Tensei Shitara Slime Datta Ken: Coleus no Yume

• Japonsko 転生したらスライムだった件 コリウスの夢 (viac)

Jeoffrey

Za mě jeden ze slabších „vedlejšáků“ ze světa TenSury. Příběh mi přišel hodně uspěchaný, nové postavy nedostatečně prokreslené, prostě na to, co chtěli autoři ukázat, bylo podle mě málo místa. A tak je pro mě Visions of Coleus skoro jen jako taková solidní reklama na plánovanou třetí sezónu hlavního anime, a především na některé důležité postavy, které asi budou v budoucnu hrát zásadní roli, ovšem fakt, že se v tomhle příběhu objeví (a většinou jen na chvíli), nakonec anime only divák stejně příliš nedocení (na rozdíl od čtenářů mangy). Animace je solidní, souboje mě bavily, příběh i když byl takový zkratkovitý, tak také nebyl úplně marný. Zkrátka lepší jak předchozí OVA série, ale slabší než film7/10 (což znamená, že mě to bavilo zhruba stejně jako Tensura nikki). ()

DaweForeman

Trochu se divím, že z tohohle autoři udělali třídílné OVA namísto kratšího filmečku, když nakonec všechny tři díly vypustili najednou. To je ale takový menší detail. Není to klasické OVA s nějakým tím fanservisem, ale spíše to je doplnění příběhu o nějaké další skutečnosti, aby měli autoři nástavbu na případné další zasazení v případném navázání na poslední události. Časově se to odehrává z většiny v období, kdy Rimuru je jako učitel v Království Engrasii (tak nějak to navazuje na události OVA první série ohledně třídílné části "Rimuru's Glamorous Life As A Teacher", což je přibližně skoro konec první série) a pak se to lehce na pár momentů ještě přesune do událostí po druhé série, kdy je Rimuru uznán jako demon lord a těsně před událostmi filmečku "Guren no Kizuna-hen". Každopádně jak jsem psal, tak je to spíše takový menší paskvil, který se snaží o vyplnění příběhu jako určitá nástavba a proto to taky tak trochu trpí na kvalitě. Je to zase určité dobrodružství, ale nedá se to srovnat s kvalitou hlavní linky. Je to takové přitroublé, ale to tak nějak není nic nového v této sérii a ve výsledku je vlastně Rimuru tentokrát spíše vedlejší postavou, kdy hlavní aktéři a zaměření je jinde. Přesto tohle neurazí, ale velký požitek z toho člověk nebudu mít s neporovnatelným zážitkem z posledního výše zmíněného filmečku. Pak mě tu zarazil ještě jeden takový detail, kdy na začátku tam hodí všechnu tu mlhu, aby nebyla vidět nahota, ale hnedka v navazující úvodní znělce se pak té nahoty tolik nebojí - opět zase trochu podivné smýšlení tvůrců anime. Po animační a hudební stránce se to drží svého. ()