Burnhamovci sú na prvý pohľad šťastnou rodinou. Majú pekný dom, drahé auto, pôvabnú dospievajúcu dcéru, ktorá chodí do dobrej školy. Pani Burnhamová (Annette Bening) je stále usmiata, aspoň na verejnosti. V skutočnosti je ale všetko úplne inak. Rodinná dráma o nečakane radikálnom riešení krízy stredného veku získala 5 Oscarov a takmer 90 ďalších ocenení. (RTVS)

HappySmile

Tenhle film mě úplně dostal, je to totiž něco úplně jiného, než všechny filmy, co jsem doteď viděla. Tolik podivností na jednom místě, které ovšem tvoří neuvěřitelný, strhující celek, kde se člověk opravdu nestačí divit a díky tomu je celý film svižný a nemá jediné hluché místo. ()

rakovnik

Film, který začíná na konci. Geniální. Všichni víme, jak to dopadne, ale stejně fandíme hlavnímu hrdinovi a doufáme, že to jako v pohádce dobře dopadne. Ono to tedy nakonec dopadne dobře, ale... Brilantní film o tom, že americký sen se dá opravdu prožít, když chcete. ()

SallyZen

A ještě něco, ode dneška budeme měnit naši večerní hudbu, protože já, a myslím že nejen já, mám těhletěch barovejch sraček až po krk! Zde se povedlo všechno. Mendes má za tohle místo v Topce jistou. Opravdu AMERICKÁ KRÁSA. 100% ()

Gee.Rocks

Kevin Spacey je zárukou dobrého filmu. Americká krása je rozhodně jeden z nej filmů s Kevinem. Zbožňuju každou vteřinu filmu. Sam Mendes vždy natočí něco tak strhujicího a silného. Že vás to zabolí a sami se nad sebou zamyslíte. Nejoblíbenější scéna z filmu? Ta úplně nej? Scéna, kdy jede Lester autem a zpívá si. "American woman....stay away from meee....." vs. Carolyn zpívající si "Nobody ... I said nobody....is gonna rain on my parade..." Jo až budu já řídit asi dopadnu jako on. ()

Martin741

Kvalitna drama, ktoru som videl kedysi v 1999 -om, ale stale rad si ju pozriem zas a znova. Je to rovnaky level ako Zltohneda Mila, Forrest Žump - ciry mainstream, no aspon to na seba zarobilo 80 % ()

Aljak

Waw, tak to bolo niečo, na čo budem ešte asi dlhšie myslieť. Na prvý pohľad úplne obyčajný film o jednej malej 3-člennej rodine s napätými vzťahmi, ktoré vytvárajú tri prepletené vetvy celého filmu. Priznám sa, že prvá trištvrtina filmu mi prišla tak trochu priemerná, ale zato posledná pol hodina to všetko dokonalo vynahradila. Vynikajúco vykreslené charaktery postáv, skvelé dialógy, a samozrejme aj herecké obsadenie. Každá z postáv akoby navzájom dotvárala inú postavu a napokon celú koláž deju. Škoda, že nebol celý film tak dokonalo podaný ako tá záverečná čas, inak by to bolo 5* bez diskusií, takto je to "len" na 4*. ()

William_

10/10. Absolutní špička. Úžasný fim s Kevinem Spaceym, který donutí popřemýšlet o životě a jak ho žijeme. Protože není v životě nic horšího, než být obyčejný. ()

Jonash87

Tyjo já nevím, film jsem viděl podruhé, po 10 letech, a stejně to pro mě na 4 hvězdy není a dost se divím tomu kultu a vysokému hodnocení. Spacey je sice skvělý, a další taky nejsou vůbec zlí, ale jinak mě to příliš nezasáhlo. To že to skončí nedobře tušíte už delší dobu a postavy a jejich jednání nebyly tak hluboce prokreslené, jak bych čekal. ()

vydumnica

Americku krasu povazujem za jeden z velmi precenovanych filmov. Ma svoje plusy samozrejme, ale nemozem si pomoct, kazda postava mi je nesympaticka, je to film o tych najcudnejsich ludoch a nemam rada takych uchylov, co slintaju pri pohlade na dievcatka, tolko k mojim pocitom. Film hodnotim az po druhom pozreti. Prvykrat som ho videla pred x rokmi, ani neviem, ci cely, lebo zapamatala som si len tie lupienky ruzi a vobec nie to, o com ten film bol. Zaujimava kamera. 75%. ()

Figu

Nevím jestli někdy někdo použil ve filmu víc ironie než Sam Mendes, nicméně tohle vyslání do světa kinematografie se povedlo geniálně... Takhle má přesně chutnat drama... Smutná story o osudech nešťastnejch lidí, ovšem popoháněná kvalitním herectvím! Spaceyho netřeba zmiňovat, páč tohle bylo zralý na zlatou korunu! 80% ()

Abes

Sport, tráva, holky, The Who. To jsou všechno stimuly, které z tebe udělají rebela kterým jsi byl kdysi. Ale pokud se chceš vrátit ještě dál, do časů bez problémů, časů plných hvězd, časů které nikdy neskončí. Pak existuje jediná možnost. You have no idea... ()

marcek

Ještě teď tomu nemůžu uvěřit. Nemůžu uvěřit tomu, že je to takový parádní film a tak parádní hudba k tomu. Nemůžu uvěřit těm hereckým výkonům. Nemůžu uvěřit, že jsem to viděl až v roce 2008 - devět let po natočení ()

MrPierc

Představte si, že vám je 40, od života již nic nečekáte, se svou manželkou již nespíte, máte krizi středního věku, honíte si ho každé ráno ve sprše a jste znuděný. Říká vám to něco? Ne? Tak vám asi není 40, protože v tomto věku každý člověk začíná hodnotit svůj dosavadní život. Lester po zhodnocení zjistí, že život stál za ho*no. Revolta začíná, je to chycení druhého dechu či prožívání druhé puberty. Jeho žena je upjatá, neobšťastněná žena, která je hnána vizí bohatství a úspěchu - jí vzrušuje moc, peníze, nová pohovka od Armaniho. Jejich dcera se vymyká normálu USA holek, které jsou povrchní. Je zde okolo strašně moc zajímavých postav a každá má to své ujeté v sobě. Otec Lester chytne druhý dech a začne si konečně užívat život, ale to ještě netuší co se stane po jeho úsměvu a slovech: Bože, bože, bože ...Hudba moc pěkně podbarvuje vážné scény nebo je naopak umocňuje ve větší zážitek (The Seeker - The Who). Existují 2 soundtracky k tomuto filmu : komplet melodie od Thomase Newmana a pak ještě z písniček, které se objeví ve filmu - oba dva velmi vydařené! ()

Attta

Po dnešním několikanásobném zhlédnutí se mi tento film usadil v hlavě tak moc, že jsem si kvůli něj změnil po 2 letech topku! Nejenom, že filmařsky a HUDEBNĚ je na špičkové úrovni, ale jeho depresivně melancholická stránka s rychle se střídající návaly totálně vkusného humoru, válcuje všechny ostatní filmy. Nejvíc se mi líbí, jak je tento americký film totálně "antiamerický" a svůj! Praděpodobně bych mohl napsat dlouhodlouhý komentář, ale přesě tohle je ten film u kterého si uvědomíte, že je to zbytečné. Vím že bych byl schopný si o tomhle filmu s někým jako já povídat několik hodin a vím, že bychom se u toho bavili stejně jako jsem se bavil, když jsem tento film viděl poprvé s dobrýma lidma a dobrým pitím, nebo jako teď když jsem si u něj otevřel Whiskey, po skončení si zapálil na balkóně cigáro a ironicky se pousmál! Skvělý zážitek! ()

Streeper

Americkou krásu jsem viděla před hooodně lety zpátky a už jsem si jí nepamatovala, takže jsem se na ní nedávno podívala a nelitovala jsem. Kevin Spacey ať udělal co udělal, hrát prostě umí a tenhle film si doslova přivlastnil. Skvěle mu sekundovala Annette Bening. Vlastně obsazení celkově snímek dost táhne. Moc se mi líbí i ta atmosféra a soundtrack od Thomase Newmana je legendární. Věřím, že pro některé je to overrated film. Pro mě to je povedené americké drama, která dalo vyniknout jednomu z nejlepších režisérů. ()

cubajz

vynikající film, který mě nepřestává bavit ani po několikátém shlédnutí a který jedinečným způsobem ukazuje hořkost amerického snu. ()

Sam Mendes jde do války

Sam Mendes jde do války

20.06.2018

Oscarový režisér Americké krásy a dvou posledních bondovských filmů Sam Mendes si vybral svůj další projekt. Napíše a natočí válečné drama 1917, na kterém se bude produkčně podílet i Steven Spielberg… (viac)

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

26.05.2016

Letní kino patří k prázdninovým měsícům stejně neodmyslitelně jako slunce nebo koupání a teplé letní večery přímo vybízejí k tomu, užít si nějakou tu filmovou laskominu pod širým nebem a s… (viac)

Co se ví o 24. bondovce?

Co se ví o 24. bondovce?

22.01.2014

Sam Mendes sice po premiéře Skyfallu tvrdil, že ho další bondovská štace vážně neláká, ale jak známo, tvůrce míní a Hollywood mění. I 24. mise agenta 007 tak loni v červenci ulovila věhlasného… (viac)

Krvavý maratón <I>True Blood</I> v kině zdarma!

Krvavý maratón <I>True Blood</I> v kině zdarma!

09.11.2009

Filmový kanál HBO Vás srdečně zve na krvavý maratón do Bia Oko v Praze. V sobotu 14. listopadu od 18. hodin se na seriálové fanoušky chystá maratonová projekce seriálu True Blood - Pravá krev.… (viac)