Bruce Willis ako legendárny policajt John McClane bez zbrane a topánok zachraňuje rukojemníkov lupičskej drámy, ktorú rozpútal zločinec Alan Rickman v losangeleskom mrakodrape, aby sa zmocnil cenných papierov v hodnote 640 miliónov dolárov. (TV JOJ)

Otan

Willis mne jen tak nepřesvědčí,ani tentokrát ne.Promne je to normální akčňák ,kde jsou policajti dosti másla,McClane je ovšem génius.No,jenom ve scénaři...45% ()

StepHood

Hoja hou na druhou, Párksoni. Bruce Willis a John McClane – ti dva k sobě prostě pasují. New Yorský policajt McClane, který drtivou většinu filmu proběhá jen v tílku, bez bot a s Berettou, je proti obrovské přesile padouchů. Ale i tak budete věřit všem přestřelkám. Nejedná se o nějakého super-policajta, který jednou kulkou zastřelí tři zlosyny a ještě si stihne zapálit doutník. Naopak, s každou další potyčkou dostává čím dál tím více na frak (přesněji, na tílko) – ale to je právě to co dělá z Johna toho Johna, kterého máme rádi. Připočteme-li k tomu skvělého Hanse Grubera (pardon, Alana Rickmana samozřejmě) a nadupané akční scény, máme jasnou pěti hvězdičkovou akční jízdu. Co závěrem? Snad jen Yippee-ki-yay, „motherliker“! ()

gezko

Zrodil sa kultový hrdina John McClane - nesmrteľný, nezmieriteľný, nezničiteľný. A viac ani netreba písať. John nemá problém chodiť bosý po skle, skákať z mrakodrapu s dvomi zlomenými rebrami a ešte k tomu sa tváriť, ako by sa nič nedialo. Ale všetko to správne zapadá do koncepcie deja. Scénky nie sú škrobené, vyzerajú reálne (veď viacero bolo natáčaných s veľkou dávkou improvizácie). A podstatný rozdiel medzi McClaienom a inými akčnými hrdinami je, že jemu občas aj dôjdu náboje. Najlepší film režiséra McTiernana a jeden z najlepších filmov Brucea Willisa. ()

AyLe_

Váhala jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale srazil to dabing, který mě (hlavně hlas Bruce pronášející jeho drsňácké hlášky) nesmírně iritoval. Věřím, že v angličtině bych si to užila víc... ()

Domtchaa

Zranitelny, neustale klejici a cim dal vice usmudlanejsi Bruce Willis a k tomu konflikt s terroristy v presile a to vse v uzavrenem prostoru, presouvajic se hlavne vertikalne a to jak vytahem, vytahovymi sachty tak pak i pro zmenu po schodisti. Zadny boty a misto prime konfrontace s presilou spis upkr,nouze o munici a cigara, hra na schovavanou, moment prekvapeni a nasledny smrticí uder s vypetim vsem sil. - to je pro me Smrtonosna past jedna Vyborne vedlejsi postavy, a minimum wtf scen, klasicky skvely hudebni doprovod a na konci i dojemne.. :-) ()

johnysd

Skvělá zápletka, výborná vizuální stránka filmu, žádné chluché místo. Přestřelky nejsou přeťáplé. Bruce hláškuje a vyměňuje zásobníky , padouši se kácí k zemi. Jeden z NEJ akčních filmů všech dob. ()

endoskop

Smrtonosná pasca je Mekka pre fanúšikov akčného žánru. Film vyniká svojou atmosférou z ohraničeného miesta - teda mrakodrapu firmy Nakatomi a je pôžitkom vidieť, ako Willis postupne odstraňuje jedného záporáka za druhým. A keď som už pri záporákoch - ten hlavný v podaní Alana Rickmana je vážne vynikajúcim McClaneovim pritipólom. Proste bod 0 na osy x a y pre akčné filmy. ()

mine.slayer

Skvělá akční podívaná, dnes už klasika, jen málo rolí je děláno přesně na míru a padnou jako hrnec na prdel přesně jako John McClane Bruce Willisovi. Opět podělanej překlad, ale je to vžitý, no co no. ()

Mark1983

Změnil jsem názor,jelikož jsem to nedávno zkoukl a uvědomil si,že film jsem naposledy viděl jako školák,což dnes se mi na to dívá jinak. ()

NeverEver

Muj prvni "akcnak". Ackoliv z dnesniho pohledu mozna primitivni a mozna s lacinymi triky... pro me navzdy jednicka akcnich bijaku... kdyby se dneska tocily filmy aspon jako je tenhle, bylo by nam vsem hej:-) ()

prometheusll

Nevím,jestli jsem byl unaven nebo mi to nepřišlo na 5 hvězd.. Dobrý nápad,dobře udělané,ale nevím,jestli je tohle na 5 hvězdiček.. Myslím,že 4 hvězdy jsou u mně maximum,, ()

montel

Policista John McClane (Bruce Willis) míří za svou manželkou Holly (Bonnie Bedelia) do Los Angeles. Holly zde pracuje v úspěšné japonské firmě Nakatomi a John, který pracuje v New Yorku se těší na společně strávené vánoce se svou rodinou. V Nakatomi zrovna probíhá vánoční večírek a John si jede manželku vyzvednout. Během několika minut však budovu obsadí teroristé, kteří jdou po trezoru s velkým finančním obnosem. Je jen na Johnovi, aby se s teroristy vypořádal...Dnes již klasický akční film, který udělal z Bruce Willise hvězdu. Dá se říct, že jedná o jednu z nejlepších akčních sérií, protože všechny další pokračování jsou velmi úspěšné. 75% ()

salokin

Jeden z nejlepších akčních filmů plný napětí, humoru a hláškujícího Willise, který prakticky vytvořil nový filmový subžánr. Nebýt tohohle snímku, vypadaly by akčňáky dneska úplně jinak. Takhle nějak prostě vypadá dokonalost. ()

Beaka9

Škoda, že se filmy, jako je tento, kde nejde jen o akci, ale také o příběh, dneska už moc nenosí. Zde je vidět, že kilča a kilča triků a krvavých scén nejsou pro skvělý snímek nutností. Děj byl však po druhé polovině trochu zbytečně natahován. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (viac)