The Morning Show - Série 1

(séria)
USA, 2019, 9 h 45 min (Minutáž: 50–66 min)

Tvorcovia:

Jay Carson

Jennifer Aniston, Reese Witherspoon, Steve Carell, Nestor Carbonell, Billy Crudup, Gugu Mbatha-Raw, Mark Duplass, Bel Powley, Karen Pittman, Victoria Tate (viac)

Marcas

9/10. Úplně si nejsem jistý, co přesně mě tak moc bavilo. Jestli to byla interakce mezi postavami nebo herecké výkony nebo prostě jiné prostředí, než na které jsem zvyklý. Každopádně si mě tento seriál od Applu opravdu získal. Všichni herci věrohodně ztvárňují tuhle depresivní práci, zvláště v dobách, kdy to v týmu moc nefunguje. Nejvíce mě ale bavil Steve Carell, tomu zkrátka fandím, i když si úplně nejsem jistý svým postavením v téhle politické situaci a okolo hnutí MeToo, ale do toho se tady pouštět nebudu. Steve mi přišel jako sympaťák a opravdu mi přišlo, že si tuhle roli užívá, nehledě na vývoj jeho postavy. Taky si myslím, že to co mě bavilo byla řekněme věrohodnost toho všeho, protože si dokážu představit, jak moc depresivní a k zblázněníhodné tyto události mohou být a že pak se v hlavách dějí různé věci, a to tvůrci, myslím, zachytili perfektně. Většinu první série jsem si říkal, že tomu hodím 4, ale poslední epizoda mě donutila dát tomu 5 a vzhledem k tomu, že nejprve jsem od toho nic moc neočekával, bylo pro mne rozhodnutí jednoduché, jelikož jsem byl velmi mile překvapen. Rozhodně doporučuji zhlédnout a podotýkám, že pokud bude Apple dále natáčet takovéto bomby, bude velice silným soupeřem na bitevním poli streamovacích služeb. ()

MrEdDy

Ze začátku jsem si říkal , no jo, Cook nabral vyhaslý hvězdy a snaží se je vzkřísit.. A ono to funguje! Tohle mě hodně bavilo, super záběry, perfektní herecký výkony a hlavně o tomhle tématu by se nemělo mlčet! Nejsem zastánce toho, aby se nějaká lidská bytost na někoho povyšovala, natož aby ho zneužívala.. ()

bonovox

Vlajková loď Apple TV a právom…Skvelý mix drámy a intríg z TV prostredia. A k tomu skvelí hereckí tím na čele s Jennifer a Reese. Záverečný diel série parádne graduje. Celkovo I.seria prináša veľkú návykovosť. 90% ()

Bednaa

Scénáristický i herecký koncert. Sjel jsem to za 2 dny, tady nešlo jinak. Vtahující, napínavé jak kšandy a hlavně pravdomluvné. Skvělá sonda do kauzy MeToo, kariérní hry o moc a hlavně faktu, že v tomhle světě není nikdo černobílý a bez úhony. A že jsou všichni vlastně egoističtí hajzlové. Celý casting si to dává na jedničku, ale největší radost mám z Jennifer Aniston. Nehraje nejlíp ze všech, ale s přehledem ukazuje, že je jí v žánru romantické komedie zatracená škoda. Sem s druhou sérií, nejlepší Apple produkt od iPhonu. ()

pallok

The Morning Show, séria 1, dráma, hlavné protagonistky Jennifer Aniston, Reese Witherspoon. Kdesi som dokonca čítal, že komédia. Určite problém seksharašment je dobrou témou ak ide o film, kde sa niečo začne a o hodinku-dve aj skončí a keď je ten koniec predvídateľný či nie, film skončí a s ním aj príbeh. Ako príklad uvediem Škandalózne odhalenie (Douglas-Moore) či notoricky známy Basic Instinct (Douglas-Stone). The Morning Show je presným opakom toho, čo nám ponúkajú spomenuté filmy, je to straaaaaašne rozťahaná hustá konverzačka síce nabitá hereckými esami prvej kategórie ale v reáli sú ženské roly zverené dvom preafektovaným hviezdam holyúdu, ich pišťanie v dialógoch mi trhalo ušné laloky aj s bubienkami, kladivkami a slimákmi dokopy. Celkom som rád, že nie som anglicky hovoriaca väčšina – celý život kvaňhať s knedlíkom v hube – to musí byť niečo strašné! Nuž, je niečo zhnité v tomto štáte Americkom, po zhliadnutí S01E03 to zatiaľ vyzerá na 1* = nepáči! A situácia sa nezmenila ani po zhliadnutí záverečnej epizódy s číslom 10. Celkove si myslím, že z danej témy sa dalo vytrieskať podstatne viac, dve škriekajúce opice nezachránili nič, naopak skazili všetko čo mohli, jedinú pozerateľnú postavu v podaní saksofonistky Gugu Mbatha-Raw tvorcovia seriálu obetovali aby mohli ponúknuť ďalšiu sériu – úbohé. Pri mojom špeci známkovaní – všetko alebo nič seriálu sa nakoniec ušlo ** 33%. ()

Ferguson

Absolutní špička. Kdo se chce trochu více dozvědět o MeToo, tak tohle povinnost (nemyslím to tak, že si musí udělat nějaký názor, prostě jen se zamyslet). Herecké výkony perfektní a scénář vypiplaný do posledního slova. Pro mě nejlepší seriál (1. řada, druhou jsem ještě neviděl). ()

AtemuLukas

Kdo by asi neznal tento seriál ze stáje Apple. Seriál se odehrává ve fiktivní televizní stanici UBA, kde je ústředními postavami Alex Levy a Mitch Kessler. A právě tady příběh začíná, tedy ve chvíli, kdy je Mitch obviněný z Me Too skandálu. UBA se od něho ihned distancuje a Alex si musí vybudovat plán, jak se udržet ve své pozici. CEO při jednom rozhovor v TMS uvidí potenciál v reportérce Bradley Jackson, no a zápletka je na světě, když si ji Alex na večírku vybere.  To je asi k obsahu vše. Pojďme mrknout, co tu funguje a co ne. Hodně dobře tu funguji jednotlivé postavy a jejich charakterový vývoj, tedy nejvíce u těch hlavních. Příběh a celkové téma, které se v Americe hodně řeší přidává divákovi ten pocit, že to reálně prožívá s hlavními postavami a nutí ho nad daným tématem přemýšlet. Co tu naopak moc nefunguje je postava Hana S. která byla jednou z obětí Mitche K. SPOILER ALERT! Jako pokud nad tématem a myšlenkou přemýšlíte, pak vás asi napadlo, že tato postava vlastně s Mitchem šla na pokoj sama a spala s ním, aniž by řekla ne. A ani následné povýšení neodmítla. Postupem času z ni udělají doslova mučedníci a přitom se k ní Mitch zachoval jen neprofesionálně, ovšem za její naivitu neunesl přeci odpovědnost. A právě tahle dějová linka mi trochu kazil pocit z první série.  Nicméně první série plná zvratů a navíc stejně jako Thomas Shelby v Peaky Blinders je zde Cory Ellison, který je opravdový masterpiece ve všech sériích. Dávám první sérii 68% ()