Bruce Willis ako legendárny policajt John McClane bez zbrane a topánok zachraňuje rukojemníkov lupičskej drámy, ktorú rozpútal zločinec Alan Rickman v losangeleskom mrakodrape, aby sa zmocnil cenných papierov v hodnote 640 miliónov dolárov. (TV JOJ)

Sfeed

Akční film jak dělaný, o akce a vtipné hlášky zde není nouze, Bruce Willis podal velice dobrý herecký výkon, pro mě je to velmi vydařený akční film, který stojí za shlédnutí. ()

Suchoš

Dnes již kultovní akční film, díky němuž si Bruce Willis udělal své jméno. Vždy se na něj rád znovu podívám...co více dodat? ()

zurivymlok

"Já tě zabiju, i kdybych tě měl rozkousat a sežrat." Tato hláška, kterou pronese Bruce Willis hlasem Pavla Soukupa je pro současnou generaci možná neznámá (změna dabingu), ale pro mě je symbolem vystihující tento skvělý akční snímek. Plno akce a uprostřed toho hláškující Bruce Willis, hudba Michael Kamena (zvláštní, že se nachomítl zrovna on ke dvěma nejlepším akčním sériím - tou druhou samozřejmě myslím Smrtonosnou zbraň), skvělá režie - tolik odlišná od těch dnešních divoce sestříhaných a třepajících se zplácanin. Pokrok jde sice dopředu mílovými kroky a já se mu nebráním, ale někdy je přecejen lepší klasika. No a Alan Rickman v roli padoucha byl prostě super. Vlastně v dětství byli Hans Gruber a šerif z Nothinghamu (také Alan Rickman) moji nejoblíbenější padouši. :-) ()

cocaine

No jo, těžko tomu uvěřit, že už je to přes třicet let, co je tahle kultovní záležitost na světě a pořád nabírá svoje nové a nové fanoušky...klasika žánru ohodnocená příslušně tomu, co ve světové kinematografii znamená. Akční zábava za 5*. ()

MakinaB

Smrtonosná past, tu prostě musí vidět každý. Bruce Willis je tam dokonalý a jeho hlody nádherně oživý film. Žádná drasťárna, potoky krve a přesto je to nadupaný akční film. Viděla jsem ho snad padesátkrát a když zjistím, že opět běží v televizi, prostě se jdu dívat. Dokonalý akční, nenáročný film a Rickman je tam k zulíbání. ()

Spike86

Kvalitní akčňák s "nerozbitným" Brucem Willisem, který vypadá na konci už řádně domlácený, dobrým záporákem a hodně tupými policajty a federály. Je to trochu klišoidní a sem tam nějaká ta nelogičnost, ale proti mnoha jiným akčňákům, je to ještě dobré a navíc s přihlédnutím ke stáří filmu jsou zde i dobré efekty. 79% ()

Mr.Lordi

Perfektní nášlap na celou kvartalogii. Nejdříve jsem hrál hru, až poté zamířil k filmu, který jsem poprvé viděl když jsem zalovil ve starodávné sbírce VHSek a našel jej kdesi úplně vzadu. Ano, tento film stvořil B. Willise, jeden z mála jeho "vlasatých" filmů :-) 85% ()

davebono

Klasika akčního žánru i po letech. Hlavní hrdina jak má být a ty jeho hlášky, paráda. Když se k tomu přidá záporný hrdina, jehož projev a ledový klid mrazí v zádech, jsou to zasloužené 4*. ()

Nocturnum

Líbí se mi, jak to hezky kontrastuje. Evropští teroristé jsou přesně organizovaní, nelítostní, chladní a zákeřní. Američtí policajti jsou neschopní, hloupí a nezkušení byrokrati. A hlavní hrdina je nestranný, snad ani jedna hláška nebyla mířená "pro ameriku" a "proti konzervativní evropě". Vyvážený film :-) ()

IncredibleR

Bruce Willis jako policista o prázdninách který, zachrání panelák plný padouchů a to i bez bot. Ale zase tak růžová procházka to nebyla, skvělý záporný hrdina, dostává do úzkých Johna, každou chvíli. Film plný napínavých scén, dobrých hlášek, s tím pravým akčním hrdinou. Dobrá akční podívaná ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (viac)