Bruce Willis ako legendárny policajt John McClane bez zbrane a topánok zachraňuje rukojemníkov lupičskej drámy, ktorú rozpútal zločinec Alan Rickman v losangeleskom mrakodrape, aby sa zmocnil cenných papierov v hodnote 640 miliónov dolárov. (TV JOJ)

Gotlike

Film, který proslavil Bruce Willise, jako John McClane který na vánoce v mrakodrapu postřílí všechny teroristy, zachrání rukojmí a sám vyvázne živý. Dokonalý akční film, u kterého jsem se nenudil ani chvíli. Pět hvězdiček je opravdu zasloužených! ()

Gor'seye

Zdá sa mi, že posledný dobrý akčný film bolo Sklenené peklo. Nevadolo mi, že zbrane majú nekonečne veľa nábojov a nevadilo mi ani to, že Bruce Willis musel byť zásadne v ušpinenom tielku (alebo ešte lepšie bez neho), len aby mu bolo vidno jeho úžasné svaly - vadilo mi to, že tomu chýbala logika...Napr. netušil som, že keď sa v budove vypne prúd a naskočí náhradný zdroj, osvetlenie v budove hneď nabehne, ale bezpečnostný systém trezoru je prvá vec, ktorá sa vypne...holt, šetrenie energiou.... Nebyť presvedčivého výkonu Alana Rickmana (ako šéfa teroristov) a pár pekných hlášok (napr. keď policajný riaditeľ pri pohľade na človeka padajúceho z mrakodrapu sucho skonštatuje: "Dúfam, že to nie je rukojemník") tak by som tomu dal o hviezdičku menej. ()

Lancer

Nechápu, že se takové kraviny někdy vůbec točily. Navíc to všichni opěvují a já si pořád opakuji, proč není v první padesátce filmů rovnou Komando (které by tam patřit nemělo) nebo Rambo (který by se tam ale klidně hodil). Němečtí pseudoteroristé pořád dokola opakují své "schnell". Willis kouká z okna. Policajti, čím na vyšší příčce hierarchie, tím většíí karikatury. Do toho špatně natočené akční scény, ošklivá manželka a hromada dluhopisů, za které stojí zabít všechny a zničit půlku LA. A nezapomeňme na vánoční dokreslení, sem tam nějaký ten song a dva přitroublé černochy. Tohle je recept na dobrý film? ()

Jack Slater

Klasická akční podívaná, které Willis dal to, co ona jemu a nám všem dohromady Johna Mclana. Hans Gruber v čele neobyčejných zlodějů převlečených za teroristy je parádní protihráč: "Dnes to nebude happyend jako ve filmu s Johnem Waynem a Grace Kellyovou." Mclane:"To byl Gary Cooper vole!". Asi s takovou lehkostí kosí Mclane Gruberovi hochy. 100% ()

imaginer21

"Kdybych radši byl doma, zdobil pos*anej stromeček a balil zas*aný dárky. Ale to né. Musím se tu plazit zku*venou šachtou, která ani nevím, kam vede." Nebo tak nějak to bylo. Když se John McTiernan rozhodl k filmovému zpracování Johna McLanea, dost těžko ještě mohl tušit, že o pár měsíců později se z jeho kousku nestane jen kasovní trhák nejen díky skvělému Willisovi, ale taky legenda a dneska asi už i kult. Jak asi, určitě. Značka Die Hard je přinejmenším značkou precizně vygradovaného napětí, naturalistického pojetí hrdiny proti své vůli a dokonale slizkého záporáka. Die Hard je zkrátka jeden z nejlepších akčňáků všech dob, kterému se nevyrovnaly snad ani jeho vlastní pokračování. "Yipi ky aye mother F*cker" ()

Kybela

Zkrvavený, bosky, ale hrdina, kterému se s rostoucím počtem mrtvých nepřátel mění bílé tílko do šedo-hnědo-ruda :) Mám ráda filmy, kde je někdo "na přesdržku" za to, jak je hloupý...a že tady jich bylo! :) ()

Pjotrik

Ten film je pecka. Má to napětí, atmosféru, sympatického bosého Johna a jeho sarkastický a černý humor (jaký jiný by v takové situaci měl mít...), zlé Němce:) a hromadu akce. Jen nechápu české dabéry, proč nenechají Němce mluvit v originálu německy s využitím titulků. Místo toho člověk musí poslouchat tu ušmudlanou českou němčinu a spoléhat na svou chabou slovní zásobu), neboť titulků se nedočká. 95% ()

Skretule

Přesně ten typ filmu, který by mi ve 12letech vyrazil dech a nesl by nadosmrti kultovní punc. Ale v důsledku toho že jej vidím skoro o dalších 12let později mi to celé příjde jako průměrný a předvídatelný akční film s lehce nadprůměrným Brucem. A tak stále nemohu pochopit co je na něm tak úžasného, že se umístil v první 50-ce nej filmů. ()

tamadas

Na tomhle fimu se mi nejvíce líbílo že pokud jde jeden člověk proti bandě záporáků vetšinou je pobije bez mrknutí oka. Tady to je ale naopak Willis je vystrašený, zranitelný a bez speciálních schopností a kulometů. To přidává na filmu hodně na realnosti a originality. Yippe ki yay motherfucker. ()

HennessyVSOP

Film, ve kterém se proslavil Bruce Willis, jeden z mých oblíbených herců. Výborné hlášky, zábavná akce, charismatický záporák a žádná nuda. ()

Wladimir78

úžasná redefinice akčního žánru. Po letech jsem měl v televizi možnost opětovného shlédnutí, a bavil jsem fantasticky nadvzdory dabingu, kdy především Holly zněla, jak když tahá kočku za ocas. domlácenej Willis famózně hláškuje, Rickmanův záporák je vpravdě ikonickej, a celková skladba filmu nedá člověku vydechnout. prostě paráda. ()

janeys

"Di do prdele krávo. Vypadá to snad, že si objednávám pizzu?!" / "Nechcete peppermintku?" / "Roy, jsi v pořádku?" "No... Jen si zkus sežrat tisíc let starou šušenku!" =D Legendární film. Více snad není třeba:-) ()

marrrrian

Ešte do polovice minulého roku som nevidel ani jednu z tých štyroch častí. Pozrel som si teda prvú a to ešte v ten deň vyústilo k domácemu Die Hard maratónu. Konkrétne táto prvá časť je čistá žánrovka a asi jeden z vrcholov Willisovej kariéry. ()

DansteR

Akční film jak má být. Pro Bruce legendární role a spousta lidí ho dodnes zná hlavně jako Newyorského policajta Johna McClana. Vznikl zde prostě základ pro sérii, která zatím nemá konec, ale něják ji to na úrovni neubralo. Právě jednička je ta nejlepší a Alan Rickman jako hlavní záporák až neuvěřitelné čeho byl zamlada schopen :-D...90% ()

Marchellonzo

U žadných filmů jsem nebyl tak napjatý, jako právě u Smrtonosných pastí. Avšak první díl toto napětí tlačí k maximu k čemuž dopomáhají jak výborné akční scény, tak Bruce Willis jako pravý klaďas a Alan Rickman jako pravý záporák. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (viac)