Reklama

Reklama

VOD (1)

Po tom, čo prasiatko Babe dosiahlo v súťaži veľké víťazstvo, odmietol farmár Arthur Hoggett (James Cromwell) všetky ponuky, ako rýchlo zarobiť peniaze na jeho neobvyklom talente. Ibaže nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch a Arthur sa jedného dňa zranil. Starostlivosť o hospodárstvo musela teda prevziať jeho manželka Esme (Magda Szubanskiová). Aj napriek veľkej snahe však nedokázala čeliť problémom, ktoré ju pritom čakali. Najmä však neľútostným požiadavkám banky, ktorá žiada zaplatiť hypotéku. Neostáva teda nič iné, ako pokúsiť sa získať peniaze na záchranu farmy - hoci aj predajom talentovaného prasiatka. A tak Esme jedného dňa nastúpi na lietadlo a zamieri s prasiatkom a káčerom Ferdinandom do mesta. Tam ich však čakajú ďalšie problémy. Musia sa totiž ubytovať v jedinom hoteli, kde môžu byť aj zvieratá. Lenže práve v čase, keď susedia poštvú proti hotelu úrady a tie zabavia všetky zvieratá, ktoré v ňom boli ubytované. Jedine Babe, ktorému sa podarilo zostať na slobode, sa rozhodne pomôcť svojim novým priateľom. (TV Markíza)

(viac)

Recenzie (69)

Guran 

všetky recenzie používateľa

Vyloženě snímek pro děti, jako jsem byl já před spousty lety. Je i hezky udělaný, zvířata když mluví, tak opravdu otevíraj tlamy, už to není jako v Neuvěřitelné cestě, kde zvířata mluvila a neotvírala tlamu. Film má i děj, ale i prasárny. Např. nafukovací žena na konci filmu, nebo uklízeč na letišti s prasečím obličejem. To mi přišlo poněkud trapné, a dost to sráží hodnocení, ale i tak jsem si jako malý užil moc krásné časy s tímto filmem. ()

newt17 

všetky recenzie používateľa

Výtvarně úchvatná podivnost. Jestli je pravda, že největší peklo na filmařině je práce se zvířaty, tak si pan Miller zaslouží propustku do nebe. Tím myslím do opravdového nebe, filmařské nebe si nezaslouží, protože se dopustil velkého hříchu a do Babe 2 pustil kromě zvířátek také lidi, kteří se je snaží trumfnout tak šílenými výstupy, že bych se bál, aby z nich děti neměli psychickou újmu. ()

Reklama

corpsy 

všetky recenzie používateľa

Mnohokrát štýlovejší, ako časť prvá a musím opäť pochváliť réžiu ( tentokrát ale Georgea Millera, ktorý vystriedal Chrisa Noonana ). Na prácu s celým zverincom naozaj treba nervy a talent. Avšak najväčším problémom je príbeh, ktorý viackrát zabieha až do sebeparódie a nemá potrebné emócie, ktorých som sa dočkal v jednotke. Ide ale o veľmi podceňované dielo, čo si rozhodne nezaslúži. ()

slunicko2 

všetky recenzie používateľa

Akce nahradila nápady. 1) Zatímco galantní prasátko představuje spoustu parádních nápadů, které jsem okouzleně sledoval, prasátko ve městě je typická dvojka - nic moc nového, těží z předchozí pověsti i inspirace a už mě prostě tolik nebere. Ale stále je to pěkný film._____ 2) Výstižný koment: Radyo*, tron**. ()

tron 

všetky recenzie používateľa

„Čo povie prasiatko, to platí!“ Nechápem. Nechápem tú radikálnu zmenu štýlu, žánru, zmyslu pre humor, poňatia postáv a vôbec. Jednotku mám rád, je to pôvabný film s kvalitnými trikmi a dojemným klišé príbehom s nevtieravým ponaučením a skvelými postavami, postavičkami, dialógmi a nádhernou austrálskou prírodou. O tri roky vzniklo voľné pokračovanie, ktoré však takmer dáva nový pojem slovnému spojeniu ´voľné pokračovanie´, pretože všetko je úplne iné a dokonca si neviem predstaviť, že by sa táto vizuálne úžasne zvládnutá burtonovsko-gilliamovská nočná mora mohla páčiť detskému divákovi resp. nevystrašiť ho na smrť. Je to niečo ako keby ste nový piatok 13 nakrútili ako vzťahovú komédiu. ()

Galéria (35)

Zaujímavosti (5)

  • Okno v Babeově pokoji ve zvířecím hotelu nám poskytuje výhled na nápis "Hollywood," most Golden Gate, operu v Sydney, Sochu svobody, Eiffelovu věž, Big Ben, sochu Krista v Rio de Janiero, World Trade Center, Empire State Building, moskevskou katedrálu a mnoho dalších slavných pamětihodností. (HappySmile)
  • Billboard ve městě hlásá název "Eternity" (věčnost), což odkazuje na výstřední misi reformního drobného kriminálníka Arthura Stace, který v roce 1932 začal anonymně psát slovo "Eternity" na měděné desky po celém Sydney. Pokračoval s tím až do své smrti v roce 1967. (HappySmile)
  • Jméno opičky "Thelonious" odkazuje na slavného jazzového klavíristu Theloniouse Monka. (HappySmile)

Reklama

Reklama