Bruce Willis ako legendárny policajt John McClane bez zbrane a topánok zachraňuje rukojemníkov lupičskej drámy, ktorú rozpútal zločinec Alan Rickman v losangeleskom mrakodrape, aby sa zmocnil cenných papierov v hodnote 640 miliónov dolárov. (TV JOJ)

Dlubal David

Akční pecka, která nestárne. Naopak. Zraje jako víno. Film, který mě snad nikdy neomrzí a to jsem ho viděl již víc jak 15x. ◢ ■ ◣ (C) [95/100] ()

M1k9

Povedený učebnicový akční film, který mě však nepohltil. Respektive neviděl jsem ho před třiceti lety a nemám k němu vztah. Tak či tak skvělý Willis a jeden z nejlepších záporáků v akčních filmech, Alan Rickman. ...Asian Dawn... :)) 7.5/10 ()

reich

V 80. letech vznikly naprosto skvělé akční filmy, kterým vévodily legendy tohoto žánru. Jestli se bavíme o typickém akčním snímku, tak rozhodně by každý měl znát Smrtonosnou past (Die Hard), která odstartovala původní trilogii. Předně se musí vyzdvihnout jedna věc, Bruce Willis v roli policejního detektiva Johna McClana naprosto vévodí filmu, jeho hlášky a akční scénky jsou famózní. Další věc, obsazení Alana Rickmana, který zde hraje hlavního padoucha Hanse Grubera je tak trochu spíše v pozadí a hlavního zmetka ztvárňuje Alexander Godunov v roli Karla. Za hlavní zmínku stojí geniální dabing Alexeje Pyška. 95% ()

Uškudasket

Velmi ambiciózní akční podívaná s prvky mírného ,,poameričťování”.Nechybí ji však potřebná akce a atmosféra, proto se řadí k áčkové zábavě. ()

mh.mail

80% - Ač nejsem velkým příznivcem akčních filmů, tohle mi prostě sedlo (na rozdíl od jeho dalších pokračování). Bruce Willis je skvělý, ale ještě lepší (řekl bych, že geniální) je Alan Rickman. Jeho Hans Gruber byl prostě k sežrání. A když při prvním shlédnutí promítač prohodil pořadí dvou kotoučů z prostředka filmu, přidal se i nečekaný intelektuální náboj (většina diváků v kině na to přišla, až když některé mrtvoly překvapivě ožily, a někteří na to nepřišli ani do konce filmu). ()

RadimFišer

Člověk nemůže zapomenout vzpomínky na jedno z nejnapínavějších leteckých neštěstí. Snad i díky tomuto filmu se ve mě probudila láska k letadlům a vzdáleně i k vzrušujícímu terorismu plného techniky. ()

TomasKotlant

Střílečka s několika dobrými hláškami a solidní akcí, při které jsem se ale občas nudil. FBI a policejní velitel jsou totální blbci, vedle nichž John McClane vypadá jako génius.*** Ve zkratce: Johne, kup si boty. ()

Indian88

Hodně jsem přemýšlel nad pěti, je ot fakt výbornej film se skvělou atmoškou a k Willisovi škoda mluvit. Nej hláška: ,,We need some other FBI guys, I guess." ()

Gastovski

Už mi to nepřijde taková bomba, jako za mých dětských let. Faktem ale zůstává, že i dnes se jedná o nadprůměrný akční film se skvělými hláškami. ()

Milwa

Now I have a machine gun!:PP Výborná akčňárna a víte proč? hrdina má svaly je s ním prča - padouch má mozek a sexy hlas...Sorry Bruce, Alan has won this round for me:) ()

Everyone

Jestli je nějaký snímek klasický cool akční americký thriller, tak je to právě tento film. ___ Dvě strany ___ Američan - ochránce - rodina - všeuměl - Vánoce vs. terorista - zlořád - německé komando - nelítostný - Vánoce. Obě strany se vysmívají autoritám - politikům a Federálům. Zlý nebo nepřítomný afroameričan, zabitý a vzdělaný Japonec hrají do not klasické PŘEDPOJATOSTI - v prvém náhledu. ____ V druhém - po přiblížení k realitě - po odproštění od lobbistů a cenzury...musíte dát do rovnosti na bezčasové úrovni tradiční hodnoty a chápat to jako dobro proti zlu, jako ochranu domova a venkovních hrozeb a rovnici doplnit následujícím způsobem...Američan = Bůh, ochránce = Spasitel, rodina = národ, všeuměl = CIA, NSA a armáda, Vánoce = zachování míru vs. terorista = nacista (popř. díky nadčasovosti - komunista - Studená válka, popř. Al-Kájdá - 90. léta a zejména nové tisíciletí), zlořád = neamerikanismus, německé komando = nacistická armáda (popř. sovětská armáda, popř. blízkovýchodní terorismus), Vánoce = porušení míru. Zlý afroameričan = kriminalita (drogy, gangy, loupeže,...), nepřítomný afroameričan (hudba, poflakování, nekvalifikovaná práce), zabitý a vzdělaný Japonec je nacisty zabitý a vzdělaný Žid. ()

ASSBURGER

John McLane (Bruce Willis) je človek ktorý sa nebojí ničoho proste toto akčné dielo je jedným s tých najtvrdších čo som videl Rambo je síce človek ktorého netrafí ani jedna kuľka ale John je človek ktorý tie kuľky v tele strávi a ide dalej. Proste John je taký mestský Rambo.. ()

Bozvav

Asi jeden nejlepších filmů, co jsem s Willisem kdy viděla. Není co dodat. Dnes už kultovní záležitost a pro mne asi jeden z nejlepšchí akčních thrillerů. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (viac)