Velitel Grey, Ruth a Folgerovi chystají zásah proti vzbouřencům. Layton se doví šokující pravdu a uvězněná Melanie očekává svůj osud. (Netflix)

Nach

Konečně první pětihvězdičkový díl. Skvěle vyhrocené drama o následcích, které revoluce přináší. A o těžkých rozhodnutích, které stírají propast mezi kladným a záporným. Jsem opravdu moc rád, že scenáristé na toto měli koule a doufám, že finální desátá epizoda bude podobně odvážná. Odteď už pro mě Ledová archa není seriálem o dobru a zlu, ale o různém odstínu šedi, kterou každý v sobě máme. 85% ()

Trevor

Takže v doterajšom priebehu nikoho nenapadlo hneď na začiatku odpojiť ľudí zo zadnej časti vlaku ale z jeho povedzme stredu to nebol problém. Nehovoriac o kineticke energii či zotrvačnosti podstatne ťažšej odpojenej zadnej časti vlaku ako pár vozňov v jeho strede, bez problémov prehodenou výhybkou v mraze v ktorom prestal existovať život (lámanie koľajníc aj pri nižších teplotách nie je ničím výnimočným, kto udržal výhybku funkčnú a nezaviatu snehom je tiež záhadou). Ale jedno tvorbe Netflixu nemožno poprieť. Svojich ideálov sa držia lepšie ako Mao-C-Tung a tak ako je tomu aj v tejto epizóde je podľa nich najvyšší čas vyvraždiť členov polície a bohatších ľudí a moc dať do rúk zločincov a život bude fajn...pre príbeh možno dobré ale úprimne tajne som dúfal že druhá séria nebude.Snowpiercer ako jeden celovečerný film rozhodne stačil. ()

GejmronCZ

Tak nějak mám chuť přidat i 5ku, ale tenhle díl obsahoval jen to, co bych od 4, možná 4,5* očekával včetně atmosféry, která tu konečně zas byla. Jenže kdybych dal 5*, tak bych to nadhodnotil oproti jiným dílům z jiných seriálů, které byly prostě lepší. Tady to bylo "jen" hodně dobrý, ale ne zcela perfektní. Asi už kritizuju až moc, ale co už. Díl byl hodně solidní, to se mu upřít nedá. Jen to bylo někde předvídatelný a od začátku nadhození plánu máte jisto, že to vyjde, protože kdyby ne, byl by konec a další díl by byl o záchraně nebo umrznutí zbytkové populace planety. BTW nevim, jestli si toho někdo všim, ale Lilah doslova poslala úmyslně svoje rodiče a všechny ostatní na smrt. Proč? Protože o tom věděla. Mladá, krásná, zrzavá vražedkyně si může připsat na účet i svoje rodiče. Dost drsný, líbí se mi čím dál víc :D Mám prostě rád mladý badass holky. Judith z TWD by mohla vyprávět. ()

LND

Po kolejích jede nezastavitelný vlak a hrozí, že zabije pět lidí. Na vedlejší koleji, kam se dá vlak odklonit, je jen jeden člověk. Nedělat nic a nechat zemřít pět lidí nebo přehodit výhybku a zabít jednoho? Myslím, že někteří pasažéři na Snowpierceru mají po dnešku jasno. Výborný díl. ()