Bruce Willis ako legendárny policajt John McClane bez zbrane a topánok zachraňuje rukojemníkov lupičskej drámy, ktorú rozpútal zločinec Alan Rickman v losangeleskom mrakodrape, aby sa zmocnil cenných papierov v hodnote 640 miliónov dolárov. (TV JOJ)

route60

Ikona akčního filmu, film který zrodil Willise a dál světu skvělého Alana Rikmana, akční jízda která zrodila inteligentní akční thriller, má hrdinu co cítí bolest a na druhé straně barikády není magor bez mozku ale chytrý člověk který když je třeba tak jde přes mrtvé,John McTierman byl v té době na vrcholu na který se už asi nevrátí pro mě je to jednoznačně nejlepší akční thriller všech dob. ()

walkingdead

Výborný scénář, výborný Willis. Už asi osmsetkrát se to různí filmaři snažili napodobit, ale Die Hard je jen jedna... Byť teda samozřejmě i tenhle film má dost chyb a je plný klišé, např. to oblíbené v amerických akčních filmech, kde jakýkoli vysoce postavený policajt/agent, který má nějakou zodpovědnost, je neschopný idiot, zatímco řadový polda, který to za x let kariéry nikam nedotáhl, je v řešení jakékoli krizové situace téměř bezchybný :-) Ale stejně je to klasika, která k vánocům patří. ()

djbarrel

Dnes již kultovní klasika, spousta akce i humoru, prostě prvotřídní akčňák a Bruce Willis ve skvělé formě, to nemohlo dopadnout špatně. 95 % ()

megajalec

Súhlasím s Civalom. A klišé bolo na svete :) 4 hviezdy za prelomovosť, za Bruca Willisa, za napätie, ktoré ma prinútilo pozrieť film na jeden raz, za nápad, ktorý sa stal námetom snáď stotísicom podobným filmom. A preboha, koho napadol ten záver??? (nechcem spoilerovať) Pre mňa 70%. ()

Reapper

Tento je jeden z nejklasičtějších akčních filmů, a rozhodně kultovní.Je tady téměř všechno co má správný akční film mít, charismatický a vtipkující hlavní hrdina Bruce Willis,intelektuální šílenec Alan Rickman(podle mě je to jeden z nejlepších záporáků jakého jsem ve filmu viděl).Tohle je akční jízda s partou teroristů v uzavřeném L.A. mrakodrapu, kteří narazily na malý háček a tím je John McClane.Vše je výborně zrežírované,zahrané a nepostrádá spád ani napjetí.U tohoto filmu se rozhodně nudit nebudeteTohle je jeden z mála inteligentních akčních filmů, který se opravdu povedl. Pět hvězd je rozhodně na místě. ()

Adam's

Kouzlo Bruce Willise střílícího jednu drsňáckou hlášku za druhou mne nějak minulo. Jako archetyp jiného akčního hrdiny oproti zavedeným nad-ranařům typu Chucka Norrise nepochybně funguje, ale jeho protivníci by mohli být aspoň o ždibíček bystřejší a hlavně chlapíci od policie a federálů si asi zaslouží vyšší inteligenční kvocient než má houpací kůň. Kdo kdy slyšel aby se při podezření na únos rukojmích před navázáním kontaktu s únosci rovnou provedla kvazizáchranná akce bez jakéhokoliv plánu. Proč se únosci ve stylu teenagerských hororů jeden po druhém rozdělují, aby mohli postupně padat McClanovou rukou? A pokus o "operaci FBI s nasazením vrtulníku" na závěr byl snad špatný vtip. Nahraďte Willise s Rickmanem a máte tuctový akční film, s jejich výkony Die Hard stojí a padá. ()

Ereniss

Pro mě jednička mezi akčními filmy. Bruce je Bruce ale Alan Rickman je tentokrát lepší. Hans Gruber je padouch všech padouchů a já fandila jemu. Promiň Bruci;) ()

SaiHuri

Dle mého názoru nejsympatičtější akční hrdina! Co slovo, to hláška, co hláška, to perla! A Hans je taky správně "kultivovaný" :) ()

waltosin

Jméno John McClane bude mít Bruce Willis vytetováno jako největšího borce ze všech jeho filmů. Ve filmu je všechno akce,vtip,střílení jak to mám rád. ()

Exanimus

Nějvětší klasika mezi akčními filmy ! Vynikající Bruce Willis, který má všechny terroristy na háku ! Tento film a John McClane jsou opravdu legendy :) ()

kaaamiiii

I když bych chtěla hodnotit líp, Helsinský syndrom nevydýchám.. I kdyby to měla být narážka na hloupost nebo ironie.. Jinak skvělý snímek. Přes vtipné hlášky stále udrženo napětí. Super! ()

VanBradley89

Během jednoho červencového dne jsem tenhle film viděl 9x za sebou. Skončil, přetočil jsem jej na začátek a začal odznova tak moc se mi to líbilo a do dnešního dne líbí :) ()

BenchPress

Vždycky jsem si říkal, že ty Smrtonosný pasti jsou nudné. Ale to jsem ještě "nežral" filmy jako teď. Tohle byl naprosto famózní akčňák, u kterýho jsem se ani 1 nezanudil. Willis je naprosto úžasný, no a Rickman, k tomu snad není co dodat. Stačí říct, že jsem ho na začátku ani nepoznal. Ani jsem předtím nevěděl, že tam hraje. McTiernan prostě akčňáky umí Viz. Predátor. Některé scény sice byly předvídatelné, ale to u těhle filmů není nic nového. Přesto jasných 5/5. Perfektní! 5/5. ()

Kapka68

"hou hou hou" jeden z nejlepších akčních filmů EVER! A troufám si říct, že i jeden z nejlepší filmů Bruce Willise aka Johna McClana. Film na kterej se můžu dívat pořád a pořád a nikdy mě nepřestane bavit, asi nejlepší ze série Die Hard! ()

g3rtrud

Škoda že som Smrtonosnú zbraň videl prvý krát až teraz, pretože v porovnaní s novými akčnými filmami tomu nemôžem dať plné hodnotenie. Vzhľadom na vek filmu to je ale jasných 5 hviezdičiek. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (viac)