Ledová archa - Série 3

(séria)

O půl roku později Layton pořád hledá na planetě místo, kde by se dalo žít. Rozzuřený Wilford se chce pomstít a pokračuje v pronásledování. (Netflix)

Kopi1

Poslední dva dobré díly, sice uspěchané, bohužel nezachraňují celou sérii, která byla téměř prázdná. Vše se opakovalo furt dokola nebo se vymýšlely úplně zbytečné dějové linky a celé to bylo už vcelku nudné. To má tento seriál takový úspěch, že se dělají stále nové řady? Za mě to mělo skončit druhou nebo max. třetí sezónou, ale asi Netflix má dobrá čísla z tohoto seriálu, takže čekám, že další řada bude pořádná ždímačka konfliktů mezi lidmi. A musel tam být samozřejmě náhodný cliffhanger na konci. Dokoukáno z povinnosti. ()

warrenur

Touto seriou, ktorej posledne diely som dopozeral viac-menej len z "rychlika" ma prestavaju zaujimat osudy zucastnenych. Je to preto, lebo mnohe twisty a zmeny v spravani sa jednoducho nedaju prehliadat. Su nelogicke a repetetivnost bolo snad vidiet v takmer kazdej epizode. V poslednych dvoch epizodach sa konecne cosi udialo, ale myslim, ze cas sa da vyuzit i efektivnejsie. Slabota. ()

pekos

Tak, a už je koniec seriálu? Po 10. časti 3. série toto politické trápenie mohlo aj skončiť. Neskončilo, pretože tvorcovia si nechali otvorené zadné dvierka, a ak seriál "finančne" alebo divácky nesklame, dočkáme sa asi aj ďalšej série. Netflix ponúka množstvo vlastnej produkcie, najmä v žánri sci-fi, no nie každý seriál alebo film sa vydaria. Tento príbeh nekonečnej cesty vlaku posledných obyvateľov sveta mohol byť kratší, a najmä, bez toľkej politiky, ktorá je tu vnucovaná pomaly aj v intímnych chvíľach. Miestami zaujímavé časti sa striedali s prapodivne vedenými politickými kortešačkami, ktorým neporozumejú ani študenti politiky na univerzite. Snáď sa v 4. sérii všetko zlepší a scenáristi prídu s klasickým sci-fi seriálom. ()

Sharpooter

Kompletní třetí řada je zde a je to obrovské zklamání. Oproti druhé řadě je zde poznat solidní degradace, která začíná od samého začátku série. Příběh pro mě skončil třetím dílem, dál už to byla jen a pouze improvizace, která mě osobně absolutně nezajímala. Takové hlouposti co tvůrci vymýšleli, aby vytvořili deset dílů, se opravdu jen tak nevidí. Zkrátka a dobře když máte vytvořit příběh v cca tisíc vagónů dlouhém vlaku, jednoho dne narazíte na dno v tom smyslu, že už prostě nemáte co vymýšlet a přidáváte opravdu patlaniny. Musím ale uznat, že příběh nabíral na obrátkách v devátém díle, který hodnotím asi nejlépe z celé řady, každopádně ten příběh se rozjel, jen aby byl následně v poslední epizodě umlčen tím, že tvůrci prostě chtějí konec série. Tak prostě utnuli nejlepší část série. Chování postav je nelogické, nebo minimálně bezpáteřní a v celé sérii se názory některých z nich změnily tolikrát, že to stačilo, abych byl znechucen a absolutní zničení některých postav byla taky pěkná hloupost. Sérii určitě nijak nepomohlo udělat velký bum v osmé epizodě (kdo viděl chápe). Celkově jsem zklamaný, přeci jen druhá řada byla vcelku dobrá a Wilford je skvělý záporák, na kterého se měli, tedy alespoň dle mého zaměřit trochu více. 5/10 ()

PaTeXx

Nejhorší série? Jednoznačně. Začátek byl slibný, ale to je v podstatě asi tak všechno. Tuna přebytečných dialogů, spousta "plot twistů" nemělo hlavu a patu, a počet postav, bez kterých bychom se obešli, se nesnižoval, právě naopak. Četl jsem, že čtvrtá série se už připravuje a já si jen říkám: "Proboha proč?" ()

• Na konci epizody hraje píseň „Last Mile Of The Way“ od Sister Rosetta Tharpe. (Duoscop)
  • V kajutě hraje z rádia píseň „More Than This“ od Roxy Music. (Duoscop)