Bruce Willis ako legendárny policajt John McClane bez zbrane a topánok zachraňuje rukojemníkov lupičskej drámy, ktorú rozpútal zločinec Alan Rickman v losangeleskom mrakodrape, aby sa zmocnil cenných papierov v hodnote 640 miliónov dolárov. (TV JOJ)

derris

Pomlácený, pořezaný, nasraný, špinavý a určitě i smradlavý policajt z New Yorku pobíhá v Los Angeles po mrakodrapu a osamocený si postupně vyřizuje nevybíravým způsobem účty s bandou sadistických němčourů. U toho se prostě nejde nudit. A i když se Bruce v novém tisícilití chytil do smrtonosné pasti dalších a dalších návratů ke své nejslavnější roli, tak minimálně díky prvním třem dílům bude Die Hard navždy jednou z nejlepších akčních sérií. Howgh . . . ()

mpet

Film který stvořil Bruce Willise, a který také udal nový přelomový směr akčních filmů. Jeden z nejlepších klasických akčňáků všech dob, který i přes svoje stáří pořád vypadá úchvatně a pořád je to pro mě paradní filmový zážitek. ()

Rorschach_SK

"John, čo to sakra robíš? Ako si sa sakra dostal do týchto sračiek?" Smrtonosná pasca = jeden mrakodrap + jeden vianočný večierok + banda teroristov + jeden Hans Gruber + jeden bosý policajt v bielom tielku na dovolenke. Začiatok akčnej legendy nemohol dopadnúť lepšie. Kadencii guliek, ktoré si medzi sebou vymieňajú McClane a teroristi, sekundujú len hlášky, ktoré hádžu McClane a Gruber. Akčný hrdina konečne trpí a krváca (hlavne scéna so sklom v chodidlách je skutočne prelomová), hlavný záporák nebol nikdy taký charizmatický a chladnokrvný a McTiernan bol ešte vo vrcholnej forme. Parádna akčná jazda, po práve odmenená 4 Oskarovými nomináciami. Na záver len jeden pozdrav od McClana - Yippie-ki-yay, motherfucker. ()

megacik

V smrtonosnej pasci sa stretávajú mnou obľúbené vianoce a menej bežné vianočné problémy..... John McClane a jeho vrcholná rola, ktorá mu bola asi súdená. No a samozrejme aby som nezabudol na supersladké piškóty Twinkies, tie mám rovnako rád, ako čierny šerif Reginald VelJohnson. ()

MrBlonde

Většinou nevyhledávám podobné filmy, ale řekl jsem si, že to zkusím a rozhodně nelituji. Film měl nezapomenutelné hlášky, skvělou akci, momenty napětí a jednoho z nejlépe napsaných a zahraných padouchů ve filmech (Alan Rickman). Ano, a je to asi nejlepší vánoční film. (5 hvězd) ()

kratajirka

Pan Rickman alias árijskej hajzlík byl perfektní. Brůs je brůs, i kdyby měl bojovat proti celýmu vietcongu, tak si párkrát potáhne ze svých LuckyStriků a jede se dál. Pět hvězd ne! :) ()

Minoka

A pak že je to s teroristy těžký, když to Bruce zvládl bos (nebo jako boss).Nabitý akčňák vším, co má správný akční film mít - dostatek stresu, vtipné hlášky ve správné chvíli, nefunkční výtahy a jejich šachty, tajemné japončíky (ať už na dobré nebo na špatné straně), zlobivé němce (a nebo rusy) - nejlépe klišoidně typově vybrané :-). Dobře, chápu, ne všem akčňákům by tyto klišé slušely. Tomuhle filmu ale sednou jako hrnec na prdel. A pro Bruce mám prostě slabost. ()

PsenickaR

HO HO HO and now I have a machine gun... Pro mě osobně tohle je kultovní scéna a hláška, ale těžko vybírat jen jednu, protože tenhle film, který z Willise udělal akční hvězdu, jich má v sobě tolik. Parádní akční film, který začne tak nevinně a který ovlivnil žánr akčního filmu na roky a roky dopředu. Přitom příběh policisty, který se jen ocitne v nesprávný čas na nesprávném místě, je tak obyčejný... Jenže přidejme k tomu Bruce Willise s takovou kupou kultovních hlášek, dále Hanse Grubera v podání skvělého Rickmana a uzavřený mrakodrap a máte film, jež se zcela oprávněně stal legendou. ()

Rogue_One

Jedním slovem: kult. A nejlepší vánoční film :-D. Bohužel na rozdíl od jiné "Smrtonosné..." tady s každým dílem kvalita upadala. ()

Zikfryd

Tenhle film se tvůrcům opravdu povedl. Do stereotypu akčních filmů vnesl nové prvky, které celé dílo zlidštily a učinily je uvěřitelným. Rozhodně patří k tomu nejlepšímu, co v tomto žánru vzniklo. Bruce Willis je jedním z mála akčních hrdinů, který umí i hrát. Ale ani zbytek obsazení nezaostává. ()

SNCIS

Akční klasika - 99,9%. Hlášky: John McClane: "Máte tu pořádnej večírek. Nevěděl jsem, že Japonci slaví Vánoce." Joseph Takagi: "Jsme přizpůsobiví. Pearl Harbor nevyšel, dostaneme vás přes kazeťáky." / Dispečerka: "Ať jste kdokoliv, tento kanál je vyhrazen pouze pro nouzová volání." John McClane: "Vypadám snad, že si chci objednat pizzu, krávo?!" / Agent Johnson: "Jsem agent Johnson, tohle je zvláštní agent Johnson." Zvláštní agent Johnson: "Nejsme příbuzní." / Dwayne T. Robinson: "Tady šéf policie Dwayne T. Robinson a velím tady tomu." John McClane: "Tak velíš, jo? Tak to mám pro tebe špatné zprávy, „Dwayne“, tady odsud to vypadá, že velíš leda tak hovnu." / John McClane: "Odhoď zbraň, debile. Policie." Tony: "Ty mi neublížíš." John McClane: "Fakt? Jak to?" Tony: "Protože jsi policajt. Pro ně jsou pravidla." John McClane: "Jo, to mi můj kapitán taky furt říká." / John McClane: "Devět milionů teroristů na planetě a já musím zabít zrovna toho, co má nohu menší než moje ségra." / John McClane: "Yippee-ki-yay, šmejde!" ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (viac)