Burnhamovci sú na prvý pohľad šťastnou rodinou. Majú pekný dom, drahé auto, pôvabnú dospievajúcu dcéru, ktorá chodí do dobrej školy. Pani Burnhamová (Annette Bening) je stále usmiata, aspoň na verejnosti. V skutočnosti je ale všetko úplne inak. Rodinná dráma o nečakane radikálnom riešení krízy stredného veku získala 5 Oscarov a takmer 90 ďalších ocenení. (RTVS)

Benedygtus

Jsem velice rozpacity u tohoto hodnoceni nedivim se tem kdo dali plny pocet 5* i tem kteri dali pouze jednu ikdyz tech je tu malo... Je to silene drama ktere ma v sobe ukryto nemalo vtipu kde jsem se opravdu musel smat...zaroven tam je spustu prevratu jako v opravdovem zivotu, na necekany konec jsem koukal s otevrenou pusou a to do slova a do pismene. Hodnotim to kladne i pres to ze si myslim ze tento film je dost subjektivni ()

Wally

Nádherný duchaplný film, který musel oslovit každého ať už to bylo v jakémkoliv směru. Sam Mendes je pan režisér, což potvrdil i jinými filmovými kousky. K. Spacey byl v hlavní roli fantastický a skvěle mu sekundovalo v roli manželky (z mého pohledu nevděčná) A. Bening. Moc hezký film. ()

SkyLukey

Nějak nevím, co se na tom všem tak líbí a za co přesně dostal oscara, ale jak řekl sám Kevin Spacey, snad to jednou pochopím. Americká krása mi přišel jako kýč. Jediný Kevin Spacey držel film nad vodou. ()

korndaddy

Je zajímavé, jak se každý z hrdinů popere se svou situací či osudem. Zajímavé drama, s celkem i vtipným začátkem a vynikajícím Kevinem Spaceym v hlavní roli a nečekaným koncem, jen kvůli přiznání své orientace. Hold každý si to vezme jinak. ()

honzii

V zásadě souhlasím s Douglasem v tom, že film hraje trochu na efekt a představuje nám více méně nepříliš rozměrné či hluboké archetipy postav. Jenže já prostě miluju Kevina Spaceyho jako Lestera Burnhama, miluju Annette Bening jako Carolyn Burnhamovou, okouzlují mě Ricky i Jane a jejich daddy issues. Zbožňuju výstřednost Rickyho otce v podání Chrise Coopera. A nijak mě neuráží ani jednoduchost postavy Angely v podání Meny Suvari. Ten film, ať třeba nezklouzne do perfektní, hluboké a hloubavé lidské sondy, prostě funguje, baví a hlavně díky charismatičnosti Kevina Spaceyho i zasáhne. Velká filosofie ani psychologie se nekoná. Ale skvělý, dosebezapadající filmový zážitek ano a rád si jej čas od času připomínám. ()

Nemik96

Příběh o tom jak to vypadá když se rozhodnete uniknout každodenímu stereotypu a pokusíte se znova žít na plno,bohužél ne vždy to dopadne dobře.K.Spacey se po tehle one man show posunul v mém žebříčku oblíbenosti na přední příčky.Jeden ze 3 filmů který si pouštím alespoň 4x do roka což mluví za vše.(Film je v mé TOP3) ()

Mistickzz

Kevin Spacey, pojem herca, ktorý vie zahrať tak ako nik. Americká krása je jeden veľký film o pokrivených charakteroch ľudí na americkom predmestí. Ponúka skvelý príbeh plný nečakaných okamžikov, čierneho humoru, skvelej hudby a hereckých výkonov. Film je dokonalý od začiatku až do konca a posledná scéna je niečo úžasné. Sam Mendes a jeho veľký filmový debut. Do teraz videné 4x. 92% ()

Ragdoll

Nádherný film o pravém životě plném hořkosti, který se spoustu lidí snaží skrývat a navenek předstírat spokojenost a bezstarostné živobytí, ale ve skutečnosti se věci nemají nikdy tak, jak by si člověk doopravdy přál. Musíme si připustit kdo jsme a nechat tomu volný průběh a nakonec dosáhnout míru a pochopení, zjištění, že možnost chodit na téhle planetě a vnímat všechny zdánlivě každodenní věci, jako například tekoucí vodu či zpěv ptáků je krásná a nesmíme si dovolit ji promarnit, protože máme pouze jednu, než konat přetvářku a namlouvat sobě i všem lidem okolo, jak si žijeme naprosto bezproblémově. Nesmíme přežívat, musíme prožívat. Geniální dílo, které rozesmutní a opravdu dožene člověka k přemýšlení... ()

BlackTom

Tak neobyčajný film o obyčajných veciach som ešte nevidel. Každý sa pre svoju rolu narodil, dokonca aj Kevin Spacey exceluje, hoci som o ňom nikdy nemal valnú mienku. Čo sa týka tej "krásy", viac ako Mena Suvari sa mi už od začiatku pozdávala Thora Birch. Wes Bentley ako podivín, prečo nie? Mohol by z toho byť dokonalý seriál o jednom malomeste. Ale takto je to lepšie, ostatné klony nesiahajú Americkej kráse ani po členky. Záver je už len kvapkou do absolútnej dokonalosti. Nemyslel som, že ma podobný "jednoduchý" námet tak očarí, dojme, rozosmeje. Proste z každého rožku trošku. ()

janik.sk

Film, v ktorom sa postupne prebúdzajú a odhaľujú skutočné ľudské charaktery. Niektorí sa už pretvarovať nechcú, iní nevládzu. V podstate ale prekvapí každý. ()

SheenaStaley

Americkej kráse som sa roky vyhýbala, možno v poslednej dobe aj kvoli obsahu tu na čsfd.... neprišlo mi to ako niečo čo by ma mohlo zaujať. Tým pádom som ani nechápala, prečo je okolo tohto filmu taký obrovský humbuk a väčšina ludi ho ma medzi oblubenými filmami.... Ale dnes som sa konečne odhodlala a pustila som si to...a som prinajmenšom velmi očarená..... Film bol absolútne o niečom inom ako som čakala, svojim sposobom dosť velké psycho (a to ja fakt možem:) ), skvelý scenár ktorému kvalitne sekundovali herecké výkony..... Rozhodne som velmi prekvapená a nelutujem čas ktorý som tomu venovala..... koniec bol síce trošku predvídateľný a mierne ma možno sklamal ale inak nemám čo vytknúť..... Fakt slušná filmová zábava:) ()

see_sawandrew

Je pozoruhodné, že dva z nejdrzejších hollywoodských filmů vůbec byly natočeny ve stejném roce. Už vidím, jak Mendes sedí v baru a vtipkuje o tom, že by měl začít posilovat, zatímco Fincher se směje a odpovídá, že by se jednou rád popral. Asi už tehdy tušil, že Oscary si odnese jeho zasněnější kolega. Hihi. 90% ()

Nassau

Remember those posters that said, "Today is the first day of the rest of your life"? Well, that's true of every day but one - the day you die. (85%) ()

Kratas558

Konečně po dlouhé době nádherný film. Kevin Spacey byl excelentní, o tom není pochyb. Ono je důležité rozlišovat mezi tou slupkou a tím, co je pod ní. Protože to druhé je přece mnohem důležitější. Může vás to zachránit: Anebo taky ne. Ale na tom nezáleží. Cause it's hard to stay mad, when there's so much beauty in the world :)) A tak to je, ne že ne. Buďme vděční. Za každou sekundu. Našeho stupidního života. A to je krása, nejenom americká :) ()

Sam Mendes jde do války

Sam Mendes jde do války

20.06.2018

Oscarový režisér Americké krásy a dvou posledních bondovských filmů Sam Mendes si vybral svůj další projekt. Napíše a natočí válečné drama 1917, na kterém se bude produkčně podílet i Steven Spielberg… (viac)

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

26.05.2016

Letní kino patří k prázdninovým měsícům stejně neodmyslitelně jako slunce nebo koupání a teplé letní večery přímo vybízejí k tomu, užít si nějakou tu filmovou laskominu pod širým nebem a s… (viac)

Co se ví o 24. bondovce?

Co se ví o 24. bondovce?

22.01.2014

Sam Mendes sice po premiéře Skyfallu tvrdil, že ho další bondovská štace vážně neláká, ale jak známo, tvůrce míní a Hollywood mění. I 24. mise agenta 007 tak loni v červenci ulovila věhlasného… (viac)

Krvavý maratón <I>True Blood</I> v kině zdarma!

Krvavý maratón <I>True Blood</I> v kině zdarma!

09.11.2009

Filmový kanál HBO Vás srdečně zve na krvavý maratón do Bia Oko v Praze. V sobotu 14. listopadu od 18. hodin se na seriálové fanoušky chystá maratonová projekce seriálu True Blood - Pravá krev.… (viac)