Kobiety mafii 2

• angličtina Women of Mafia 2

Volné pokračování filmu Kobiety mafii režiséra Patryka Vegy, kdy se znovu setkáváme s mnohými charaktery, které jsme potkali již v prvním díle. Tentokrát se děj točí okolo pašování tuny kokainu do Polska z Kolumbie. Hned v přístavu jsou však drogy zabaveny a všem je jasné, že v celé dodávce je namočený ještě někdo, kdo chce vydělat peníze na úkor ostatních. Rozjíždí se pátrání, které bude stát mnoho životů a které bude mít nakonec jenom málo vítězů. (C0r0ner)

Pitryx

Tohle pokračování musím vidět ještě jednou. Ale jentak zhruba je to na stejné úrovni jako první film. Jen o malililililinko slabší, tak zhruba o těch deset procent. ()

a0001

Scenár rozsekaný ako keby si ho podal Fredy Kruger. Oproti jednotke komicky trápne, príliš nereálne, nezmyselné a nekozistentné. Úbohý Fast-food z kvalitných zbytkov jednotky. Premárnený potenciál. ()

solisoli

Skôr by sa to mohlo situovať, ako vydarenú akčnú paródiu na mafiu, ako ponúknutú plytkú vulgárnu a brutálnu akčnú kriminálnu drámu. Aj tak sa Poliaci začínajú doťahovať na kinematografické veľmoci. Je predpoklad, že časom tieto poľské pokusy o vysoko kvalitné akčné, kriminálne projekty sa budú doťahovať na úroveň Hollywoodu. Zatiaľ o tom môžu len snívať, aj keď náznaky už sú. ()

srolyma

Klasický Vegův film, takže spousta násilí, většinou brutálního a detailního, jednoduché polské vtípky a v každé větě ku*va. Takže to sice není žádný art, ale tím lépe, aspoň to skvěle pobaví. V hlavní roli, jak ostatně z názvu plyne, jsou ženy – bývalá mafiánka, současná mafiánka, budoucí mafiánka a pro zpestření ještě kolumbijská mafiánka a islamistická mafiánka. Děj skáče od drog, přes výpalné až po mezinárodní terorismus, všeho je moc, ale tak nějak to funguje. A třetí díl je na cestě. ()

Kushina

Je to opět taková lehce nechutná polská řezničina. Krve a nechutných scén je tu opravdu hodně a příběh je tak nějak rozdělen na určité skupiny lidí, které se do sebe na konci prolínají, ale není to, co jsem čekal. Opět všichni mrtví a finální efekt spíš negativní. 55% ()

Perunwit

Tleskám! Osvěžující násilná jízda, co má hlavu a vtip! Film je barvitý, Vega používá hodně prostředí a postav a je s podivem, že se mu daří ze zápletek vždy vybruslit a opepřit masoterianův mozek čerstvým přílivem krevní plazmy. Polsko má svého Tarantina a já se těším na další obstřik přímo do bulvy! ()

Saxos

Vytratila se přirozenost a neořehnanost jedničky. Jinak vše zůstalo. Vrtání kolen, řezání hlav, tuny koksu, stálé šukání kdekoliv, atd. Závěr: doporučuji. ()

frenkie

Druhý díl Kobiet nám vypráví, jaké že jsou další osudy paniček z prvního dílu, plus nějaké ty postavy nové. Veškeré dějové linky jsou takové dost přestřelené, utíkající až k sebeparodii(kolumbijská linka), snad až na zlodějku luxusních vozů. O lince s ISIS se raději moc nezmiňovat. Na druhou stranu je zde opravdu spousta humoru, ale vyloženě komedií bych snímek nenazval. To by tam nesměly být dosti brutální a mrazivé scény, asi na vyvážení té legrace. Film je dosti výpravný, natáčelo se v asi pěti mezinárodních lokacích, film rozhodně nepůsobí lacině. Herci a herečky hrají docela s nadšením, asi je natáčení dosti bavilo. Obzvláště K. Warnke si svojí totální hlupku velmi užívá. Tento díl mi nepřišel nijak horší, ani lepší než předchozí, jenom už to trošku zavání stereotypem. Nicméně zábava je to pořád veliká a já se začínám těšit na třetí díl, který nám film v závěrečných titulcích slibuje. 4*. ()

Modeman123

WTF? Po celkem slušné jedničce přišel tenhle propadák. Tam se snad jely skutečný lajny před kamerou i za, to asi nebyly fejky, se mi taky zdá. ()

im8

Po prvním dílu obrovské zklamání. Pejsek s kočičkou vařili dortík a mě z něho rozbolelo bříško. Když už tam Vega musel narvat tu kolumbijskou kobietu s cukatúrou ksichtu, mohl si alespoň odpustit ISIS a vůbec celou tu muslimsko-marockou šarádu. Prostě typický overkill, kdy se všechno vyšroubuje o dva kroky dál, než by sneslo. Působilo to na mě spíše jako parodie na gangsterské filmy. Korunu všemu nasadil závěrečný dýchánek s pracovním názvem „konec kobiety W4C prostřednictvím kyanidu pana Fouska“… ()

Zaks

Oboznámený s prvým dielom som do toho šiel s tým, že si opäť pozriem drsňácku komédiu plnú prekvapení. No nebolo to celkom tak. Zo začiatku dosť nudné, ale posledná tretina sa už rozbehla a koniec z toho vytiahol celkom pekný priemer. ()