se mi líbila ta zamotanost a jak se nakonec z toho všeho vybruslí. Oba hlavní herci dělají co můžou a dělají to dost dobře. ()

Johnny.ARN

Išiel som do toho s tým, že nič nebude také, ako sa zdá. Preto to rozuzlenie na konci ma až tak nešokovalo. Skôr ma prekvapilo to vypointovanie, do akej hĺbky to až siahalo. To som nepredvídal. Inak herecký koncert oboch a na Helenku, aj keď má asi 200 rokov pred Kristom s DPH sa proste vždy dobre pozerá. Ako to len robí? Opýtam sa Zdeny. 4 z 5 ()

terunka003

Napínavé, zašmodrchané, příjemné, herecké obsazení. Naprosto pohodový film o dvou starších lidech, co hledají..něco. Děj byl napínavý, krásně zašmodrchaný, herecké obsazení skvělé. Po dlouhé době přijatelný a pohodový film na sobotní večer co nenudil a bavil. ..ta Helen to je stejně pěkná ženská.. ()

hanagi

Mně se Dokonalá lež líbila, i když je to jen obvyklá hra na kočku a myš, a i když je od počátku zřejmé, kdo je kočka a kdo myš. Ian McKellen je sice šarmantní dědáček, ale na nestárnoucí, nádhernou Helen Mirren prostě nemá. ()

Pavlínka9

Říkala jsem si cca v polovině filmu, že vím, jak to dopadne - a ono ne :D Konec byl pro mě totálně nečekaný :) A tedy dost silný...Mirren a McKellen za mě skvělá dvojice, kterou hezky "rozděloval" a doplňoval Russell Tovey :) Mě se moc líbí plakát k filmu...To mě na tom mimo Mirren zaujalo a ten "slizák", kterého si McKellen střihl mi k němu nějak sedí... ()

Sany33

Príbeh: Ako dobehnúť podvodníka, ktorý je jeden z najlepších vo svojom obore? Herecké obsadenie: Celý film je dosť neoriginálny a zvraty a dej sú dosť predvídateľné. Nehovorím, že nemajú napôtie alebo sa na ne zle pozerá iba ak by sa scenár nemohol oprieť o hercov ako je Helen Mirren (nar. 1945, Velká Británie) či Ian McKellen (nar. 1939, Velká Británie) asi by zapadol prachom priemernosti. Prevedenie: Scény z minulosti boli veľmi veľkým spestrením. To prezliekanie kabátov bolo očakávateľné a preto neprekvapilo až tak ako autori zrejme zamýšľali. Ale inak veľmi slušne natočený film. Pocity: Nemôžem sa ubrániť pocitu, že ak by tento film mal len o trocha horší kasting zrejme by bol dosť nudný a nepozerateľný. Ale našťastie sme sa dočkali geniálnych hereckých výkonov a ja za seba musím povedať že som sa celkom bavil. Pridaná hodnota: Priemerný thriller, ktorý sa vie oprieť o geniálne herecké výkony. 76% ()

blackJag

"TAJEMSTVÍ MEZI TEBOU, BOHEM, ĎÁBLEM A TĚMI MRTVÝMI." Nemohu si pomoci, ale McKellenovi tahle role nějak vůbec nesedla. Mirrenová v pohodě, žádná atomovka, přesto ok, ale Gandalf tentokrát nezazářil (profesorský výkon, plný přehrávaných gest a manýr)... Člověk tak nějak cítí, že co se týče děje, bude to celé trošku jinak, než se zdá (první problém - je to okaté), vzpomněl jsem si na NEJVYŠŠÍ NABÍDKU, ale tady není žádná tak sexy rekvizita, jako úchvatná tajná sbírka obrazů, tady je ordinérní okrádačka přes investiční účet (druhý problém - není to rafinované) a když dojde na důvěrnosti mezi hlavními postavami, působí to rozpačitě stejně jako historická vsuvka z 2. světové (třetí problém - chybí věrohodnost). 50% ()

Lukoboss

Dokonalá lež, které se nepodařilo dostatečně nalhat a prodat divákovi svůj příběh. Od začátku jsem s tím měl problém, ač jsou oba herci zkušení a herecky zdatní, nevěřil jsem jim ten "vztah". Podle mě to mezi nima nefungovalo a chvílema (hlavně v první půli) bylo skoro až legrační pozorovat, jak se dva lidi v pokročilým věku snaží mezi sebou jiskřit. Neustále tušíte, že bude někde problém, kterej se dřív nebo později musí vyřešit, no pravdou je, že takový vyústění jsem opravdu nečekal. Bohužel wow efekt se nedostavil a třešničkou na dortu byla genderová korektnost - vnuk se svým černým partnerem v růžovým tričku. Naprosto zbytečná záležitost, která ale dneska prostě musí být, aby si náhodou někdo nestěžoval. Škoda, rozhodně jsem čekal víc. ()

Hanys_

Člověk tuší, že to je asi všechno jinak, a protože zbývá jen jedna možnost, kdo by mohl být větší lhář, jde nějaká pointa do kelu. Navíc mi ten závěr, kdy se šlo s kartama na stůl, přišel fakt překombinovaný. Každopádně ale McKellen i Mirren za 1, s lepším scénářem to mohla být druhá "Nejvyšší nabídka". 6/10 ()