Vodič družstevného nákladiaku Pávek sa k svojmu závozníkovi, mentálne zaostalému Otíkovi Rákosníkovi, správa ako k vlastnému synovi, aj keď mu Otík spôsobuje samé problémy. Aj keď s ním po mnohých nehodách odmietne ďalej jazdiť, nedokáže ostať bokom, keď vidí, ako sa chalupár Rumlena z Prahy snaží Otíka pripraviť o rodičovský dom... (STV)

Skylwalker42

Naprostý český filmový klenot. Dokonale laskavý humor a parádně pojaté postavičky. Pěkně vykreslena atmosféra českého venkova. A nejslavnější mystifikace: krematorium v Pelhřimově. ()

Mr.Jenda

Klasika normalizačního období. Podařený film, z prostředí venkova, kterému nechybí nadhled, vtip a dobré obsazení. Především pan doktor, který se při jízdě kochá pohledem do krajiny a recituje Máj, je naprosto nepřekonatelný. ()

mandella

Soudržná mouzaika minipříběhů, které velmi dobře drží pohromadě. A to nejlepší, co Zdeněk Svěrák kdy napsal. Komu čest, tomu čest! ()

Syndrom

Moc nechapu co na place ten Menzel delal, kdyz mu to Sverak vsechno vymyslel a v ansamblu meli Rudu. Proste zapnu kameru na stativu a kontroluju, jestli delaj co je ve scenari. Tim bych se chtel taky zivit. ()

ssd3niss

České klasiky, jako je právě tahle, jsem začal sledovat teprve nedávno, a vždy jsem se divil, proč filmy jako tento jsou hodnoceny tak vysoko. Po shlédnutí musím ale říci, že pozici 53. nejlepšího filmu naprosto rozumím. Samozřejmě herecké výkony jsou bez debaty výborné, a to zejména pan doktor (Rudolf Hrušínský), který mě ze všech zaujal nejvíce. To, co ale pro mě dělá tento film tak výjimečným, je hlavně ta atmosféra českého venkova. Film naprosto nádherně ukazuje typický český venkov, jeho pravou krásu a pohodu. ()

Okocha

Pohlazení po duši. Stačí jen sledovat a kochat se. Podobně jak to dělá doktor v nezapomenutelném podání Rudolfa Hrušínského. Jenom nechápu, jak může někdo kritizovat přehnanou idealizaci venkova, protože tenhle film se nesnaží být nějakou sondou do jeho skutečného života, ale dílkem, které vás zahřeje u srdce "pohnutými" osudy jeho hlavních hrdinů. ()

PavHer

Absolutní klenot české komedie. Opět výborný svěrákův humor a spousta kultovních scén i hlášek. Ředitel: "Dáte si čaj nebo kávu? Nebo něco ostřejšího?" Otík: "Rohlík." 100% ()

Anýz

Tento film je, jako všechny filmy od Zdeňka Svěráka, krásný. Odehrává se zejména na venkově, ale i v Praze. Podle mě byl nejlepší doktor, který místo aby řídil vozidlo, tak se "kochal" krajinou. ()

Wroclav

-Zabili Bradleyho -Nebojte, na funkci to nebude mit vliv. To jako na funkci rostlinare? No na tu uz vubec ne -Kavu, caj, whisky, vino? uohlik -A on jen v Beroune rekne: "Beroun" No a kdyz je nekdo jedinej kdo muze, tak proste musi ()

eeddiiee

Tato klasika mě dostane pokaždé, když ji vidím a že si ji dopřávám docela často...Kultovní hlášky typu "Chlapi nelejte to pivo z voken, podivejte se, jak vypadám." Spolu se Slavnostmi sněženek Menzelův nejlepší film. ()

DejnaDee

Naprosto jasná česká klasika s nápaditým a typicky českým humorem a podmanivým pohledem na českou krajinu, které ve filmu vytváří velice příjemnou atmosféru. Právem patří do Zlatého fondu české kinematografie. ()

MIHLIK

Tady snad není co k temu dodat ne možná nejlepší ale na 101% nejlepší česká komedie všech dob kdo toto dílo odsoudí jako odpad snad nemuže vubec rozumět komedii a srandě jako takové. ()

stooper

Česká vesnička, bezvadní herci, flegmatický doktor Rudolf Hrušínský a jeho kochání se českou přírodou a k tomu všemu momentálně zaostalý Otík jako třešníčka na dortu. Česká klasika, která nebude nikdy zapomenuta. ()

Zemřel herec Josef Somr

Zemřel herec Josef Somr

16.10.2022

Česká kinematografie v neděli přišla o jedno z velkých hereckých jmen, ve věku osmaosmdesáti let totiž odešel známý český filmový a divadelní herec Josef Somr. Mnozí diváci si na něj vzpomenou jako… (viac)

Zemřela Libuše Šafránková

Zemřela Libuše Šafránková

09.06.2021

Z Prahy přichází velmi smutná zpráva. Svět českého filmu dnes opustila filmová, televizní a divadelní herečka Libuše Šafránková. Před pouhými dvěma dny přitom oslavila své 68. narozeniny. O úmrtí… (viac)

Zemřel Jiří Menzel

Zemřel Jiří Menzel

07.09.2020

Ve věku 82 let zemřel v sobotu večer český oscarový režisér Jiří Menzel, informaci v neděli prostřednictvím sociální sítě zveřejnila jeho manželka Olga. Světoznámý tvůrce, jenž se v posledních letech… (viac)

Retro biják 60. – 90. let

Retro biják 60. – 90. let

16.06.2018

Fanoušci retro filmů, zbystřete! Jáchyme, hoď ho do stroje!, Postřižiny, Limonádový Joe, Marečku, podejte mi pero!, Starci na chmelu, Adéla ještě nevečeřela, Noc na Karlštejně, Čtyři vraždy stačí,… (viac)