Winter on Fire: Ukraine's Fight For Freedom

• Ukrajina Зима в огнi (viac)

Dokument zachycuje protesty ukrajinských občanů proti úřadující vládě v hlavním městě Ukrajiny v období mezi 21. listopadem 2013 a 20. únorem 2014. Ve snímku jsou použité autentické záběry z barikád a výpovědi lidí čelících ozbrojené speciální jednotce zvané Berkut. (Kacula24)

+sfinx+ odpad!

Kde je výpověď toho odstřelovače, který se BBC přiznal, že střílel na obě strany? Kde jsou ty další výpovědi ohledně podobných provokací, které měly přinutit vládu zasáhnout, aby se spor řádně rozdmýchal? Kde jsou ty bandy fašistů pochodujících zemí a vraždících ty, kteří nebyli stejného smýšlení? Kde jsou ti zahraniční vůdci ozbrojených tlup (jako například ten bývalý izraelský voják)? Až se to bude jmenovat "Reklama na Majdan aneb jednostranný pohled na převrat, ignorující vše co se nám nehodí", možná zvážím vyšší hodnocení alespoň za upřímnost v názvu, když už v celém snímku chybí. A ano - jsem zastánce těch ukrutných separatistických teroristických proruských bestií... ()

Horryx

Škoda, že dokument mapuje jen jednu stranu. Moc pěkné záběry. Doufám, že ted vznikne i dokument z druhé strany ať si v tom uděláme pořádek. Mimochodem v jednom ze záběrů je vidět mírumilovný student s šálou bialoczerwoni. Tyto šály mají především fanoušci polského národního týmu. ()

lone_wolf_

Pre mňa osobne slušný úvod k pochopeniu toho, čo sa deje na Ukrajine, avšak musím súhlasiť s niektorými ďalšími názormi, že dokument bol viacmenej jednostranný a ako všetci vieme, v realite nič nie je čierne ani biele. ()

Branislav.Po

Smutne a genialne. Rok 2022 a utok ruska snad vyvratit vsetky pochybnosti o tejto snimke a propagande zapadu. Co sa nepodarilo Putinovi vtedy pustil sa do toho teraz ()

CreepyJoe

Cože že byl dokument neobjektivní? Tohle může tvrdět jen tupý trotl, ten dokument není o ničem jiném, než o touze po svobodě, žít ve svobodě!!! Jak tohle probůh může být neobjektivní? To tam jako měli dávat rozhovory se submisivními idioty, jak budou spílat, že chtějí diktaturu, jak touží potom do posledního slůvka plnit rozkazy nějakého člověka? Jak se jim stýská po teroru diktatury? HALO?! PROBER SE RUSKÝ ŠVÁBE! Co je probůh víc autentičtějšího a věrohodnějšího než přímé záběry a rozhovory s lidmi co namajdanu byli? Mával tam nikdo Americkou vlajkou? Vykřikovali Obama je náš prezident? NE! Křičeli sláva Ukrajině! Svoboda Ukrajině! Budoucnost pro naše děti! TAK SE PROBER RUSKÝ ŠVÁBE! ()

futurejazz

Vsichni rusofilove a putleromrdi s oblibou jim vlastni poukazuji na nejake zapadem dosazene loutky, umele vyvolane akce, ale pritom jaksi zapominaji na to, ze Janukovyc kouril putlera 3x denne a bez jeho svoleni nemohl ani na zachod. Tomu rikam loutka!! Dale priznivci putlera snizuji vahu odhodlani obycejnych ukrajincu, jejich touhu smerovat k Evrope, ne k Rusku. Prirozene. Oni sami nejsou neceho takoveho schopni a nechapou, ze nekdo muze ctvrt roku trcet na ulici a protestovat za svoji budoucnost- putlerofilove by tohle proste nezvladli. Doufali by, ze to za ne zaridi jejich milovany vudce prostrednictvim obusku "poradkovych sil". Nechapou, ze mnozi ukrajinci neustoupili ani pote, co do nich zacali strilet ostryma. Drazi putleromrdi, tahnete do ruska- vasi zeme zaslibene, kde dnes za dve slova muzete dostat 15 let v base. Bezte a mejte se famfarove. Ukrajinci se jednoduse vzbourili pote, co jejich voleni zastupci nepodepsali pristupove smlouvy do EU, coz jim predtim slibili. Cele tohle deni zacalo v roce 1991 rozpadem SSSR, pokracovalo oranzovou revoluci a vedlo pres Maidan az do dnesniho dne. Historie nezavisle Ukrajiny je historii ruske snahy udrzet ji ve sve sfere vlivu proti snaze vetsiny ukrajinske spolecnosti zit v zapadnim spolecenstvi, kde svoboda rozhodovat se neco znamena, kde se volby nefalsuji v masivnim meritku, kde statni aparat neni vic nez jednotlivec a kde se krade v nejakych mezich, ne bezmezne. Pro vasi informaci pouzivam u slova "putler" male "p" zamerne. Dokument ujde, zdaleka o nem vsak nemuzu rict , ze by byl komplexni. Ale je slusny. ()

nudnik

Výborně zpracovaný dokument, klobouk dolů před autentickými záběry z prvních řad, zároveň přehledně vysvětluje sled událostí. Kdybych ho viděla před letošním napadením Ruskem, už by mě tolik nepřekvapila odvaha Ukrajinců bránit svou zem. ()