Bruce Willis ako legendárny policajt John McClane bez zbrane a topánok zachraňuje rukojemníkov lupičskej drámy, ktorú rozpútal zločinec Alan Rickman v losangeleskom mrakodrape, aby sa zmocnil cenných papierov v hodnote 640 miliónov dolárov. (TV JOJ)

jenik71

Mrakodrap obsazený teroristy a proti nim osamocený drsňák Bruce Willis, bez něhož by to snad ani nemělo smysl točit. On se pro takové role už prostě narodil. Této akční legendě nechybí vůbec nic a nějaké mínusy bych hledal opravdu marně. Opravdová lahůdka pro milovníky žánru ! ()

IMPAIRED

Doteď (konec 2010) jsem ten film nikdy neviděl. Takže, po dvaceti letech... Tenhle film má absolutně všechno. Kdyby to netrvalo tak dlouho, možná by to bylo dokonalé. ()

Wlck

Jeden z nejkrásnějších a nejroztomilejších vánočních filmů, jaké jsem kdy viděl. Ta přátelská atmosféra, která se vyrovná pocitů u štědrovečerní večeře v rozvrácené rodině. Přizvěte si k tomu pár hostů, třeba pana Rickmana, ti vám udělají velikánskou radost a dokoření tuto atmosféru. Potom přijde Santa Claus se slovy: "I have a machine gun, ho-ho-ho." Aby byly nakonec děti pod stromečkem zklamané a rodiče si tak říkali: "They will need more feds." ()

Almásy

film ktory stvoril nového hrdinu a nový žáner- ktorý žije dodnes. čiže 5* a status kultový uplne zasluzene a aj ked sa nepovazujem za fanusika tohto zanru, je v tom nieco co ma to vzdy nuti si z casu na cas pozriet. ()

Jello Biafra

Akčný nářez s výborným Bruceom Willisom v hlavnej úlohe patrí právom medzi klasiku akčných filmov. Newyorský policajt John McClane príde na vianočnú party do mrakodrapu Nakatomi Plaza. Budovu však následne obsadia teroristi a držia rukojemníkov medzi ktorými je i jeho žena. Naštastie je tu práve John a ten im zatne tipec. McClane je proste taký frajer, že mu baštíte akúkoľvek hlášku a dokazuje že akčný hrdina môže byť kludne celý film bosý a môže aj krvácať. Na Willisovi bola v tejto úlohe zvláštna práve jeho civilnosť: John McClane je hrdina, ktorý sa ocitol v nesprávny čas na nesprávnom mieste a najradšej by strávil kľudné vianoce so svojou rodinkou. Pamätám si to ako keby to bolo včera, keď som ako 9 ročný krpec videl tento film prvýraz a nemohol som sa ho nabažiť, pozerával som ho aj dva razy denne a krátko na to sa táto séria stala mojou úplne najobľúbenejšiou. Yupikie yeah motherfuckers. ()

Beer Ceps

Skvělá akce plná napětí, humoru. Jediné dvě věci co bych vytknul a to pro mě zbytečně dlouhá stopáž, která naskytuje občasné hluché místa, ve kterých se nic neděje a samotný závěr filmu (proč mrtví nemohou zůstat mrtví :-)) Pět hvězd nedám ještě díky tomu, že jsem viděl dříve Poslední skaut, který je minimálně o třídu lepší. ()

voleman

První smrtonosná past určitě patří k tomu nejlepšímu v akčním žánru, co kdy bylo natočeno. Obrovským plusem je Bruce Willis ve své nejlepší roli, nezapomenutelně hláškuje a při tom předvádí skvělí akční herecký výkon. První past má velice svižné tempo a nenechá vás ani pořádně vydechnout, a stále výborně baví i po několikátém shlédnutí.Každá scéna je opravdu vynikající a nikde ani po letech nijak neztrácí. Výborný padouch Alan Rickman má skvělé záporné charisma a jeho německé občanství se mu dá uvěřit. Bohužel další smrtonosné pasti byly sice koukatelné, ale rozhodně nedosahovali kvalit právě prvního dílu. Na první Smrtonosnou past se vždy velmi rád podívám, ikdyž nejlepší čas na ní je v období Vánoc. 100% ()

Aqualung

Myslím, že takhle nějak by měl vypadat akční film bez patosu.Čistě provedená práce, a sice jak ze strany policistů, tak ze strany gaunerů, kteří přišli pro akcie.Je to koncert pro pana Willise, kterým se natrvalo zapsal do dějin tohoto žánru. ()

BloodMax

Bruce Willis si díky tomuto úžasnému filmu dobře našlápl na svou cestu za kariérou a slávou. Již první díl naznačil, že můžeme čekat další pokračování s nezničitelným poldou, který vystřílí všechny zmetky, kteří začnou škodit. Jako malej jsem doslova žral scény, kdy likvidoval německý gang zlodějů :-) Další díly bohužel na ten první moc nemají :-( ()

Darth_AK

SPOILERS ARE EVERYWHERE! Jeden z nejlepších vánočních filmů co může být. Bruce Willis se smíchá s mrakodrapem a bandou německých teroristů - výsledek? Úžasný film! Smrtonosná past jednička je nejlepším dílem ze všech, čemuž dopomáhá hlavně relativní komornost mrakodrapu, skvělý casting a výborně napsaný scénář, to vše spojené relativní "uvěřitelností". Alan Rickman a Bruce Willis nejlepší z osazenstva, "ebenový" policista rovněž kvalitní a jeho přátelství "po vysílačce" s Brucem je skvělé a vytváří i dojemné chvilky. Prostě výborný film, který zpropagoval ódu na radost ještě předtím, že se stala evropskou hymnou. Takže pokud máte volný večer, není co dělat, tento film je výborným zpestřením. Přesně takhle by měl vypadat dokonalý akční film. "Vítej na mejdanu kámo!" ---- "Budu počítat do tří. Na čtyři už nedojde." -----"Právě teď prochází rukojmí ranými fázemi Stockholmského syndromu..Moderátor: "Podle toho finského města"..Švédského" -----"Teď mám automat. HO-HO-HO." ()

venca163

Srovnání se Smrtonosnou zbraní se kvůli božímu překladu názvu prostě neubránim. Bruce Zeds Dead Willise mam sice mnohem radši než Mela Juden Ausrotten Gibsona, ale v jejich přímym souboji pro mě vyhrává realičtější a drsnější story rasově vyvážený dvojky poldů nad touhle akční hrdinskou komedií. I když sledovat kosení němčourů je satisfakční ve všech možných variantách. (80%) ()

jefff

Skvělá akční jízda s výborným McClanem, který táhne celý film. Willis ve vrcholné formě s nápaditými akčními scénami, které jsou navíc technicky přesvědčivé a režijně zvládnuté. Jen strašně nesnáším tu hudbu l filmu. Nepovedla se. ()

Smileface

Jeden z nejlepších akčních teroristických vyvražďovaček.Můžu teď na mou duši potvrdit že jsem tenhle film viděl alespoň 10x,ale ani jednou jsem se nenudil.Prostě jedna z mála akčních podívaných která se neokouká. ()

upson

Ano musím se opakovat, John McTiernan je naprostá režisérská elita. Predátorem to začalo a tímto následným kouskem potvrdil svoji korunu krále akčních klasik. V mém top jako zástupce celé série, čtyřkou nevyjímaje :-) ()

Rousse

Bruce Willis v nejlepší formě, kdy ještě nezachraňoval celý svět:-) Dobrý scénář, se skvělýma hláškama, dobrý Willis a dobrý Rickman - záruka kvality. /// Na světě jsou mraky teroristů a já zrovna zabiju toho, co má nohy menší než moje ségra! ()

Obivan

Akční klasika 80' let a akční film tak jak se patří. Role co Bruce Willise proslavila. A po právu v jeho podání je John McClane dokonalý hlavní hrdina a hlavně uvěřitelný, protože není nezranitelný ani neomylný a teroristi mu dají pořádně zabrat. ()

Americ

Die Hard je snáď prvý akčný film ktorý som videl a na ktorom som vyrastal je to taká moja srdcovka,McTiernan stvoril najlepší akčný film všetkých čias,Die Hard ma všetko čo by každý správny akčný film mal mat charizmatického kladného hrdinu Johna Maclane(Bruce Willis),inteligentneho a však nemilosrdného záporaka Hansa Grúbera(Alan Rickman),akciou nadupaný dej,vynikajúci scénar , hláškami preplnené dialógy robia s Die Hard film na ktory sa nezabúda,(Yi-Pi-Ka-Ey Mother fucker). ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (viac)