Titul Road to Perdition lze chápat ve dvou významech. Perdition je jméno města, do kterého jede Michael Sullivan (Tom Hanks) se svým synem Michaelem Sullivanem jr. (Tyler Hoechlin). Perdition - zatracení - je také eufemismus pro peklo. A Sullivan senior poznává, že si zvolil životní cestu vedoucí do pekel. Modlí se, aby svého syna od takové cesty uchránil. Je rok 1931, doba velké hospodářské krize. Michael Sullivan, nájemní vrah, pracuje pro irský gang. Do jeho života vstoupí pan John Rooney (Paul Newman). Zachrání mu život dřív, než si Michael Sullivan vůbec uvědomí, že o krk jde. Pan Rooney je pro Sullivana seniora vzorem. Totéž k svému otci cítí Sullivan junior. Annie Sullivanová (Jennifer Jason Leigh) svého muže velmi miluje. Neptá se ho na jeho práci. Má se dobře a je za to vděčná, ale často má strach. Bojí se o děti. Avšak práce zasáhne do života Sullivanovy rodiny. Umírá manželka Annie a jejich starší syn. Michael Sullivan se s druhým synem vydává na cestu odplaty a vyrovnání. (oficiálny text distribútora)

complex

fajnová pomalá mafiánska historka, žiadne zbytočné prestrelky, drogy a iné kšefty, ale podstivá mafianská historka z predvojnovej doby...viac než slučné obsadenie herecké a naozaj slušne zahraté... vrelá spokojnosť, lebo takýchto odychových mafianských filmov je naozaj málo... a tento je taká naozajstná rarita... ()

Andrej_

Tom Hanks je veľmi univerzálny herec,preto mu patrí môj obdiv.Veľmi dobrý film s dobrou hudbou,príbehom,hercami.Jediné čo sa mi nepáčilo bolo,že Daniel Craig bol na tej zlej strane. 5* + obľúbený. ()

Nocturnum

Hodně slušný film, vynikající atmosféra, šedivost třicátých let. Daniel Craig je skvělý psychouš, ovšem takovou postavu už jsem někde viděl .. aha, v každém třetím filmu .. ()

lubica1995

Samotná atmosféra filmu bystrému pozeračovi napovie, ako to celé dopadne. Ak sa zapletiete do sporu s mafiánom, hoci aj s mafiánom, ktorý vás má radšej ako vlastného syna, krv nieje voda. Pekne natočený film o mužovi, ktorý sa rozhodol vziať koniec svojho príbehu do vlastných rúk. Málo pravdepodobný, aby sa skutočne odohral. Na mňa bol príbeh pramálo dojemný, ale odpúšťam. ()

mine.slayer

Film který vypadá více jako komiks než kamerou natočený film, až tak stylově na mne zapůsobil, ale působí i tak nějak zdlouhavě a vlekle takže asi to chtělo trochu víc zvýšit tempo nebo se v příběhu tak zbytečně nešťourat. ()

teseth

Tenhle film je velmi dobrý, herecké výkony jsou super, námět zajímavý ale bohužel to tak nějak nejde dohromady. Nebo možná je to špatně poskádáno, ale prostě tenhle film spíše nudí než baví. A v závěru už se těšíte až to utrpení skončí. Prostě lepší průměr. ()

Ivuska71

Au! Jude Law je tady opravdu odporný! Ale film je dobrý - takový drsný , s ničím se nepářou. Ale zároveň je to v takovém zvláštním oparu. Jakoby byl divák záměrně udržován bokem. Ale stejně vás to dostane :o)) ()

Stealler

Kvalitný film ktorý určite nikoho neurazí. Dlho som zvažoval, či prihodiť aj štvrtú hviezdu, ale nakoniec (bohužiaľ) prevládol máličko negatívny pocit. Herecké výkony a atmosféra boli vynikajúce, ale príbeh sa odvíjal presne tak ako by človek hneď od začiatku očakával, čo je iba na škodu. Navyše treba upozorniť na niekoľko hluchých miest, ktoré sa vyskytujú najmä zo začiatku. Celkovo film si zaslúžil silné tri hviezdičky, malinký krôčik od štyroch. ()

Lukkyn

Krásný film , který mě donutil vzpomenout na čas strávený u české hry Mafia :-) Opravdu klobouk dolů jaké filmy Mendes umí vytvořit. Hankse nemá cenu komentovat je zde výborný a ostatní herci skvěle sekundují. Miluju tuhle dobu a všechny filmy z ní , ale tenhle si zařadím hodně vysoko !!! ()

surprise

Gansterka? Ano, ale až ve druhém sledu. V prvním je to, co Mendes řeší ve všech svých filmech - vztahy. Co je ničí, co je posiluje, co nás ničí, co nás posiluje. Jaké místo dáme dětem, rodině a třeba "vyššímu" poslání. To vše na pozadí morálně vypjatých situací a nemorálního šílenství. Také první setkání režiséra budoucí bondovky s budoucím Bondem. ()

ricky4

Další úžasný film s Hanksem. Ta atmosféra je strhující a nervy drásající od začátku do konce. Líbí se mi dobové mafiánské kostýmy (kabáty s kloboukem), dobová auta a samopal je opravdu skvělý (jedná se o legendární "Tomík"- Thompson 1928, který musí milovat každý hráč prvního dílu populární české hry MAFIA). Mladý herec hrál poněkud překvapivě věrohodně svou roli. Myslím si, že film vystihuje tehdejší dobu plnou vládnutí a ovlivňování společnosti mafií včetně nájemných vrahů. Hanks hraje svůj part jako skoro vždy parádně a scéna při které je donucen zabít svého bývalého "zaměstnavatele" a blízkého přítele je skoro stejná dojemná jako závěrečná, kdy vše vypadá jako idylka, ale rázem se to změní... Mrzí mě ten konec, měl jsem slzy na krajíčku a poslední slova hlavního hrdiny ve smyslu: "Nesmíš udělat stejnou chybu jako jsem tenkrát udělal já" mě závěrečně dojala a já své slzy neudržel... Tento film si zaslouží víc než 83%. Pro mě má skoro 90% ()

Kivis

Nemám, co bych této gangsterce vytknul a stejně tak nemám, co bych na ní vyzdvihl. Zkrátka poctivě odvedené řemeslo. Ale jeden moment za zmínku přeci jen stojí. A to téměř závěrečná pasáž v domě na pláži. Ten kontrast barev dodává už v tolika filmech viděné scéně zcela zvláštní příchuť. Jo, tohle si společně s noční přestřelkou v dešti pamatuju z celé Road to Perdition nejlépe. Ale dvě skvělé scény nevykompenzují řadu zdlouhavějších a slabších míst. V neuvěřitelně nádherném obalu se ve skutečnosti skrývá jen lehce nadprůměrný příběh. ()

Kinderr

Ze začátku nudný, ale posléze poutavý příběh o mafii. Konec byl pro mě tedy zklamáním, ale něco podobného jsem čekala akorát dříve(mám na mysli scénu v domě na pláži).... ()

cafe....

5 hvězd za scénu v dešti, kde M. Sullivan (Tom Hanks) ukončuje vztah se svým nadřízeným J. Rooneym (Paul Newman), který mu byl jako otcem, proto aby sám mohl být otcem a (o)chránit svého syna. ()

zekon

Skvělá hudba podtrhuje skvělou atmošku této gangsterky. hodně kvalitní film a hodně dívatelný. Newman byl takový divný, ale asi poslední dobrá role Craiga než začal jebat to co byl Bond. Tomuhle se prostě říka film s velkým F. ()

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

10.07.2011

V rozsáhlém interview pro magazín Esquire Daniel Craig tvrdí, že thriller The Girl with the Dragon Tatoo (u nás film půjde pod stejným názvem jako předloha a švédská adaptace, tedy Muži, kteří… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Komiksová kázeň Sama Mendese

Komiksová kázeň Sama Mendese

31.10.2008

Tak z tohohle se vyvine buď stoprocentní kachna, anebo jedna z nejzajímavějších komiksových adaptací vůbec. Studio Columbia Pictures totiž koupilo práva na drsného Preachera a momentálně prý ukecává… (viac)

Adios, Hombre... :-(

Adios, Hombre... :-(

27.09.2008

A taky Luku, Butchi, Gondorffe či Johne Rooney. Paul Newman, jeden z největších sympaťáků filmového plátna vůbec a ikona své generace, dnes ve věku 83 let podlehl rakovině plic. Je zhola zbytečné… (viac)