Ledová archa

• USA Snowpiercer
USA, (2020–2025), 30 h 58 min (Minutáž: 43–53 min)

Predloha:

Jacques Lob (kniha), Benjamin Legrand (kniha) (viac)

Jennifer Connelly, Daveed Diggs, Mickey Sumner, Sheila Vand, Alison Wright, Iddo Goldberg, Lena Hall, Aaron Glenane, Mike O'Malley, Karin Konoval (viac)

Planeta zamrzla a v obřím vlaku, který krouží po zeměkouli, se poslední lidé snaží bok po boku přežít v křehké rovnováze. (Netflix)

Recenzie používateľa PaTeXx k tomuto seriálu (33)

Série 1 (2020) (S01)

Největší roli tady bohužel hraje nelogické přemýšlení postav, ale bohužel i tvůrců. Oproti původnímu filmu jsem čekal, že se musí automaticky zlepšit alespoň vizuální stránka Snowpiercera, ale ani to ne. Z dialogů je mi špatně (stejně tak z hlavní postavy) a nemyslím si, že by se to v další sérii zlepšilo. Z nějakého důvodu se ale na další sérii celkem těším, avšak doufám, že bude poslední. ()

Nejdřív se změnilo počasí (2020) (S01E01)

Pomaloučký začátek, což jsem sice očekával, ale extrémně mi to sráží ta netflixovská korektnost. Budu si na to muset zvyknout, uvidím to ještě minimálně v devatenácti dílech. Connelly skvělá jako obvykle, ale uznávám, že twist na konci epizody, se dal zrealizovat o hodně lépe a hlavně později. ()

Připraveni na nejhorší (2020) (S01E02)

Před začátkem jsem si řekl, že seriál za každou cenu dokončím, i když vývoj nemusí být podle mých představ. Asi budu muset svůj výrok přehodnotit. Druhá epizoda byla sračka sračkoucí. ()

Přístup je moc (2020) (S01E03)

Postavy jsou extrémně nesympatické (až na Melanie), a to mi nalévá lávu do očí, pokaždé když dochází na nějaké hlubší prolínání mezilidských vztahů. Závěr by mohl trošku oživit děj do dalších epizod. Nedávám tomu moc šancí, ale je to kurevsky potřeba. ()

I bez svého tvůrce (2020) (S01E04)

Hurá. Něco se začalo dít a máme tu první redukci ansáblu. Ta korektnost mě ale začíná srát. Seriál je naprosto ideální pro černé trans vegany, kteří mají zálibu v ubližování bílých. Alespoň verbálně. ()

Spravedlnost nikdy nenastoupila (2020) (S01E05)

Závěr soudního procesu až moc předvídavý. Jinak dějová linka kolem Josie se dala zkousnout, ale trochu se bojím, že až se do tempa dostane Layton, tak půjde kvalita seriálu dolů. ()

Trable chodí vždycky nevhod (2020) (S01E06)

Wiz Khalifa je zpátky a opět mi svým chováním lehce lezl na nervy. Překvapuje mě, že zrovna drobunká vlakvedoucí jde řešit technickou závadu na spodku vlaku. Ale co už. Hodně věcí mi tady nedává smysl. ()

Vesmír je lhostejný (2020) (S01E07)

Až moc zřejmé nucení našich myšlenkových pochodů, abychom brali určité postavy jako kladné (Layton, teen zrzka, Till) a některé jako záporné (Melanie, vedoucí ochranky). Každý slušný člověk si ale udělá názor sám, a ten můj je úplně jiný. ()

Tak se točí dokola jeho svět (2020) (S01E08)

Bohužel se jedná o jednu z nejhorších "bitev", jaké jsem ve světě kinematografie viděl. Zpracování bylo šíleně matoucí a nepřehledné, a ta Laytonova řeč byla vrcholem cringe. Za návrat Stevena Ogga jsem rád. Dvě hvězdy s velmi přivřenýma očima. ()

Vlak žíznil po krvi (2020) (S01E09)

Poměrně krutý konec pro několik postav, no nezní to krásně? Poprvé jsem nadmíru spokojen. ()

994 vagonů na délku (2020) (S01E10)

Víceméně ikonické zakončení první série (z hlediska kvality). Na další sérii se překvapivě těším. ()

Série 2 (2021) (S02)

Big Alice s Seanem Beanem mě zpočátku nijak nenadchla. V druhé polovině jsem se s tím celkem naučil žít a dokážu si i najít nějaké sympatie ve Wilfordovi, jeho kumpáni jsou na tom hůř (Kevin, Sykes, doktorský páreček). Celkový dojem je z druhé série lepší, než z první, ale příště se bude vymyslet zase něco nového, aby z toho nebyla stejná písnička. O to hůř, se to bude dělat bez naší millfky. ()

Příběh dvou lokomotiv (2021) (S02E01)

Jakmile se děj odehrává mimo vlak, jsem spokojen. Bohužel to tak ve většině stopáže není a musím si vystačit s tím, co mi tvůrci nabídnou zevnitř vlakové soupravy. Líbí se mi Steven Ogg, jako hlavní představitel plebéjců, jež dostává od začátku série dost prostoru. Sean Bean naopak zatím pod svými možnostmi. Už se těším, až se půjde ven. Doufám že to bude kurva rychle. ()

Znova vzplanout (2021) (S02E02)

Pokud to bude opravdu tak, jak seriál napovídá, a Melanie bude nějakou dobu venku, bude to sakra dobré osvěžení děje. Už, ať to tak je. ()

Velká odysea (2021) (S02E03)

Konečně. Celý díl byla vlastně taková příprava na bouři, a já takové epizody miluju. Jen doufám, že uvidíme něco z Melanieiny (ehm, no prostě z její) dějové linky a neskipne se celý měsíc. Spokojenost. ()

Obchodování (2021) (S02E04)

Předvídatelný průběh a strašně dlouhá (až zbytečně) scéna Audrey a Pepína. Po delší době mě epizoda nudila. ()

Naděje neumírá (2021) (S02E05)

Dobrý. S Andrem to nevypadá dobře a Pike zase potahal tuhle epizodu do vyšších sfér. Celkově teď byla dobrá atmoška, ale scény s pastorem mě šíleně nebaví. Tři a půl hvězdy. ()

Daleko od Sněhoborce (2021) (S02E06)

Na tohle jsem čekal. Tedy konkrétně jsem si myslel, že dějová linka Melanie bude obsažena v pár scénách, a ne v celé jedné epizodě, ale tohle bylo jednoznačně ku prospěchu věci. Líbil se mi i závěr, který byl snad poprvé nečekaný, a do ideálu chybělo jen málo, co se hodnocení týče. Nejlepší epizoda seriálu. ()

Naše odpověď na všechno (2021) (S02E07)

Souhlasím s warrenurem, jednoznačně zrychlit děj, nebo so dostaneme tam, kde jsme byli na začátku. Asi by to chtělo i další dávku Melanie. ()

Božský konstruktér (2021) (S02E08)

Trošku mě mrzí, že tvůrci dělají z Wilforda jakéhosi boha (jak říká název epizody), kterému všechno vyjde na puntík přesně. Troška lidskosti by neuškodila, možná bych si ho pak oblíbil více, takhle to vypadá celkem nepřirozeně. Tři kousky. ()