Tensei šitara slime datta ken

• Japonsko 転生したらスライムだった件 (viac)
Japonsko, (2018–2024), 28 h 23 min (Minutáž: 23–24 min)

Predloha:

Fuse (kniha)

Kamera:

Hiroši Sató

Megumi Tojoguči, Tomoaki Maeno, Makoto Furukawa, Sajaka Senbongi, M.A.O, Takuja Eguči, Hóčú Ócuka, Džun'iči Janagita, Kanehira Jamamoto, Haruki Išija (viac)

Člověk by si měl dávat pozor na to, co si přeje před svou smrtí, na své poslední myšlenky a výčitky. Může se totiž stát, že vás nějaká vyšší síla vyslyší a vy se po své reinkarnaci objevíte v novém světě jako něco, co jste rozhodně nečekali. Své o tom ví Satou Mikami, kdysi 37letý muž, který byl během své cesty z práce smrtelně pobodán neznámým útočníkem a díky svým posledním přáním a výčitkám před smrtí byl reinkarnovaný v cizím fantasy světě jako sliz. Sliz je amorfní stvoření, se kterým se setkalo již mnoho dobrodruhů v různých fantasy příbězích a hrách a je považován za jednoho z nejběžnějších a spíše slabších oponentů, ovšem toto není Satoův případ. Ten má totiž velmi silnou speciální schopnost, díky které dokáže absorbovat vlastnosti a schopnosti veškerých předmětů a stvoření, které pohltí. Tak se rodí Rumuru Tempest, nový druh uvědomělého slizu a jeho legenda vedoucí mezi ta nejmocnější monstra jaká svět fantasy poznal... (Jeoffrey)

Recenzie používateľa Updated_Cake k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2018) (S01)

Úplně jednoduše: jakožto fanoušek kvalitního isekai jsem nadšen. Po transformaci do ledniček, panties, houbičky na mytí a bůh ví čeho ještě, tu máme slima. A ono to je zábavné. Příběh tam nějaký je (i když v S1 takový docela diskutabilní), animačky jsou fajn, hudba je chytlavá, postavy dávají smysl a někam to posouvají. Souhlasím určitě s přirovnáním k Overlordovi, jelikož ty MMORPG aspekty tu prostě jsou a je to jeden z důvodů, proč to je taková zábava. První sérii bych ovšem vytkl především místy slabší příběh, reasoning a obecně ne úplně pevnou půdu pod nohama pro některé události jenž se tam dějí. ()

Season 2 (2021) (S02)

2. série je opět spokojenost. Obecně především 1. část napravuje trochu děravý reasoning z 1. série a dává tomu trochu směr a dynamičnost, kde je už vidět, že příběh a postavy sedí pevně v sedle a nejsou zde překážky. MMORPG prvky tu ještě více posilují a humor mi přijde ještě lepší a zábavnější. 2. část je spíše hodně dialogová a vůbec to není na škodu. Právě že mě spíš překvapilo, že taková "blbost" má ve skutečnosti docela dobře rozpracovaný příběh a logiku a že mě i epizody čistě o dialogu dokáží zabavit. Obecně to u mě ale zůstává jako 8/10 anime, protože mi v některých částech ten fan servis přišel až moc rychlý a očekával bych trochu více od anime, které bych měl hodnotit lépe. Když to porovnám s velmi podobným Overlordem v některých aspektech, ten dokázal některé prvky dotáhnout téměř do dokonalosti a je tam nějaká postupná a souvislá dynamika příběhu. Ta je zde také, ovšem navzdory tomu, že LN stále vychází (a dle všeho jen tak vycházet nepřestane) a anime má podklady pro další minimálně 3-4 série, přišel mi příběh v některých chvílích trochu více uspěchaný než bylo potřeba a nedává to moc možností do pokračování. Minimálně v současné době to trochu uzavírá obzory a relevance tohoto se může ukázat skutečně až třeba za další 2-3 série. A já tohle osobně nemám rád, odhadovat u anime, jestli to náhodou nepojde další rok hlady, protože se tvůrci rozhodli to trochu popohnat a jestli se to kvalitou udrží předlohy. Určitě ale očekávám ještě něco trochu víc od tohoto kousku a doufám, že to další série přinesou. Jako základ to momentálně vůbec není špatné. ()