Gekijouban Tensei Shitara Slime Datta Ken: Guren no Kizuna Hen

• Japonsko Gekijôban Tensei shitara slime datta ken (viac)

Jeoffrey

Pokud jste film neviděli, nečtěte, komentář / recenze obsahuje pár SPOILERŮ. Docela slušné pokračování seriálu, které sice asi nebude mou nejoblíbenější pasáží v celém příběhu, ale některé kvality, a i ten celkový příjemný feel si to vlastně udrželo. Začátek byl na můj vkus až moc poklidný, trochu mě naštvalo, jak rychle dokázal Rimuru vyřešit všechny problémy jen co se objevil v království Radža a já si proto hned říkal, že tohle nebude ten příběh, kde bych se měl o hlavního hrdinu a ani nikoho z jeho okolí bát. A o tom, že mám pravdu mě pravidelně přesvědčoval celý průběh a hlavně úplný konec, kde u jisté pasáže s oživováním jsem se musel až smát, jak pitomě to na mě působilo a jaký tu všichni měli plot armor a to i přesto, že by příběhu nevadilo a vlastně by se dle zaběhlých fantasy klišé od něj i očekávalo, že tu někdo umře. Každopádně i když mám svět TenSury rád, oblíbil jsem si snad všechny jeho postavy a jsem přesvědčený, že i když je hlavní hrdina teď už neskutečně OP, pořád jsou tu hrozby a síly mnohem mocnější a silnější, tady se je tvůrcům ukázat moc nepodařilo, a tak mi chybělo jakékoli napětí. Zkrátka nebylo to ono a našel se ještě jeden moment, kdy jsem se musel trošku bavit na úkor filmu. Animace je tu sice hodně slušná, souboje jsou plynulé a dynamické, někdy i pěkně barevné, prostě se na ně dobře dívá, pozadí sice nejsou do detailu prokreslená, jsou spíš někdy až lehce strohá (ale to bylo i v seriálu), ovšem na barevnost a atmosféru to nemá vliv a většinou si toho nevšimnete, ale byla tu jedna scéna – naháněčka důlního vozíku, u které jsem si říkal, že je hezké, že se studio 8bit snaží o kreativní práci s kamerou a snímáním, že chtějí divákovy přenést ten zběsilý pohyb, v kterém se vše odehrává, ale bohužel to buď animátoři nebo kameraman moc neustáli a tak celá tahle sekvence pro mě nevypadala zrovna moc dobře… Co se hudby týká, tak ta mi tu přišla sice dobře zvolená, ale vlastně jen lehce nadprůměrná a občas i málo výrazná. I tak jsem ale rád za další nahlédnutí do světa TenSury, film mi vlastně docela svižně a příjemně utekl, nabudil mě na další seriálové pokračování a představil minimálně jednu zajímavou postavu (Violet), o které chci vědět víc a budu rád, když se časem přidá ke zdejšímu ansámblu, takže si toho všeho nakonec cením na nějakých 7,5/10. ()

gumbo

Ikdyž se tu autoři snaží o umělečtější výtvarné stvárnění, tak příběhově, akcí, scénáristicky ani humorem to nedosahuje kvalit seriálu. 60 % ()

DaweForeman

Tak tu máme další příběh z tohoto světa, který se to příběhově odehrává po událostech druhé série. Objeví se tu nové postavy a s tím i nová dobrodružství a samozřejmě s tím i nové (i staré) vztahy. Napsat něco o tomhle je trochu problematické, protože se člověk nemůže vyhnout spoustu spoilerům, které by pak zničily zážitek z příběhu, který postupně odhaluje svá tajemství. Ale dejme tomu, že lehký spoiler můžu napsat a to, že se to hlavně odehrává v jednom malém království, které sousedí s lesem, kde sídlí město hlavního "hrdiny", a které bylo známé těžbou a nyní má nejeden problém. Dočkáme se tu jedné "nové frakce", která má napojení na jednu nám známou postavu a pak se taky podíváme trochu do historie před událost, kdy orkové napadly vesnici ogrů. Obecně je to brané trochu ve fantasy dramatu, kdy mi to hodně připomínalo styl, co dělá Ghibli Studio - hlavně zpracování postavy královny. Nejdůležitější je, že si to udržuje svou kvalitu, i když se tam začíná příliš objevovat určitý zvrat v závěru, který by mohly autoři čas od času změnit k nastolení trochu jiné atmosféry. Po animační stránce se to drží svého, kdy především musím uznat, že se jim designově povedlo nové království. Po hudební stránce naopak vidím jen zlepšení, kdy tu byl nejeden nový track, který zněl opravdu dobře. ()