Kobiety mafii 2

• angličtina Women of Mafia 2

Volné pokračování filmu Kobiety mafii režiséra Patryka Vegy, kdy se znovu setkáváme s mnohými charaktery, které jsme potkali již v prvním díle. Tentokrát se děj točí okolo pašování tuny kokainu do Polska z Kolumbie. Hned v přístavu jsou však drogy zabaveny a všem je jasné, že v celé dodávce je namočený ještě někdo, kdo chce vydělat peníze na úkor ostatních. Rozjíždí se pátrání, které bude stát mnoho životů a které bude mít nakonec jenom málo vítězů. (C0r0ner)

Enšpígl

Patryk Vega má talent na to, aby si klidně prosadil v Hollywoodu, o tom vůbec nepochybuji, ale musí krotit sám sebe. Tady začal honit příliš mnoho zajíců a to nejen , co postava to příběh, ale dokonce i žánrově od mafiánky, přes politcký thriller až po komedii (medvěd) . Samozřejmě so skvěle vyhrál se závěrem a pokud se Patryk bude soustředit na klíčové postavy v jednom příběhu nemůže se dočkat dalších mafiánských holek. ()

EvilPhoEniX

Patryk Vega a jeho šílená gangsterka z prostředí drog a mafiánů nejhlubšího zrna dostala pokračování a je to opět parádní jízda, která v zahraničí sice zůstala nepochopena, ale našincům se naštěstí líbí. Agnieszka Dygant chystá největší pašovací akci, která kdy v Polsku proběhla a spaktuje se s Mexickým kartelem, ale né vše jde podle plánu a začnou padat hlavy. Film má dobré tempo, zajímavé postavy, občas zabaví buranský humor a především si zaslouží chválu samotné Gore, kde mi příjde, že Vega je takový Tom Savini a servíruje hodně nekompromisní scény, na které se nekouká dobře i těm otrlým ( detailní rozporcování motorovkou, vrtačka v koleně, či broušení zubů pilníkem patří snad k nejbrutálnější scéně, co jsem kdy viděl!!). Pokud ste viděli předešlé filmy Patryka Vegy a sedí Vám jeho styl zaručeně se Vám bude líbit i tohle. 8/10. ()

Jara.Cimrman.jr

"Uříznu ti koule, Javiere. A přinutím tvoji ženu je sníst. A pak ji opíchám. A pak jí opíchají ostatní. Potom, co ji ošuká můj pes. A moje kočka. Dokonce i blechy z mý kočky ji ošukaj." Tak šťávu by to mělo. A taky by to mělo holky, který vědí, že co je potřeba zabít, se zabije, co je potřeba vykouřit, se vykouří, co je potřeba ukrást, se ukradne a když je potřeba uříznout ptáka motorovou pilou, tak v tom nevidí problém. To je všechno v pořádku, protože to je naprosto v duchu prvního dílu. Problém je v tom, že je tam moc vaty s dementní Annou a o dost míň touhy vědět, jak to bylo dál. Ale pokud by třeba Daria vyjádřila nespokojenost s mým hodnocením, tak ho zvednu, protože nechci provrtat koleno, upilovat zuby pilníkem a snad ani ten sex. Já se jich totiž bojím. To jsem se ale chlapsky přiznal. ()

sochoking

Vega sa bohužial opäť vracia k buranstvu. Prvú hodinu filmu som premýšťal dokonca nad odpadom! Chvalabohu, že sa ku koncu spamätal... ()

Kudly4

Určitě to není lepší jako Kobiety mafii 1 (MY TOP 10 FILMS), ale i tak, se stále jedná o brutální (broušení zubů pilníkem TOP !!!) mafiánskou pecku. Vega není králem Polska, ale celé Evropy. Chcę trzecią część !!! ()

Arsenal83

Nevedel som sa dočkať tohto filmu. Spomedzi všetkého poľského je režisér Vega určite lepší než krowki alebo posypová soľ, ktorú nám predávajú ako jedlú. Konečne sa ku mne dostala pirátska kópia a spočiatku mi ani nevadilo, že mi tam vyskakovali reklamy na zväčšenie čuráka o 5-6 cm. Ale možno som mohol radšej voliť pozerať tú reklamu. Okrem tradičnej brutality (na záver až nemiestnej a hnusne hororovej) sa tu z mne neznámeho dôvodu objavuje pokus o vtip, a to nie raz alebo dvakrát. Chvíľami som mal pocit, že z krimithrilleru sa stáva pomaly nepodarená paródia na Narcos. ()

Necrotongue

Druhému dílu Kobiet výrazně chyběla větší porce polského prostředí, přenesení děje za hranice mě totiž příliš neoslovilo. Anna a Daria opět jasně táhly děj, ostatní postavy rozhodně nebyly nezajímavé, ale na ty dvě prostě nikdo neměl. Vegův rukopis byl opět nezaměnitelný: vulgarity místo interpunkce, humor (povětšinou černý) se střídal s brutálními krváky a já jsem si zase jednou přišel na své. ()

ARI50

Dvojka je určitě skvělá, jako jednička, trošku slabší ale pořád se dobře kouká na mafii. Nechceš naštvat tyhle lidi ale zároveň chceš jejich život skvělá polská akce. ()

luka4615

Oproti výtečnému prvnímu dílu postrádá pokračování pevnější kontinuitu. V první polovině stopáže se totiž Kobiety mafii 2 neustále přesouvá z místa na místo, což působí velmi rušivým dojmem. Naštěstí se tohoto nepříjemného nedostatku režisér Patryk Vega zbaví a snímek funguje tak jak od něj očekáváte. Funguje jako skvěle promazaný stroj, který je až po okraj naplněn intrikami, mučením, přestřelkami, luxusními auty a nádhernými ženami. Tohle se až na pár chybiček opět velmi povedlo. Skvělá práce! ()

Morholt

Vega chtěl obsáhnout osudy všech důležitých postav z minulého dílu, což se ukázalo částečně jako kontraproduktivní, protože film díky tomu působí dost rozháraně a očekávané prolnutí všech linek je hodně násilné. Pokud bz se příběh omezil pouze na kolumbijskou linii, bylo by to lepší. Na druhou stranu všechny dámy jsou dostatečně šílené, film letí v solidním tempu a dojde i na úsměvné situace, přičemž zjevně nejsem sám, koho pobavila sekvence s medvědem. Režisér se vyžívá v hrátkách s motorovou pilou, takže na své si přijdou i milovníci gore a já už si dokážu představit, co znamená přísloví "nechá si vrtat pro pětník koleno". Není to sice tak dobré jako předešlý díl, ale na případnou trojku se milerád podívám. 70% ()

agentmiky

Jak tady většina uživatelů píše, tak s nimi musím souhlasit. Tady si Vega ukousl příliš velké sousto. Snažil se rozehrát podívanou, kde kromě Polska figuruje i Kolumbie, ale ta ucelenost se docela vytratila. Ten kvalitní styl vyprávění z jedničky zde víceméně zůstal, došlo i ke shledání se staronovými postavami. V rámci brutality Vega přešel podle mě na vyšší stupeň, ten režisér je fakt řezník, vůbec se těchto drsných scén nebojí. K tomu všemu opět přestřelená nahota (jako, fakt nevím, co s tím ti Poláci mají, ale každá třetí scéna to musí obsahovat :D). Mohlo to podle skončit jako evropský klenot v rámci dramatické tvorby, takových kriminálek se v našich krajích točí minimum, Poláci to umí podat tak, že jim to věříte, nic nepůsobí nějak trapně. Ale, jak jsem se o tom již v úvodu zmiňoval, tak ta konzistence zde po většinu stopáže drhne (jednoduše až moc postav). Konec opět výborný. Za mě 6/10 ()

kinderman

Netuším, zda existuje nějaké kinematografické peklo, ale pokud ano, kdysi nadějný tvůrce P. Vega do něj od roku 2016 zcela neomylně sestupuje. Epizoda s medvědem na kole je patrně vykrádačka staré Jahelkovy Balady o mezinárodní ostudě mysliveckého sdružení v Brodě, "létající" auta upomenou na zlaté časy Kobry 11. Jinak nemám k tomuto dryáčnickému spektáklu, který není ani napínavý, ani zábavný, pouze žánrově zcela rozpadlý, co dodat. ()

Martin741

Reziser Patryk vega sa este hodne musi ucit aby sa stal europskou reziserskou spickou, sucasna polska kinematgrafia je tak na urovni Rumunskej - a to Rumunsko je krajsie. Asi aj preto , ze ma Juzne Karpaty : 40 % ()

C0r0ner

Nemá to takovou nálož fórů jako první díl, ale ani tak jich nebylo málo. A pak - brutální masakry (ten killcount je obdivuhodný), neotřelý scénář ignorující klišé, kulometný střih, neuzavřené linky, 18+ rating. Já prostě nemůžu nedat 5 hvězdiček, protože takhle si představuji kvalitní film. 90% ()

chelseaman22

Pokračování bohužel oproti prvotině pajdá na obě nohy, což se snaží vykompenzovat násilím na úrovni Texaského masakru motorovou pilou (viz obchodování s orgány s náhledem na tračník či praskající aortu). Nicméně stejně je to svižná záplava akce, kterou byste od katolických Poláků vskutku neočekávali. 77 % ()