Pani Květa Galová je staršia dáma, ktorá kedysi bola manželkou významného muža, žila v krásnom dome na Hradčanoch a priatelila sa so známymi ľuďmi. Dnes je však osamelá vdova, ktorá žije v pivničnom byte kdesi na periférii Prahy. Jediní ľudia, s ktorými sa stretáva, sú poštárka, ktorá jej nosí dôchodok a obľúbené časopisy a kňaz otec Jan, ktorému ochotne pečie i perie a žehlí. Keď otca Jana preložia do iného mesta a na jeho miesta vstupuje mladý kňaz, ktorý nemá o jej pomoc záujem, časť jej sveta sa zrúti. A práve vtedy do neho vstupuje usmievavý mladík, ktorý tvrdí, že je jej príbuzný. Až keď ho paní Galová pozve k sebe domov, zistí, že s novonájdeným príbuzným niečo nie je v poriadku. Vtedy je však už neskoro... (RTVS)

klukluka

Ošklivej námět pro solidní scénář. Hádek i Bohdalová vynikající, výborní i představitelé epizodních rolí. Zklamání z detailů- bába začne řvát, tak jí svážeme ruce. Pusu jí přelepíme mnohem později. Jelikož má ale ruce svázané/ přelepené před tělem, tak by si mohla pásku kdykoliv strhnout... Hlavně se mi to ale nelíbilo tématicky. K čemu je taková nepřekvapivá věc dobrá? Co to komu může dát? ()

borec999

Pekná ukážka toho, prečo sa v Televíznych novinách stále dookola opakujú reportáže o dôverčivých dôchodcoch, ktorí naleteli podvodníkom a prišli o celoživotné úspory. Jednoduchá dráma(alebo triler), pri ktorej by ma neprekvapila nálepka "podľa skutočnej udalosti" stojí a padá na hereckých výkonoch ústredného dua. Hádek svoj prerod z okúzľujúceho mladíka na bezcitného psychopata zvládol určite dobre, no u mňa to bola hlavne Jiřina Bohdalová, ktorá filmu dominovala a i v 90 rokoch ukázala, že je to stále pani herečka. Osviežením jednoduchého námetu je samozrejme prostredie bytu, ktoré je zabezpečené rôznymi mrežami a špeciálnymi dverami, a tak komplikuje jednoduchý odchod Hádka z bytu. V tomto ohľade ma veľmi potešil záver, ktorý bol veľmi dobre vymyslený a správne ironický. Vo výsledku je to podľa mňa kvalitný, komorný a napínavý TV film, ktorý by som nemal problém pozrieť si v dohľadnej dobe znovu. 80% ()

Přemek

Škoda pomalého rozjezdu a několika zbytečných chyb, ale v rámci Strachovy a Epsteinovy filmografie je to velmi slušný zářez. Navíc - kdo by si nechal ujít pořádně zfackovat Bohdalku, že. ()

Hanys_

No jo, Jirka Strach je prostě jinde. Mistrná atmosféra, Bohdalová pořád umí a je fakt škoda že poslední roky ten svůj talent zazdívala v podprůměrných tv pohádkách, a hlavně překvapivě Hádek toho malého hajzlíka zahrál dost přesvědčivě. Škoda toho závěru, který jde až moc na efekt ...ale vem to čert. Fakt dobrý český film. ()

Stružák

Herecky a režijně super, scénáristicky úplně v hajzlu. Jak má ten film docela zajímavou atmosféru, tak chování některejch postav ho hodně sráží do kolen. Uchopit ten příběh trošku jinak, mohlo se jednat o prvotřídní podívanou. ()

janesX

Dávam silné tri, ale rozmýšľam nad štvrtou. Scenár je jednoduchý, ale celkom premyslený. Babička prichádza o jediného priateľa a tak jej príde celkom vhod, keď sa jej prihovorí nezmámy Daniel (tuším že sa tak volal). Daniel (tá sviňa) to v úvode filmu neúspešne skúša s herectvom a potom u tejto babičky svoj hrací talent, teda pretváranie sa, škaredo zneužije. Američania by z toho spravili horor v subžánri home invasion, my máme v pohode tv film. Ale stačí to, aj keď sa niečo určite dalo spraviť lepšie. Babičky, dávajte si na takéto svine pozor. 68%. ()

mira007

Herecký koncert Jiřiny Bohdalové jako seniorka, kterou pod záminkou falešné identity oblbne podvodník a dostane se jí do bytu. Bál jsem se, že tento mrazivý motiv přesily silnějšího proti bezbranné bude to hlavní ( proto jsem nevěděl, zda ho vůbec zkouknu ) vyvrcholení filmu, ale to hlavní začne až v momentě, kdy agresor se napakuje penězi a zraněnou seniorku chce zanechat a odejít, ale ona vyhodí klíče z okna a oni oba zůstanou uzamčeni v bytě jako v kleci. ()

filipvrbik

Ano je to psychologický thriller, potud v pořádku, ale jak se taková kravina může někomu líbit nepochopím (asi úchylům), hvězda za výkon Jiřiny Bohdalové - jejíž postava byla ovšem neskutečně blbá...10% ()

EllienPM

Výbornost. Vyspádovaná, nevlekoucí se. Uteče rychle a člověk by klidně snesl ještě nějakou tu prostřihovou retrospektivu do 20-30 minut navíc. Případně (lehčí Spoiler) i matku KO ve sklepě, aby to bylo takové... výživnější. Oceňuji známá jména v malých štěcích. Skvělý Etzler i z mála vykřesal koncert. ()

bobstock

Chválím, skvělá televizní inscenace, která by se měla vysílat jako výstražný příklad proti těmto bohužel existujícím hyenám. Jiřina Bohdalová s Kryštofem Hádkem předvedli naprosto precizní a přirozené role, kterým jsem věřil vše. Osamělá bytost paní Galová bojující s akutní potřebou sama sebe společnosti a Jeník Sekora, který v zoufalství zisku peněz nabourá nejzazší hranice svého života. 80% ()

Pawlisman

To jsem zas jednou polevil a podíval se jako zbytek národa v neděli na výkvět české televizní tvorby. Možná šok, že jsem nic takového dlouho neviděl. Přišlo mi příliš ploché a naivně přímočaré, přičemž jsem to hercům moc nevěřil. Nepřijde mi, že takto by měla vypadat profesionální tvorba ač se jinak šikovný pan Strach snažil sebelépe. ()

bidja

Film *** Bohdalová Jiřina narozena v roce 1931. Jak ji kromě Ucha nemusím, klobouk dolů. Kryštof Hádek přesvědčil, že to hořký mu jde lépe než to sladký i když zde to měl rozepsaný na obě strany. Po vzoru kolegy Langmayera střídá top výkony s placením složenek. Za ty dva hlavní o * výš. Strachový koučing ve vyšším standardu. Něco mi na tom, ale atmosféricky chybělo. ()

petikacka

Jirka Strach už nejednou dokázal, že je dobrý režisér a tady to opět ukázal...Dokázal i chatrný scénář dovést k divákově spokojenosti k překvapivému závěru...Bohdalka dělala co mohla a Matějovi tady chyběly koule...Za mě 75% ()