Tensei šitara slime datta ken - Season 1

(séria)
Japonsko, (2018–2019), 9 h 35 min (Minutáž: 23 min)

Predloha:

Fuse (kniha)

Kamera:

Hiroši Sató

Megumi Tojoguči, Tomoaki Maeno, Makoto Furukawa, Sajaka Senbongi, M.A.O, Takuja Eguči, Hóčú Ócuka, Džun'iči Janagita, Kanehira Jamamoto, Haruki Išija (viac)

gumbo

Zábavná pohádka s "Ježíšem" v těle slizu. Začátek s objevováním schopností super. Ke konci už ta přehršel postav začíná být otravná, protože je někdy obtížné se orientovat v tom kdo je kdo, o kom se zrovna mluví atd. Jinak ale super mix, který má své skvělé momenty a nikdy nespadne do podprůměru. 80 % ()

Jeoffrey

Komentář z dubna 2019 (upraven pro rok 2021) - Nevím co se to poslední dobou děje, ale sliz je snad úplně všude! To si takhle vlezete na Youtube a v trendech máte samé "hrátky se slizem", zapnete televizi a v ranní reklamě na vás zase vybafnou zvířátka u kterých se vehementně řeší, jestli sliz kadí či zvrací. O tom, že v našem obchodním domě je v sekci hraček obrovský stojan s barely plnými slizu, ani nemluvím... Kdy se stal sliz tak populárním? Každopádně zapracovat sliz jako hlavního hrdinu do anime považuji za originální povedený tah a kvituji to s povděkem tak velkým, s jakým jsem ocenil, když se před pár lety stal hlavním hrdinou jednoho podobného anime velký kostlivec Momonga. A ono srovnání s Overlordem se i trošku nabízí, protože obojí je dle mého takovou kombinací RPG a budovatelské strategie... Ovšem přístup se u obou anime dost liší. Overlord se bere dost vážně, je to drama plné napětí se spoustou strategií a taktizování, napínavých a cool soubojů - zatímco "Slime" je mnohem (opravdu mnohem) víc uvolněný a svěží. Hlavní hrdina je sympatický a celé je to víc než dramatické a nevyzpytatelné takové veselé a hravé. Což ale pro mě není na škodu, protože se mi pak na to velice příjemně dívá. Já se bavil a někdy jsem byl i trošičku napnutý, jindy zvědavý co bude dál, protože originalita tomu ani během dalších dílů nechybí, i když samozřejmě pořád víme, že ono to stejně dopadne dobře a i když jsem si párkrát říkal, že je to občas pěkná blbost (třeba, když se dramatický souboj s někým silnějším odbyl jednou dávkou medu) stejně končím spokojený s nejvyšším hodnocením, protože tohle byl sympatický, zábavný a hodně příjemný Isekai a další díly si nenechám ujít. 9/10 ()

Katakimiku

Asi chápu, proč je to tak populární, ale nepřijde mi to zase jako nějaký zázrak. Na poměry isekai žánru působí reinkarnace do slizu vlastně dost obyčejně a nemá v příběhu moc podstatný důvod, kromě snad odůvodnění, proč je hlavní postava OP. To, jak si Rimuru postupně buduje svoje fantasy impérium, je asi jediná část seriálu, která mě bavila, jinak se všechny problémy v první sezóně vyřeší moc jednoduše a nemá smysl v tom hledat jakoukoli hloubku. Ani animačně nebo hudbou to nestojí nijak zvlášť za pozornost. A protože jsem si jistá, že tohle nikdy nebude seriál pro mě, druhé řadě už svojí pozornost nejspíš věnovat nebudu. 5.7/10 ()

Hees

Máme tu ďalšie isekai anime s názvom Tensei shitara Slime Datta Ken z čoho vyplýva, že som sa reinkarnoval ako Slime čo náhodou ak neviete je taká základná slabá príšera v MMORPG (MMORPG znamená Massively Multiplayer Online Role Playing Game). Ďalšia isekai háremovka? V tomto prípade Slime má len vzdialené hárem prvky, takže ani nie. Keby som mal povedať čo Slime je tak je skôr manažérsko politické odľahčené anime, teda tieto prvky sú prítomné, ale sú odľahčené. Rimuru je zaujímavá postava, ale trocha ako to zvykom býva generický hlavný hrdina, ktorý síce zaujme, ale nikoho nenadchne ani neurazí ("taká normálka"). Ak sa pozrieme na celkové charaktery sú spracované dobre až na ich niekedy slepú "poslušnosť" a slepé pomáhanie hlavnému hrdinovi, ktoré za mňa nemusí mať vždy opodstatnenie. Chýba relatívne silný nejaký nepriateľ, alebo niekto kto by vzbudzoval hrôzu, keď držíte palce nášmu Slimu tak on vlastne nemá ani žiadnu konkurenciu. Mňa by aj viac bavilo nejaké hlbšie vysvetlenie jeho schopností a nie to, že je príliš OP. Nejaký taký podobný komplex toho výborného neporaziteľného hrdinu máme aj v anime Overlord, tu v slimovy máme tiež ten pocit, ale keď sa objaví niekto silnejší ako Rimuru tak proste sa ten silnejší "zloun" zas pridá na stranu hlavného hrdinu. To nie je samozrejme vytknutie ničoho, lebo anime funguje po všetkých možných stránkach ako výborná výplň Vášho času. ()