Pani Květa Galová je staršia dáma, ktorá kedysi bola manželkou významného muža, žila v krásnom dome na Hradčanoch a priatelila sa so známymi ľuďmi. Dnes je však osamelá vdova, ktorá žije v pivničnom byte kdesi na periférii Prahy. Jediní ľudia, s ktorými sa stretáva, sú poštárka, ktorá jej nosí dôchodok a obľúbené časopisy a kňaz otec Jan, ktorému ochotne pečie i perie a žehlí. Keď otca Jana preložia do iného mesta a na jeho miesta vstupuje mladý kňaz, ktorý nemá o jej pomoc záujem, časť jej sveta sa zrúti. A práve vtedy do neho vstupuje usmievavý mladík, ktorý tvrdí, že je jej príbuzný. Až keď ho paní Galová pozve k sebe domov, zistí, že s novonájdeným príbuzným niečo nie je v poriadku. Vtedy je však už neskoro... (RTVS)

brasek

Ešte pár rokov a takýchto filmov, nuž a Jiří Strach dostane prezývku "český Hitchcock". Možno silné prirovnanie, ale tento snímok sa veľmi podaril a pani Bohdalová bola famózna. ()

Astonko

Skvelé, napínavé, komorné, až zahraničného potenciálu. Trochu by som asi skrátil začiatok, vynechal pár scén (napr. s farármi), pretože, i keď rozumiem tomu, že to má rozvíjať charaktery postáv, skutočne ma to začalo baviť až potom. A kým nastalo to "potom" prešla na môj vkus príliš dlhá doba. No keď ma to už začalo baviť, nevedel som z toho spustiť zrak. Niektoré scény boli síce trochu predvídateľné či klišoidné, na mojom zážitku to však nič neubralo. Nakoniec nemôžem nespomenúť, rovnako ako všetci ostatní, famózne herecké výkony ústrednej dvojice. Vrátiť sa k tomu už asi nevrátim ale určite neľutujem, že som to videl 6.8/10 ()

Teron

Nejdřív jsem se koukl na závěr, který se vzhledem k anotaci dal čekat, protože film tohoto typu nemá moc možností konce. Tehdy jsem si říkal, že to bude na utahaný tři i přes Strachovu režii. Když jsem si to projel celý, dávám čistý 4. Ač nemám Bohdalovou rád jako osobu, jako herečka dospěla do jakési třetí polohy svého projevu včetně vzhledu. Doufal jsem taky v nějaký přesah tématu "někdo se mi dostal do baráku" a toho se mi taky dostalo - protože ty klece jsou tu tři. Jedna, která se rýsuje po celou stopáž kolem Hádka kvůli jeho mizernému životu a ta jen získává pevnější obrysy. Na druhé straně je kolem Galové klec jejího do značné míry ztraceného a promarněného života, který už dojíždí na volnoběh. No a pak samozřejmě klec fyzická, která obě lidské trosky na chvíli spojí. Co mě mrzelo byl konkrétní bod obratu a přechodu od jedné roviny k druhé, navíc hrozně klišoidním způsobem. A potom závěr, který nabídl logické zpečetění, jenže už ne dohru. ()

SuzieS

dobrý námět, skvělí herci a perfektně zahrané, opravdu nechybí napětí, které by se dalo krájet - a to se mi při filmu stává málokdy, kdy fakt nevím, co bude a jak to dopadne.. Ale scénář trochu pokulhával. ()

zigy

Strach zkusil natočit něco na způsob "Čekej do tmy". Psychodrama dvou lidí zavřených a bojujících proti sobě. Povedlo se, napínavé to je, ale druhá půle už je zdlouhavá a chybí pointa. ()

PTuranyi

Skvelá komorná dráma starej ženy stvárnenej výbornou Jiřinou Bohdalovou, ktorá sa stane rukojemníkom psychopatického mladíka Daniela, ktorého skvele zahral Krystof Hádek. Produkcia je perfektná a na malej ploche sa pomocou hercov, psychologickej drobnokresby a hudby podarilo na niekoľkých miestach vytvoriť atmosféru podobnú filmu psycho. 90% ()

Hvězdář

Působí to jako snaha o sofistikovaný psychothriller, která nebyla proměněna v úspěch. Film má solidně nakročeno, herecky je to slušné, ale chybí tomu pointa a vůbec i nějaká logická linka, která by všechen děj propojila v cosi. ()

Lovin

Až na nesmyslný chování zloděje , že nedal víc úsilí do sebrání klíčů za oknem. Mohl použít háček s provázkem cokoliv. A pak ten způsob otevírání dveří.... Nevadí bavilo mě to ()

Spike86

Pořádný od reality odtržený psychopat a osamělá babička. Potenciál velký, ale trochu nelogičností, divně rušivě udělané flashbacky a nedojetý konec, to malinko narušují ve výsledku. Ale nebylo to špatné. 65% ()

Mates Hradecky

Pouze spojení výborného režiséra s výborným scénáristou může v plné výši na triviálním příběhu ukázat plnou hloubku herectví Jiřiny Bohdalové. Naprosto vtažen do děje nestačil jsem ani konzumovat slané pečivo (jako obvykle). Bravo MISTŘI ! ()

A.MacGyver

Velký potlesk kluci. Nechápu jak může mít Jirka Strach problém sehnat na cokoliv peníze. Kdyby žil v USA, tak se o něj rvou a nevěděl by co točit dřív. Kryštof si tak trochu dokonale zopakoval Kobry a Užovky. Paní Bohdalovou jsem bez urážky měl již za vyhaslou hvězdu, která maximálně asistuje u vařících programů. Zde zazářila a je to jedna z jejich životních rolí. Klobouček dolů Jiřino... Jen tak dál... ()

Oldass_

Hodinu čekáte na to, až si hlavní hrdina vezme lepší "klacek" a přitáhne si oknem vyhozené klíče. Absurdní. Celá zápletka je prostě nesmyslná! Můj názor na Hádka nezměním, neumí hrát. Kamera je výborná, Martin Šec a Jiří Strach by měli natáčet větší snímky. ()

Accuphose

Je to spíš na 4, ale s ohledem na to, že to je český a má to i společenskej přesah, dávám 5*. Jsem rád, že konečně i v Česku zjistili, že natočit dobrej film není otázka rozpočtu, ale scénáře, dramaturgie a režie ve spolupráci s herci... ()

Sa.sa

Musím uznat, že jsem nečekal tak dobrý dramatický film teda ;) Ten konec je fakt depresivní, jako celý film a jinak to ani nemohlo dopadnout... za mě 5hvězd a 100% ()

Cesty timem

To bylo psycho co, Ondřeji (Brzobohatý)? Herdek, až se do Vás pořád dostával Herrmann :-) No nic ve zlém... Jinak osobně od Stracha, kterého zrovna nemusím to nebylo špatné a mohu říci, že mne tímto režisérským kouskem příjemně překvapil... K. Hádek se nám škatulkuje čím dál více do psychopatů a podobných individuí, už od doby kdy uvíznul "V síti" Soukromých pastí. Herecky skvělý standard obou hlavních představitelů. Ostatní se předvést příliš nemohli. ()

veronelka20

Bohdalová dokázala, že zdaleka ještě není mrtvá a Hádkovi toho psychopata věřím jak nikomu. ,,Seď a jez, nic hroznýho se ti neděje, jenom si povídáme....". Bez nadsázky jedna z nejlepších věcí, kterou jsem za poslední dobu viděla. ()

Annaroz

Zpracování nebylo vůbec špatné, oba představitelé hlavních rolí, byli velmi uvěřitelní. Ovšem po shlédnutí mi došlo, že jde více méně o plagiát knihy Jarmily Loukotkové Odměna z roku 1975. Nebylo by na tom nic podivného, kdyby se tento fakt objevil v titulcích. To, že autor scénáře tvrdí, že se jedná o příběh jeho babičky je dle mého názoru nehoráznost. ()