Ledová archa - Série 1 (2020) (séria)

Připraveni na nejhorší (S01E02)

(epizóda)
  • USA Prepare to Brace

Několik zadáků dostane trest za pokus o vzpouru. Layton a brzdařka Till vyšetřují podrobnosti prvního zločinu. Dojde k otřesné nehodě. (Netflix)

Mitin

Tohle je seriál, kde nemá cenu překousat první díly s tím, že to později bude lepší. Celou dobu si říkám wtf. To sdílí s originálním Snowpiercerem jen jméno a námět. Film nemusím, ale oproti tomuhle je to dobrý.. V dnešní době, kdy je milion seriálu na top úrovni jsou tyhle Netflix trash seriály k smíchu. ()

Script

Pilotní díl mi přišel zkrátka divný. Druhý díl vypadá o něco lépe, ale furt obsahuje klišé momenty jako je například zdramatizování situace před reklamou. Nejhorší na této epizodě je scéna, kdy hlavní hrdina (detektiv) ojede hlavní podezřelou z vraždy. Fakt jsem nepochopil, proč tato scéna v epizodě je. Zajednak nedává smysl, za druhé je odporná, a za třetí těm postavám to zkrátka nepřejete. Jediný zajímavý moment této epizody je ten, kdy vlak povalí obří sněžná lavina. Ve finále už jen čekáte, kdy se přestane řešit ta vražda, a kdy už vám někdo objasní tu apokalypsu, protože ten začátek seriálu je zkrátka na h*vno. ()

Trevor

Rasizmus liberálnej služby Netflix : vo vozni prvej triedy cestuju z väčšej časti belosi ale ani jeden šejk. Biely mladý muž poskytuje oralne uspokojenie čiernemu mužovi aby dostal liek pre svoju mamu. Biely mladý muž je po zásahu lavínov na dne so silami a po chodbe bez problemom prejde čierny detektiv a sebavedomá žena Politická korektnosť : styk medzi čiernym detektívom a bielou ženou, tým bielych policajtov príde odobrať chudobným ľuďom zo zadnej časti vozu deti - ani jedno nie je biele. Klitorizizmus sluzby Netflix : potom ako utrúsi 120 kilovy policajť urázku na čierneho detektíva biela 56 kilogramová žena ho bez problémov zmláti...Rasizmus vo filmoch proste neznášam. Po 6 rokoch sa prejaví sadistický vrah, detektív moralizuje o tom aká usporiadaná je komunita v zadnej časti vlaku ( v prvej epizóde hovorí o tom ako sa pojedali navzájom aby prežili ) a tie zmrznuté kravičky...Už klasicky znížené hodnotenie za zbytočnu politickú korektnosť v inak nie zlom seriály. Ibažeby v každom vozni bola tlačenica, vlak má 1001 vozňov a 3000 pasažierov. Koľko z nich slúži na pohon a zabezpečenie stravy síce nie je jasné, ale prirodzene tie vozne potrebujú aj nejakú obsluhu. Príliš veľa nedomyslenych detailov a príliš veľa zbytočnej korektnosti. ()

ForSeTTi

Atmosféra je stále dobrá, vedlajšie postavy sú tiež fajn, dej sa síce výrazne spomalil, ale to sa od seriálu môže očakávať. Scéna s dobytkom bola skvelá, ale stále mi tam vadí hlavná postava detektíva.. Ten herec je v zásade nezaujímavý, neznámy a pôsobi "béčkovo" v porovnaní s filmovým Chrisom Evansom... Nerozumiem prečo nedosadili známejšieho a sympatickejšieho herca ako hlavnú postavu.. ()

Nach

O něco lepší než předchozí díl, protože přece jen lépe chápeme jednotlivé charaktery, ale zatím nejsem s jejich psychologií plně ztotožněn. Celovečerní film kvalitativně vyhrává, ale v kostech cítím, že tento seriál má přece jenom navíc. Uvidíme. 70% ()